ЛОСЬ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПІД ПРИЦІЛОМ ЕКОЛОГІВ

Незважаючи на те, що Мінекології погодило Ліміти на добування мисливських тварин, історія з лосем ще не завершена

Міністр екології Остап Семерак, як він написав у Фейсбуці, пішов на поступки мисливцям, і 2 жовтня підписав Ліміти на добування ліцензійних мисливських тварин та дозволив полювання на лося у цьому мисливському сезоні, зазначивши, що Ліміт лося був скорочений удвічі – до 160 голів.

Нагадаємо, що О. Семерак під тиском деяких громадських екологів на початку року ініціював запровадження 25-річного мораторію на полювання на лося через начебто їхню малу кількість в Україні. Але порушення юридичних процедур, супротив мисливської галузі (у тому числі, мітингів представників мисливської галузі під стінами Мінприроди, Кабміну та НАНУ) і відсутність науково обґрунтованих досліджень поголів’я цього виду призвели до того, що ініціаторам обмежень прийшлося відступити, дозволити полювання на лося та затвердити Ліміти на копитних, що дає законне право мисливцям полювати на всі лімітовані мисливські тварини. 

Міністр екології сказав, що поділяє емоції захисників тварин, проте, як урядовець, не міг не зважати на позицію представників мисливської галузі, які стурбовані загрозою її розвалу у випадку, якщо сезон полювання не буде проведено взагалі.

4 жовтня у Кабміні відбулася прес-конференція на тему: «Відкриття мисливського сезону. Нові підходи до затвердження лімітів» за участю Міністра екології Остапа Семерака та першого заступник Міністра аграрної політики Максима Мартинюка.

Організатори анонсували, що під час заходу буде презентовано новий підхід до формування лімітів на використання мисливських тварин, який дозволить збалансувати екологічні складові у частині збереження популяцій та інтереси мисливської і лісової галузі. А також буде озвучено результати роботи підкомісії зоології НАНУ щодо внесення лося до Червоної книги. Натомість на прес-конференції конкретних пояснень причин заборони полювання на лося, представлень нових підходів та результатів роботи зроблено не було.

Остап Семерак розповів про компроміс Мінекології та Мін­агропроду щодо Лімітів на лося та анонсував проведення з першим снігом наукових досліджень за участю науковців НАНУ, зоозахисників, представників Мінприроди. Кошти з держбюджету на це вже виділено. Також він зазначив, що зараз працює підкомісія зоології НАНУ щодо внесення лося до Червоної книги України (ЧКУ), і Мінприроди наполягатиме на доведенні цього питання до логічного завершення.

На цьому заході, у президії, разом з Міністром екології був присутній природоохоронець В. Борейко, який вже не згадував «міфічні» наукові дослідження лося, а лише наголосив, що його в Україні мало. Він навів до прикладу Польщу та Білорусь, але забув при цьому розповісти, що там діють спеціальні державні мисливські служби, які борються з браконьєрами – тими, хто знищує більшу частину мисливських тварин в Україні. А також він забув навести сумний досвід внесення ведмедя та зубра до ЧКУ, які після того, як перестали бути мисливськими видами, майже зникли з території Україні.

Те, що Мінекології все ж ухвалило ліміти, В. Борейко вважає «тактичним кроком» у процесі дискусій щодо внесення лося до Червоної книги.

Зоологічна підкомісія ЧКУ вже проголосувала за внесення лося до Червоної книги, але відповідне рішення ще має ухвалити національна комісія, а це може відбутись упродовж місяця. 

У цьому і криється головна «комбінація екологів» і загроза для мисливської галузі.

 Наш кор. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top