За мисливство по-європейськи

Ряд провідних мисливських та лісівничих організацій України звернулися до громадян та народних депутатів з приводу ситуації навколо деяких законодавчих ініціатив.

У березні цього року народним депутатом України Сергієм Литвиненком був зареєстрований проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством), реєстр. № 3200-1, який тривалий час розроблявся та широко обговорювався за безпосередньої участі представників громадських організацій, політиків і ряду профільних науковців та мисливців України. Він містить у кожній своїй поправці кращий європейський досвід управління мисливською галуззю і тваринним світом, – пояснюється у Зверненні.

Проте Законопроєкт № 3200-1, – переконані автори Звернення, – отримав незаслужений та підозріло згуртований осуд з боку окремих «зоозахисних» та псевдоекологічних громадських організацій, якими у засобах масової інформації зміст і закладені функції Законопроєкту активно подаються в умисне спотвореній формі.

На жаль, підігрування «зоозахисникам» і псевдоекологам останніми роками перетворилося на традицію для українських політиків. Їхня, на перший погляд логічна, але вкрай шкідлива законодавча риторика суцільних заборон і обмежень зручно використовується для гри на публіку.

Об’єкти природно-заповідного фонду, ряд заповідників залишилися без протипожежного захисту. Лозунг «природа все врегулює» показав повну беззахисність екосистем перед людською недбалістю.

Народним депутатам потрібно саме зараз терміново вирішити питання протипожежного впорядкування всіх природоохоронних об’єктів. Потрібно подбати про ті види тварин, які, перебуваючи в Червоній книзі України, нині вимирають без державного фінансування охорони, розробки та реалізації найпримітивніших програм відновлення! Наприклад, збереженням чисельності того ж зубра, від якого відмовилися більшість об’єктів природно-заповідного фонду, продовжуючи охороняти «повітря», займаються виключно лісівники, тягнучи на своїм плечах відновлення цього величезного виду тварин. Саме цим, на нашу думку, повинен зайнятися нині підкомітет Верховної Ради України з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду (голова – народний депутат України Ю. Овчинникова), а не виключно черговими заборонами, які знищують цілі галузі (в тому числі, мисливство), – переконані представники найбільших мисливських організацій.

«Представляючи інтереси більше, ніж 700 тисяч українських мисливців і лісівників, вимагаємо від народних обранців змінити своє упереджене ставлення та припинити нищення лісової та мисливської галузей… – закликали представники громадських організацій. – Ми вимагаємо європейської інтеграції вітчизняної мисливської галузі, зокрема, прийняття Законопроєкту 3200-1 та спільної розробки у широкому колі дипломованих фахівців нових галузевих законів та підзаконних актів!»

Звернення підписали: Перший віце-президент громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» В.О. Червоний, Президент Федерації мисливського собаківництва України А.К. Голубченко, Голова громадської організації «Душа мисливця» А.Д. Кіуіла, Голова Товариства лісівників України Ю.М. Марчук, Голова Всеукраїнської ради Українського товариства мисливців і рибалок М.С. Шуляр, Почесний президент громадської спілки «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» О.І. Безкоровайний.

Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top