День захисту дітей від «зоозахисників»

Про загрози антимисливських петицій та законів.

Нещодавно на сайті Верховної Ради України було зареєстровано електрон­ну петицію «Заборонити проведення полювання в присутності дітей до 18 років» (https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/7944?aname=published). Автором цієї чергової заборони є Альона Нижник. Нам вдалося знайти людину з аналогічним прізвищем у Фейсбуці й виявилось, що Альона Федорченко (Нижник) працює у КЕКЦ у нашого «відомого заслуженого природолюба». Можливо, це збіг, але не думаю… Тож чим пояснює своє бажання «заборонити» ця пані? Вона переконує, що психологи та терапевти (авт. без посилань) підкреслюють згубний вплив полювання на психіку дітей, однак батьки нерідко тягнуть їх туди. Тому пані Альона вважає, що дітей треба захистити від розтлінного впливу мисливства, і закликає до цього народних обранців.

Тягнуть?.. Розтлінний вплив?.. А як щодо дітей, які самі прагнуть бути поруч із батьками? Більше того, їм цікаво те, чим захоплюються їхні батьки і вони у захваті від цього. До того ж, батьки самі мають право вирішувати як їм виховувати своїх дітей. Виходить, що тепер будь-хто з інтернету має право вирішувати за батьків що таке добре, а що погано, дозволяти чи забороняти те, що вони вважають за потрібне? Тим більше, що мисливство є законним і популярним видом діяльності в усьому світі! Може, ми також заборонимо українцям утримувати своє господарство? Адже там діти майже щоденно бачать відверто жорстокі речі, коли батьки на подвір’ї ріжуть курей, кролів, свиней, знімають з них шкуру, а потім їдять їх за родинним столом? Чомусь «зоозахисники» не вбачають у цьому розтлінного впливу на психіку дитини, і чомусь діти, які ростуть у селі, не стають живодерами чи вбивцями-збоченцями зі зламаною психікою. Тож, заборонолюби, не треба переносити свої дитячі психологічні травми та страхи на голови здорових людей.

Більше того, негативний вплив заборон господарської діяльності й культурного життя людини давно визнано всім цивілізованим світом. Поляки зареєстрували законопроєкт, де дітям не просто дозволяється бути присутніми на полюванні, а повноцінно брати у ньому участь. Сейм Польщі прийняв рішення розглянути даний проєкт, бо вважають його світовою практикою. Полювання зі зброєю у підлітковому віці дозволено і в США, і в Канаді…

FACE (Федерація мислприродоохоронних асоціацій), інформуючи про правові норми в Європі, наводить той факт, що Польща – єдина країна ЄС, у якій можна брати участь у полюванні лише після досягнення повноліття і закликає Сейм Польщі проголосувати за вищезгаданий законопроєкт.

«Нині в європейських країнах зростає тенденція до залучення молоді до полювання, а мисливські товариства активно сприяють участі таких у цих заходах. Участь дітей у полюванні дає ключові знання про природу та глибоке розуміння природокористування та добробуту тварин. Це позитивно впливає не тільки на психічне здоров’я дітей, але й на їх фізичний розвиток, особливо в той час, коли молодь проводить все менше часу на свіжому повітрі», – наголошують в Асоціації.

Досліджуємо далі. Країна – антикарантинний бунтар – Білорусь. Нині проходить громадське обговорення проєкту указу Президента, який має змінити правила полювання у цій країні. Там хочуть дозволити полювання не з 18 років, як зараз, а з 16-ти. Більше того, з 14 років можна буде спостерігати за полюванням і брати в ньому участь як загонич.

Білоруська екоактивістка Дарина Трайден звернулася до Мінлісгоспу країни з проханням пояснити причину нововведень, які, за її словами, формують думку про допустимість страждань тварин. У Міністерстві лісового господарства Білорусі відповіли: «…ініціатива розвине у підлітків дбайливе ставлення до природи. Більшість людей, особливо в містах, дистанційовані від природи, а полювання залишається однією зі сполучних ланок людини і дикої природи».

Екопсихоз накриває й Росію. Деякі «зооахисники» там пішли ще далі.

Нещодавно житель м. Чайковський (Пермський край, РФ) Раміль Халіуллін, який в інтернеті використовує псевдонім Asclepius Demos, (ред. Asclepius – з грец. Ескулап, бог медицини, який був убитий Зевсов за те, що він воскрешав із мертвих не з добрими намірами, а за плату, порушуючи закони світового порядку. Demos – з грец. народ) написав петицію з закликом відмовитися від усіх видів полювання і прирівняти права диких і домашніх тварин до прав недієздатних людей (ред. людей з інвалідністю). Р. Халіуллін впевнений, що право власності на диких і домашніх тварин треба скасувати. Людина не повинна розпоряджатися тваринами за своєю волею, а може лише опікати вихованця. «… Батьки не дозволяли мені тримати тварин вдома. Я не цікавився їх становищем, поки не став дорослим. Але коли я почав користуватися інтернетом, то зрозумів, як їм важко …», – пояснив свою петицію у коментарях російський захисник.

Ось звідки всі біди – з інтернету. Можливо, «природолюбам» варто встати зі своїх диванів та завітати до лісу. Подивитись чим там займаються працівники лісового та мисливського господарства. Нарешті допомогти їм, а не вигадувати надумані проблеми, роздмухувати їх у соцмережах та створювати безглузді петиції. Звичайно, хайпонути на таких петиціях набагато простіше, ніж щось зробити для природи та звірини на практиці.

І, незважаючи на те, що петиція російського «Ескулапа» набрала у всесвітній мережі близько 200 голосів, а українська заборона для дітей аж 75, не варто ставитись до цього, як до чогось несерйозного, до того, що не несе загрози. Не варто. Адже маленький, на перший погляд, нешкідливий, невидимий вірус може миттєво заразити вже підготовлену для такої зарази свідомість українців. Якщо цей «ековірус» вчасно не локалізувати, а суспільству не зробити вчасно вакцину від цієї зарази, то хвороба дуже швидко переросте у пандемію і мисливське господарство та полювання піде на безстроковий карантин.

P.S. Поки готувалась ця публікація, «не очікувано» у Верховній Раді з’явився Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту дітей від спостерігання за полюванням» № 3563, зареєстрований відомим депутатом і телеведучим Олександром Дубінським. Можна зробити висновок, що петиція Альони Нижник, яка пов’язана з КЕКЦом, була підготовчим етапом суспільства до Законопроєкту О. Дубинського і це ланки одного ланцюга. Скоріш за все, і сам Законопроєкт був розроблений КЕКЦом.

Роман НОВІКОВ,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top