ЗАПОВІДНЕ СВАВІЛЛЯ

Як працівники ПЗФ дичину «охороняли» 

Цей злочин було викрито днями на території Регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів» Миронівського району Київської області.

17 лютого представники Київського та Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства під керівництвом головного спеціаліста відділу моніторингу та охорони державного мисливського фонду Управління мисливського господарства та полювання Держлісагентства Михайла Баранівського було здійснено рейд на території Київської та Черкаської областей. Під час проведення рейду з охорони державного мисливського фонду на території РЛП «Трахтемирів» поблизу села Малий Букрин Київської області було виявлено групу з 24 озброєних осіб та чотири транспортні засоби. У одному з автомобілів марки УАЗ було виявлено тушу добутого і розділеного на частини дикого кабана.

На вимогу пред’явити документи, які б свідчили законність перебування цих людей зі зброєю на території парку, було надано копію Протоколу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо депопуляції кабана внаслідок спалаху африканської чуми свиней (АЧС). Разом з тим, не було надано жодного документа стосовно заходів з депопуляції (зниження чисельності) дикого кабана, а саме: Наказу на проведення депопуляції у господарстві та списку осіб, які беруть участь у проведенні цього заходу, затвердженого Комісією ДНПК Миронівської РДА, спеціалістів районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства.

Керівник групи правопорушників заявив, що він інспектор РЛП «Трахтемирів», але пред’явити своє службове посвідчення відмовився. Також не було надано відповідного акту при відборі зразків біоматеріалу для лабораторного дослідження на АЧС.

Ситуація була напруженою, спіймані на браконьєрстві особи вели себе нахабно і відверто зневажали представників контрольних органів, більшість з них відмовилася надавати посвідчення мисливця, дозвільні документи на зброю тощо. У зв’язку з обмеженими повноваженнями контрольних органів у галузі лісового та мисливського господарства, відсутністю у них права затримувати, обшукувати, вилучати та застосовувати зброю проти порушників Закону, встановити всіх осіб, причетних до злочину, не було можливості. Тому, працівники рейдової групи викликали представників Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області щодо встановлення факту незаконного полювання.

Не дочекавшись поліції, яка так і не прибула за кілька годин на місце злочину, група озброєних людей на трьох автомобілях самовільно залишила угіддя.

Уже на трасі оперативна група Миронівського відділу поліції затримала два з трьох автомобілів, у яких добутого кабана виявлено не було.

Того ж дня працівниками рейдової групи було зареєстровано відповідні заяви у поліції щодо факту незаконного полювання в РЛП «Трахтемирів». Вказане правопорушення підпадає під статтю 248 «Незаконне полювання» Кримінального кодексу України, як організація незаконного полювання на території природно-заповідного фонду, яка передбачає позбавленням волі на строк до п’яти років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання.

Державне агентство лісових ресурсів України, враховуючи резонансністьзгаданої події, звернулося до Міністерства внутрішніх справ України з проханням взяти на контроль цей випадок та про результати розгляду справи повідомити у відомство.

Підготував Роман НОВІКОВ
Газета “Природа і суспільство” 

_________

КОМЕНТАР:

Головний спеціаліст
Управління мисливського господарства Держлісагентства
Михайло Баранівський:

– Стосовно рейду, який проведено 17 лютого у РЛП «Трахтемирів», хочу з повною відповідальністю заявити, що особи, які були нами виявлені, займались нічим іншим, як незаконним полюванням. Більше того, організаторами цього «полювання» були представники цього ж парку, до речі – заповідної території, де будь-яке полювання заборонено. Більше того, у лютому, крім заходів з регулювання хижаків, в даному регіоні будь-яке полювання заборонено.

Що стосується депопуляції дикого кабана в результаті спалаху АЧС і якою прикриваються посадові особи парку, то на проведення таких заходів жодних відповідних документів організатором «полювання» надано не було.

Про проведення даного заходу, відповідно до вимог Протоколу  №1 Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Київській обласній державній адміністрації від 06.02.2018 пунктом 5 Рішення необхідно повідомити та запросити представників районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, що теж зроблено не було.

Керівництво парку, більш за все, знало про ситуацію, що сталась, тому впродовж дня на телефоні дзвінки не відповідало.

Відповідальний за «полювання» – службова посадова особа РЛП «Трахтемирів» надавати особисті документи та свідчення категорично відмовився.

Ще одна з проблем – це реагування слідчо-оперативної групи, яку ми чекали більше чотирьох годин і так не дочекались. У результаті чого всі учасники незаконного полювання залишили місце скоєння ними злочину.

Затриманим пізніше на трасі браконьєрам, які на той момент уже позбулися речових доказів, поліція висунути будь-які звинувачення не могла.

Учасники рейдової бригади, які виявили цей випадок, діяли відповідно чинного законодавства, зафіксували факт злочину, передали всю інформацію до правоохоронних органів і маємо надію, що справу буде доведено до логічного кінця і браконьєрів буде покарано за всією суворістю Закону.

Ми вже неодноразово писали про те, що Україна захлинається від браконьєрства у мисливських угіддях і потребує створення потужної державної мисливської служби охорони. Єгерська служба, мисливствознавці та держлісоохорона мають обмежені повноваження і недостатнє фінансування, чим користуються знахабнілі від безкарності, озброєні за останнім словом техніки порушники Закону, знищуючи на своєму шляху все живе.

Здавалося б, далі нікуди, але виявляється є люди, які за своїми службовими обов’язками повинні охороняти та плекати диких тварин, організовують на них незаконне полювання та ще й де – у заповіднику!

Газета стежитиме за розвитком справи і повідомить про результати розслідування і рішення суду, на який, сподіваємося, відбудеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top