Logo

СТАТТІ


Розвиваємо співробітництво

Інтерв'ю з заступником Голови Держлісагентства Володимиром Бондарем про досвід ведення лісового господарства в Словенії та Австрії

Держлісагентством активно розвивається міжнародне співробітництво. У 2016 році підписаний Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у галузі лісового господарства між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Федеральним Міністерством збалансованого розвитку та туризму Австрії. У 2017 році було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у галузі лісового господарства між Держлісагентством та Лісовою службою Словенії.  

 
З опорою на академічне крило

Наукова підтримка вкрай необхідна для виходу лісової галузі з кризи

27 квітня 2018 року у Національному університеті біоресурсів та природокористування пройшли загальні збори Лісівничої академії наук України

 
Слово – не горобець

Про мисливську науку і не тільки

Навесні 2018 року в центрі Києва на Марші за науку звучало: «Who you gonna call?» – «Кого ви будете гукати?», коли людству загрожуватиме небезпека. За лісову науку не знаю, а от за мисливську в столиці точно ніхто не чув. Хоча глобальних лісових проблем, від яких серйозно потерпають пересічні українці, у нашій лісодефіцитній державі – хоч греблю гати. Та і мисливських – не менше.  

 
Вовча політика

Реалії українського мисливства та як захистити мисливську галузь від «зоозахисників»-радикалів?

Мисливська галузь не готова до захисту своїх інтересів, це довела програна торішня боротьба за лося. Нині перед мисливцями вже постали нові виклики – захист мисливського собаківництва та «вовче питання». Про наслідки перемоги вовків над мисливцями і про методи самооборони галузі поговоримо з науковцем, відомим дослідником вовків, директором Поліського заповідника Сергієм Жилою. 

 
Істерія перевертня
Історія, яка нагадує казочку про червоний капелюшок, де вовк під личиною доброї бабці намагається проковтнути довірливу онучку і вся надія на мисливців...
 
У той час як в Україні почастішали випадки нападів вовків на тварин, домашню худобу та людей, «зоозахисники» пропагують його охорону і вважають, що вовка треба теж занести до Червоної книги. 
 
На межі великих змін
Лісовий ресурс повинен працювати на Україну та її народ
 
Лісогосподарська галузь – одна з небагатьох у країні державної форми власності, яка прибутково працює, причому на відновному природному ресурсі, що є і буде. І це – чи не єдине промислове виробництво з неприватизованими майновими активами (здебільшого, у вигляді великих сучасних промислових комплексів), включаючи сотні тисяч гектарів земель лісогосподарського призначення. Ласий шмат, що й казати. 
 
Кадровий кластер

Престижем «лісових професій» повинна служити їх рання профорієнтація

Сьогодні серед керівників і спеціалістів лісової галузі ведеться мова про своєрідний «кадровий кластер», який повинен ретельно вивчати в ній ринок праці і здійснювати підготовку професійних кадрів, виходячи з потреб області, регіону, держави. Мається на увазі замовлення підготовки спеціалістів за усіма «лісовими» спеціальностями. Ця робота буде орієнтуватися на регіони, а потреби лісової галузі і ринку в спеціалістах будуть прогнозуватися на середню і віддалену перспективи. Не менш важливим питанням постає залучення в освітній процес інвесторів, пошук інших позабюджетних джерел фінансування. Частину цих клопотів повинен взяти на себе деревообробний бізнес. 
Про це та інше ділиться думками заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України (ДАЛР) Володимир Бондар. 

 
Мисливство під кулями
Як зберегти Донецьку облорганізацію Українського товариства мисливців та рибалок в умовах воєнного конфлікту на Донбасі
 
З перших днів військових дій на Донбасі для Донецької облорганізації УТМР розпочалася справжня війна за збереження Товариства. З якими труднощами зіткнулась організація і що змогла зробити у цей непростий час розкаже нашому журналу в.о. голови президії Донецької облорганізації УТМР Вікторія Севрюкова.  
 
Заповідне свавілля

Як працівники ПЗФ дичину «охороняли» 

Цей злочин було викрито днями на території Регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів» Миронівського району Київської області.

 
Операція «Реформа»

Реформування будь-якої галузі – це як операція на серці: для неї потрібні хірурги, а не спеціалісти з кастрації 

13 лютого в Національному лісотехнічному університеті України (м. Львів), під керівництвом голови Аграрного комітету Верховної Ради України Олександра Бакуменка відбулось його виїзне засідання з питань реформуванні лісової галузі. Мотиви зібрання народних обранців, лісівників, голів обласних адміністрацій, науковців – різкі розбіжності і підходи до Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року між виконавчою гілкою влади України в особі Мінагрополітики і Державного агентства лісових ресурсів (ДАЛР) України. 

 
Будемо змінювати наше завтра
8 лютого в Національному університеті біоресурсів та природокористування відбувся VII з’їзд Товариства лісівників України 
 
Про роботу Товариства лісівників України в звітному періоді відзвітував його голова Олександр Яресько. Сьогодні товариство об’єднує понад 21 тисячу небайдужих до завтрашнього дня лісової галузі людей у 299 первинних організаціях.
Найбільше, звісно, говорили про наболіле – схвалену Урядом стратегію реформування лісової галузі до 2022 року. Акценти в цій темі розставив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар:
– На жаль, Уряд не взяв за основу ту стратегію, яку колегіально напрацювали наші фахівці. І лише під тиском профспілок та лісівничої громади повернувся до перегляду цього рамкового документа, який зараз проходить узгодження у відомствах.
 
Планове «лісове Дебальцеве…»

Плановим було названо відведення наших військ з Дебальцевого, яке так трагічно закінчилося…

До масштабного масового всихання сосни Україна йшла  останніми роками особливо прискореними кроками. Нині держава повинна знайти кошти, щоб перейти на наукове ведення лісового  господарства, а не ганьбити себе перед Європою та світом за ці страхіття в лісі. І починати виховувати ліс своєчасними санітарними заходами. Думка, що немає нині необхідності втручатися у природний процес розвитку лісу надзвичайно шкідлива, адже більшість наших лісів створені штучно.

 
<< •Початок• < •Попередня• 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 •Наступна• > •Кінець• >>

•Сторінка• 2 •з• 17