Стрільба впритул

Якщо звір з’явиться раптово з лісу, трохи практики перед полюванням на копитних збільшить ваші шанси на успіх.

З кулеметом вас на полювання ніхто не пустить, та й розносити пернату дичину до щенту якось неетично, так само, як неетично залишати підранків. А для того, щоб при мінімумі пострілів і набоїв у вас у результаті був максимум трофеїв, потрібно бити без промаху. Це можливо тільки у разі володіння певними теоретичними та практичними навичками та відточеній техніці стрільби.

Розвивайте навички, необхідні при полюванні на відстані

Один із найкрасивіших пострілів я бачив кілька років тому, коли полював зі своїм свекром Девідом. Ми полювали в лісі, коли раптом із заростей олень вискочив прямо перед нами.

Девід зробив один крок убік, поклав свій .30-06 на плече і поцілив у оленя, ніби то був перепел, який вилетів із кущів. Його постріл пройшов крізь ребра тварини, і олень упав на сніг через 40 метрів.

Залізні нерви Девід тренував роками, полюючи на рябчиків, досконала і збалансована техніка допомогла йому добути трофей і в цей день.

Отже. Положення ніг

Влучити по рухомій цілі допомагає скоординована і швидка робота ніг. Починайте з того, що станьте прямо (1) перед ціллю як боксер стоїть перед спаринг-партнером у ринзі. Позиція атлета – коліна трохи зігнуті (2), маса тіла перенесена на стопи – це оптимізує баланс тіла та допоможе змінювати швидко позицію залежно від розміщення цілі. Ноги повинні бути на ширині плечей (3), одна нога виступає вперед приблизно на 15 см (для тих, у кого права рука робоча – ліва нога вперед). З цієї динамічної позиції у вас буде можливість повертатися в будь-якому напрямку, стежити за мішенню і швидко реагувати в разі потреби.

Наступне. Положення рук

На руку, яка тримає цівку гвинтівки, – найбільше навантаження (4). Цією рукою не тільки потрібно міцно тримати цівку, але також притискати ствол щільно до плеча. Це допомагає керувати віддачею і підтримувати позицію гвинтівки. Рука на спусковому гачку повинна бути розслаблена, з помірним легким натиском. Завдання цієї руки – натиснути на спусковий гачок і швидко вистрілити.

Очі

Бог нагородив нас двома очима, тому використовуйте обидва ока, коли постріли здійснюються на близькій дистанції. З обома розплющеними очима (5) ви зможете краще оцінити ціль і її рух, що допоможе підсвідомо миттєво виконати правильні дії. Однак у цьому разі не слід виставляти велике оптичне збільшення (6). Краще використовуйте змінну область із мінімальним показником 2.5х або менше, оптику без збільшення, червону крапку, коліматорний приціл або відкриті прицільні пристрої.

І нарешті. Вправи і спорядження

З гвинтівкою, яка має коротку довжину спуску (див. рис.), легше швидко реагувати – це запорука влучного пострілу в рухому ціль.

Вправа № 1. З низької вогневої позиції встановіть гвинтівку повільно напроти дзеркала, зробіть холостий постріл, прокрутіть засув, і ще раз зробіть холостий постріл.

Вправа № 2. У тирі спробуйте зробити 2–5 пострілів кулями в мішень на далеку відстань (приблизно 50 м), знову починаючи з низької вогневої позиції. Це дасть вам можливість перевірити, наскільки ви тримаєте віддачу і чи достатньо вашої техніки, щоб стріляти швидко. Будьте спокійним і не поспішайте. Швидкість з’явиться.

Джон Б. СНОУ,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top