Logo

СТАТТІ


Інший бік прав тварин

Кому потрібні права тварин, як у людей?

До національного Дня мисливців Німецька Мисливська Асоціація (Deutscher Jagdverband, DJV) опублікувала відеокомікс, що показує, які небезпечні наслідки для суспільства можуть мати чиїсь нав’язливі фантазії. 

 
Дві філософії

Чим різниться філософія захисників мисливської галузі від філософії радикалів-антимисливців

Люди поділяться на тих, хто обожнює мисливство, на тих, хто зневажає його та навіть ненавидить мисливців, та на тих, хто толерантно поважає точку зору інших. 

 
Все починається з політики
Загальні збори ЛАН України прийняли рішення про створення робочої групи, яка найближчим часом має розробити проект Закону «Про лісову політику України»
 
У квітні 2018 року на базі ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України відбулися Загальні збори Лісівничої академії наук України.
Ключовим у порядку денному цьогорічного зібрання ЛАН України було обговорення перспектив розвитку та законодавчого врегулювання Національної лісової політики. Один з доповідачів із цього важливого питання – директор ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Петро Лакида розповів у чому важливість головного лісового документа і не тільки про це. 
 
Ліс вибирає своїх

Захисників, щоб разом стати сильнішими

Десятиліття – в лісівничій справі саме той, робочий масштаб. Коли ти приймаєш ліс від своїх дідів-батьків, а збережені і доглянуті тобою насадження будуть нести прохолоду, тепло, радість і добробут людям і в далекому майбутньому – це і є особливість галузі. 

 
Розвиваємо співробітництво

Інтерв'ю з заступником Голови Держлісагентства Володимиром Бондарем про досвід ведення лісового господарства в Словенії та Австрії

Держлісагентством активно розвивається міжнародне співробітництво. У 2016 році підписаний Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у галузі лісового господарства між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Федеральним Міністерством збалансованого розвитку та туризму Австрії. У 2017 році було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у галузі лісового господарства між Держлісагентством та Лісовою службою Словенії.  

 
З опорою на академічне крило

Наукова підтримка вкрай необхідна для виходу лісової галузі з кризи

27 квітня 2018 року у Національному університеті біоресурсів та природокористування пройшли загальні збори Лісівничої академії наук України

 
Слово – не горобець

Про мисливську науку і не тільки

Навесні 2018 року в центрі Києва на Марші за науку звучало: «Who you gonna call?» – «Кого ви будете гукати?», коли людству загрожуватиме небезпека. За лісову науку не знаю, а от за мисливську в столиці точно ніхто не чув. Хоча глобальних лісових проблем, від яких серйозно потерпають пересічні українці, у нашій лісодефіцитній державі – хоч греблю гати. Та і мисливських – не менше.  

 
Вовча політика

Реалії українського мисливства та як захистити мисливську галузь від «зоозахисників»-радикалів?

Мисливська галузь не готова до захисту своїх інтересів, це довела програна торішня боротьба за лося. Нині перед мисливцями вже постали нові виклики – захист мисливського собаківництва та «вовче питання». Про наслідки перемоги вовків над мисливцями і про методи самооборони галузі поговоримо з науковцем, відомим дослідником вовків, директором Поліського заповідника Сергієм Жилою. 

 
Істерія перевертня
Історія, яка нагадує казочку про червоний капелюшок, де вовк під личиною доброї бабці намагається проковтнути довірливу онучку і вся надія на мисливців...
 
У той час як в Україні почастішали випадки нападів вовків на тварин, домашню худобу та людей, «зоозахисники» пропагують його охорону і вважають, що вовка треба теж занести до Червоної книги. 
 
На межі великих змін
Лісовий ресурс повинен працювати на Україну та її народ
 
Лісогосподарська галузь – одна з небагатьох у країні державної форми власності, яка прибутково працює, причому на відновному природному ресурсі, що є і буде. І це – чи не єдине промислове виробництво з неприватизованими майновими активами (здебільшого, у вигляді великих сучасних промислових комплексів), включаючи сотні тисяч гектарів земель лісогосподарського призначення. Ласий шмат, що й казати. 
 
Кадровий кластер

Престижем «лісових професій» повинна служити їх рання профорієнтація

Сьогодні серед керівників і спеціалістів лісової галузі ведеться мова про своєрідний «кадровий кластер», який повинен ретельно вивчати в ній ринок праці і здійснювати підготовку професійних кадрів, виходячи з потреб області, регіону, держави. Мається на увазі замовлення підготовки спеціалістів за усіма «лісовими» спеціальностями. Ця робота буде орієнтуватися на регіони, а потреби лісової галузі і ринку в спеціалістах будуть прогнозуватися на середню і віддалену перспективи. Не менш важливим питанням постає залучення в освітній процес інвесторів, пошук інших позабюджетних джерел фінансування. Частину цих клопотів повинен взяти на себе деревообробний бізнес. 
Про це та інше ділиться думками заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України (ДАЛР) Володимир Бондар. 

 
Мисливство під кулями
Як зберегти Донецьку облорганізацію Українського товариства мисливців та рибалок в умовах воєнного конфлікту на Донбасі
 
З перших днів військових дій на Донбасі для Донецької облорганізації УТМР розпочалася справжня війна за збереження Товариства. З якими труднощами зіткнулась організація і що змогла зробити у цей непростий час розкаже нашому журналу в.о. голови президії Донецької облорганізації УТМР Вікторія Севрюкова.  
 
<< •Початок• < •Попередня• 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 •Наступна• > •Кінець• >>

•Сторінка• 2 •з• 17