БУДЕМО ЗМІНЮВАТИ НАШЕ ЗАВТРА

8 лютого в Національному університеті біоресурсів та природокористування відбувся VII з’їзд Товариства лісівників України 
 
Про роботу Товариства лісівників України в звітному періоді відзвітував його голова Олександр Яресько. Сьогодні товариство об’єднує понад 21 тисячу небайдужих до завтрашнього дня лісової галузі людей у 299 первинних організаціях.
Найбільше, звісно, говорили про наболіле – схвалену Урядом стратегію реформування лісової галузі до 2022 року. Акценти в цій темі розставив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар:
– На жаль, Уряд не взяв за основу ту стратегію, яку колегіально напрацювали наші фахівці. І лише під тиском профспілок та лісівничої громади повернувся до перегляду цього рамкового документа, який зараз проходить узгодження у відомствах.
Єдиної думки Уряд поки що не має. Тож протиставити ми можемо лише більш глибоку й професійну власну стратегію та нашу єдність у відстоюванні інтересів галузі. Йдеться про недопущення приватизації лісів або ж надання їх у концесію, про визнання багатофункціональності лісового господарства, збереження державної структури управління галуззю та вдосконалення її нормативно-правової бази, віднесення до пріоритетних в економіці держави. Ми пропонуємо створити Державний фонд розвитку лісового господарства, який наповнюватиметься з таких джерел: 30 відсотків рентної плати за користування лісовими ресурсами, 25 відсотків доходу державних лісогосподарських підприємств, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, міжнародної технічної допомоги. Втім, лісгоспи півдня та сходу України не можуть чекати створення фонду: щоб вижити, їм потрібне невідкладне фінансування. Тому, сподіваюся на обіцянку Прем’єр-міністра перерозподілити кошти Держбюджету на це вже у першому кварталі.
В унісон прозвучали слова колишнього Міністра, фундатора лісової галузі в незалежній Україні Валерія Самоплавського:
– Цілком підтримую позицію Володимира Бондаря. Нам треба діяти разом, об’єднавши зусилля лісівників, галузевої профспілки, Товариства лісівників, залучати народних депутатів. А ще – делегувати до Верховної Ради наших людей – тоді галузь буде кому відстоювати та лобіювати. Мене дивує інертність керівників обласних структур: на з’їзді профспілок я побачив тривогу в очах людей та байдужість на їхніх обличчях. Так звана стратегія, яку, до речі, розробив МінАПК, начебто отримала висновки експертів – 30-річної дівчини з Литви та такого ж молодого словака. Їх залучив заступник Міністра Максим Мартинюк, який запевняв нас, що ні єдиного підприємства, ні концесії лісів не буде. Де ж Ваша совість, пане Мартинюк?   
Народний депутат України Валерій Давиденко вважає:
– Прийнявши таку, з дозволу сказати, стратегію, Кабмін перевищив свої повноваження: адже політику держави в лісовій галузі формує Верховна Рада. Її аграрний комітет на вашому боці, про це ми будемо говорити 13 лютого на виїзному засіданні у Львові. Те, що хоче кулуарно охрестити Міністерство аграрної політики, не повинно відбутися.
 
До речі, представників МінАПК на з’їзді не було: таблички з прізвищами запрошених так і стояли перед порожніми місцями…
З’їзд ухвалив звернення до Прем’єр-міністра та Президента України щодо недопущення бездумного реформуванні галузі, яке взагалі може призвести до її знищення.
Обговорення болючих тем було доволі бурхливим. Відчувалося: це болить однаково у Херсоні й Харкові, на Хмельниччині й на Житомирщині. До речі, вперше в роботі з’їзду взяли участь представники асоціації деревообробних підприємств України.
– Нам небайдуже, що буде завтра з українським лісом, – сказав президент асоціації Юрій Медведєв. – Збережемо ліс – житиме держава.
Новим головою Товариства лісівників України обрано Юрія Марчука – завідувача кафедри НУБіП, його заступниками стали Віктор Корнієнко та Алла Святецька. А почесним головою Товариства (такий титул запроваджено вперше) став Валерій Самоплавський. Він сформує раду старійшин Товариства з авторитетних у галузі людей: щоб разом відстоювати майбутнє українського лісу. 
– Ми повинні стати такою Всеукраїнською громадською організацією,  яку почують і до якої прислухатимуться, – поділився планами Юрій Марчук.
– Відповідний досвід та авторитет у нас є – тож будемо змінювати наше завтра. Ми відкриті до дискусії, але готові відстоювати наші принципові позиції. На допомогу нам – Указ Президента України № 381, прийнятий 21 листопада минулого року за результатами наради в Івано-Франківську. До речі, позиція Кабміну суперечить Указу Президента. Тому Товариство підтримує ідеї, про які говорив Володимир Бондар. Краще від нас ніхто не знає, що і як робити в лісі, який має залишитися у власності держави.
Фоторепортаж за посиланням: https://flic.kr/s/aHsmcKu81T
 
Інна ОМЕЛЯНЧУК,
фото Геннадія КУШАНОВА
та Віктора ПОДЕНКА,
Газета “Природа і суспільство”  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top