Logo

СТАТЬИ


ЛІСОВІ КЛАСТЕРИ

Останнім часом у Карпатах активно обговорюються можливості формування лісових кластерів

Мова йде про розвиток галузевих об’єднань та мереж для координації інтересів сектору, які формально виражаються у формуванні кластерів – груп галузей та організацій, взаємопов’язаних відносинами купівлі-продажу, та/або тих, які мають спільну інфраструктуру, замовників і персонал, чия взаємодія сприяє конкурентній перевазі та кращому й ефективнішому використанню природних ресурсів для користі всіх сторін.

 
ВСТРЕЧИ В КРИНКАХ, ТАМ, ГДЕ ОХОТИЛСЯ ОСТАП ВИШНЯ

К 120-ЛЕТИЮ РОЖДЕНИЯ ПИСАТЕЛЯ-ЮМОРИСТА, ОХОТНИКА - ПАВЛА ГУБЕНКО (ОСТАПА ВИШНИ) 

Был час пик, я еле втиснулся в вагон метро, нервно прикидывая, сколько времени остается на то, чтобы перейти на станцию «Крещатик», а далее – добраться до «Вокзальной». На перроне вокзала ждал Холин. Мы ехали на его родину, в село Кринки, что раскинулось в самом центре приднепровских плавней – между Херсоном и новой Каховкой. В 50–60 годы прошлого столетия Кринки являли собой этакую охотничью и рыбачью Мекку, куда со всех концов бывшего Союза приезжали поохотиться и порыбачить в плавнях на Днепре заядлые охотники и рыбаки, притом люди – знаменитые на весь мир. Один из них, Павел Михайлович Губенко – украинский писатель, сатирик, юморист, известный большинству читателей, как Остап Вишня.

 
СОВРЕМЕННОЕ ОХОТНИЧЬЕ ОРУЖИЕ

Современный экономический кризис отобразился
и на изготовлении охотничьего оружия

По данным зарубежной печати в связи с современным экономическим кризисом наблюдается сокращение число выставок научно-технического прогресса. Сокращается число участников, сокращается соответственно число проводимых выставок, в том числе и выставок гражданского оружия и предметов для охоты, рыбалки и туризма. Но, несмотря на современный спад экономики в развитых странах Европы и США, в Нюрнберг для участия в международной выставке в Европе - выставке выставок гражданского оружия и предметов для охоты, рыбалки и туризма - IWA & Outdoor Classics приехали специалисты свыше тысячи компаний из почти полсотни стран- производителей оружия и снаряжения. 

 
ЛІС ІЗ КОСМОСУ

Перспективи дистанційного зондування Землі для вирішення лісівничих завдань

Міжнародний українсько-чеський проект «Система диференційованого ведення господарства в лісових екосистемах Українських Карпат» (№ 33/MZE/ B/08-10) виконується згідно з підписаним Меморандумом про взаєморозуміння між українськими та чеськими партнерами з 2008 р. Територією, де на практиці розроб¬ляються пропозиції з диференційованого (всебічного) ведення лісового господарства, є ліси Максимецького та Бистрицького лісництв Державного підприємства «Надвірнянське лісове господарство». Ці пропозиції передбачають пошук оптимальних рішень та перспектив щодо:
• виділення типів і категорій лісів;
• використання методів дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) у лісовому господарстві;
• планування екологічної мережі в лісових екосистемах;
• виділення природних біотопів у лісових екосистемах.

 
НА ПАПЕРІ ВСЕ ГАРАЗД, В УГІДДЯХ – ПУСТО

Об’єктивне самооцінювання Українського товариства мисливців та рибалок: «виносимо сміття з хати» чи оновлюємося?

Сьогодні вже стало очевидним, що завдяки лише одній саморекламі деяких мисливських господарств, їх відпискам і замилюванню очей контролюючим органам та комісіям з перевірки, без об’єктивного самооцінювання та конструктивної роботи з усунення недоліків, принципової кадрової політики, Українське товариство мисливців та рибалок не зможе утримати нинішніх позицій, воно втратить угіддя та свій чисельний склад. Принципи «не виносити сміття з хати» і «з’ясовувати все по-родинному», як показало життя, породжують впевненість у безкарності та призводять до збільшення кількості порушень і зловживань.

 
КУДИ ЗНИКАЮТЬ УГІДДЯ?

МАЛИНСЬКА СПРАВА

Змінюються часи, змінюються люди, змінюються й відносини. Раніше люди в СРСР жили за гаслом «рівні права і рівні можливості для всіх і кожного». Нині ж, коли з’явилися заможні люди, стало модно і престижно мати щось таке, чого немає в інших: володіти чимось ексклюзивним, наприклад зіркою на небосхилі, острівцем в океані чи хоча б мисливськими угіддями в Україні.

І нічого тут поганого начебто немає. Приватні угіддя, це ж чудово – один господар, який має достатньо коштів і на біотехнію, і на охорону, і на відтворення, вирішує, скільки дичини добувати і коли.

Якщо з господарською діяльністю все зрозуміло, то із самими угіддями виникає проблема: «Де їх узяти? Та неабиякі, а продуктивні, щоб звір водився, та не далеко від міста!» І тут на допомогу приходять... 

 
ВЕЛИКА ЗЕЛЕНА CТІНА
Велика зелена стіна працює

У давні часи Велика китайська стіна захищала Пекін від орд завойовників. Нині триває будівництво іншої стіни –зеленої, покликаної захистити столицю й навколишні поселення від піщаних бур.

Восьме диво світу

Саме так називають унікальну пам’ятку фортифікаційної архітектури, національний символ Піднебесної. Це не тільки велична давньокитайська воєнно-оборонна споруда, а й одне з найбільших творінь рук людських, яке видно навіть із космосу. 1987 року Велику Китайську стіну було занесено ЮНЕСКО до реєстру об’єктів, які є надбанням світової культури.

 
<< •Первая• < •Предыдущая• 21 22 23 24 25 26 •Следующая• > •Последняя• >>

•Страница• 25 •из• 26