Полювання в Угорщині

Як ведуть мисливське господарство в Угорщині, як, на яку дичину і коли полюють? Про це і не тільки ви можете дізнатись з цієї статті.

Сучасна Угорщина – одна з найкращих країн для трофейного полювання в Європі, країна з тисячолітніми мисливськими традиціями. Місцеві ліси (як правило, колишні мисливські угіддя австро-угорських дворян) рясніють великою та дрібною дичиною. Ви можете легко добути якісних трофеїв, високої оцінки СІС, а водиться тут і козуля, і олень європейський, і лань, і муфлон, і кабан. До трофейного полювання можна додати різноманітні захопливі полювання на птицю – фазана, куріпку, качку – і хутрового звіра.

ТЕРРА УГОРЩИНА

Загальна площа країни – 9,3 млн га, з них лісів – 1,57 млн га. Площа мисливських угідь – 8,9 млн га, що становить 86% від загальної площі країни.

Населення Угорщини – 9 млн осіб, з яких мисливців 50 тис. осіб, що становить 0,5%, або 1/180 частина. Середній показник площі для полювання на одного угорського мисливця становить 146 га.

СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ ПОКАЗНИК УГОРСЬКИХ МИСЛИВЦІВ

Робітники і селяни становлять 35,6% угорських мисливців, 23,8% – офісні працівники, 2,2% – пенсіонери та 14,4% – інші. Віковий склад угорських мисливців розподілився так: до 30 років – 11,3%, 30–50 років – 51,1%, 51–70 років – 34,1%, більше 70 років – 3,5%. Цікаво, що жінки-мисливці становлять 1,2%.

СИСТЕМА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Мисливським господарством управляють і контролюють – Міністерство сільського господарства і регіонального розвитку та Міністерство навколишнього середовища і водних ресурсів. На теренах Угорщини працює також Національна асоціація мисливців (Orszagos Magyar Vadaszati Vedegylet). На сьогодні існує 715 мисливських клубів із мисливськими угіддями і ще 400 без угідь. Більшість клубів підпорядковуються районним об’єднанням, які, в свою чергу, входять до національної асоціації мисливців. Налічуючи у своїх лавах 40 000 членів, національна мисливська асоціація є найбільшою громадською організацією угорських мисливців.

ПРАВО

Полювання та мисливське господарство в Угорщині регулюється Законом «Про охорону і відтворення дичини та полювання», він доповнюється іншими лісовими законами та законами про охорону нав­колишнього природного середовища.

Надання права полювання, а також дичина, належать державі. Ці права можуть бути надані мисливським клубам, які орендують угіддя на різні періоди. Дозвіл користуватися угіддями надано 83% мисливських клубів, решта 17% клубів полюють під наглядом держави.

Легальними методами полювання є полювання з вогнепальною зброєю, а також полювання з мисливським луком. Капкани та полювання з гончими собаками – незаконні.

Щоб стати мисливцем і мати право полювати, необхідно скласти обов’язковий іспит, який приймає Державна екзаменаційна комісія. Перед складанням іспиту необхідно пройти підготовчі курси.

Екзамен складається з теорії (знання мисливського законодавства, біотехнії, методів і способів полювання, вогнепальної зброї, біології та фізіології тварин, мисливської етики) та практики (поводження з вогнепальною зброєю, стрільба в тирі, надання першої медичної допомоги).

Обов’язкове також страхування відповідальності перед третіми особами.

ДОЗВОЛИ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ

Іноземцям, які бажають полювати в Угорщині, необхідно мати:

1. Ліцензію на полювання, яку іноземні мисливці можуть отримати з 18 років при наявності діючого Контракту на полювання або Запрошення на полювання від приймаючої сторони;

2. Ліцензію на ввезення мисливської зброї, яку можна отримати в угорських митних органах на кордоні. Ліцензію можна отримати також, коли іноземний мисливець надасть митникам: Запрошення з угорської сторони (воно повинно бути іменне і видається після укладання Контракту на мисливський тур), Ліцензію на мисливську зброю, яка діє в країні іноземного мисливця (або Сертифікат), паспорт і чек про сплату податку. Ліцензія діє 90 днів і мисливська зброя не повинна бути на території Угорщині більше цього строку;

3. Ліцензія на мисливську зброю (або Ліцензія на зберігання мисливського лука або на хижого мисливського птаха), яка діє на території іноземного мисливця;

4. Діюча страховка цивільної відповідальності для компенсації можливих випадкових пошкоджень, що виникли на полюванні (повинна діяти протягом строку дії мисливської Ліцензії).

ЗБРОЯ ТА БОЄПРИПАСИ

Дозвіл на вогнепальну зброю необхідно мати як для гладкоствольної, так і для нарізної зброї. Зброя підлягає криміналістичній експертизі в поліції. Після експертизи мисливець отримує Дозвіл на полювання і медичну Довідку.

На калібр обмежень не має, а також дозволена напівавтоматична зброя.

Закон про полювання дає можливість мисливцям в Угорщині добувати тварин:

мисливською рушницею, яка дозволена для полювання і має корпус не менше за 45 см зав­довжки;

мисливським луком або тренованою хижою птицею. Для полювання на велику тварину Закон дозволяє використовувати рушницю з енергією не менше за 2500 Дж (крім козулі, для неї достатньо 1000 Дж).

Використання свинцевих куль заборонено після 15 серпня на воді в заповідних зонах. Якщо це не заповідна зона, свинцеві кулі можна використовувати для полювання на водоплавних птахів, але тільки біля берега водойми, кулі не повинні потрапляти в заборонну зону.

В Угорщині дріб може бути використаний тільки на полюванні на дрібну дичину (за винятком кабана, на якого можна полювати кулями). Напівавтоматична рушниця повинна мати магазин тільки на 3 патрони. В Угорщині дозволено полювання з мисливським луком, однак при полюванні на оленя, лань, муфлона, козулю і кабана – необхідна потужність лука – 222,7 Ньютона, а також використання тільки мисливських стріл.

НЕЗАКОННІ ЗАСОБИ ПОЛЮВАННЯ

На полюванні заборонено використовувати:

автоматичні та напівавтоматичні карабіни;
глушники;
електричні оптичні пристрої нічного бачення;
електричні акустичні пристрої, які використовують для приваблення тварин;
штучні запахи, феромони і живі приманки;
рефлектори (ліхтарі) (крім нічного полювання на кабана і на червону лисицю, при наявності спеціального Дозволу);
отруєні та розривні стріли;
арбалети;
інші засоби, які відрізняються від мисливського лука і стріл.

МИСЛИВСЬКІ СОБАКИ

Пойнтерів, спанієлів, ретриверів використовують при полюванні на фазана, куріпку, зайця і водоплавних птахів. Тер’єри і такси, відомі як норові собаки, використовують також і під час полювання на кабана.

МЕТОДИ ПОЛЮВАННЯ

Угорські мисливці, як й іноземні мисливці, можуть полювати індивідуально або брати участь у колективному полюванні (3 або більше учасників).

Методами полювання, які є незаконними в Угорщині, є:
стрільба з рухомого транспортного засобу;
стрільба з підземних засідок, крім полювання на водоплавних птахів;
стрільба з човна, крім полювання на водоплавних птахів;
полювання з використанням рефлекторів (крім полювання на кабана і лисицю);
стрільба по копитних під час переслідування;
полювання з гончими.

КОНТРОЛЬ

Ведення мисливського господарства та полювання можуть контролювати державні органи з питань мисливського господарства, держоргани з питань охорони навколишнього природного середовища та поліція.

ВИСНОВОК

Як бачимо, Угорщина дуже розвинена країна щодо ведення мисливського господарства. Вона має давні традиції та мисливську культуру і широко застосовує сучасні європейські підходи. Про високий рівень мисливського господарства говорять високі показники чисельності поголів’я мисливських тварин та їх добування.

Угорщина – це країна, яку варто відвідати як у ролі звичайного туриста, так і з метою полювання. Ви неодмінно отримаєте задоволення від перебування в цій крані. Багато чого варто було б і нам запозичити у наших сусідів.

КОРИСНО ЗНАТИ

Вартість туру полювання на фазана в Угорщині для одного українського мисливця:
875 Євро.

Тривалість туру – 4 дні, 2 дні з них полювання.

МИСЛИВСЬКИЙ СЕЗОН:
Олень – 01.09–31.01
Лань – 01.10–31.01
Козуля – 15.04–31.10
Муфлон – 01.09–28.02
Кабан – цілий рік, крім періоду з 01.02–31.05
Заєць – 01.10–31.01
Горлиця – 15.08–30.10
Куріпка – 01.10–30.11
Перепілка – 15.08–30.10
Слуква – 15.08–28.02
Качка – 01.10–31.01
Гуска – 01.10–31.01
Фазан – 01.10–31.01
Вовк, дикий кіт, шакал, лисиця – цілий рік.

Підготував Роман Новіков,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top