Риб’ячий слух

Останні дослідження доводять, що риба, зокрема окунь, уникає шуму моторного човна, тому, перш ніж закидати вудку, вимкніть усе, що видає звук, і поводьтеся якомога тихіше.

Освідчені рибалки вже давно знають, що риби мають слух. Коли знаходили рибне місце, перш ніж закинути вудку, спочатку вимикали двигуни й ехолоти, тому що вважали, що вони розлякують рибу.

Цікаво, які звуки лякають рибу? На якій відстані?

І чи відчуває риба хвилю, яку створює двигун човна?

Попри те, що в сучасному світі звуковимірювальне обладнання стало доступним, досліджень на цю тему дуже мало. Біологи дослідили вплив звуків, які створює людина, на водні організми і дійшли висновку, що реакція риби на звуки – різноманітна і непередбачувана. Якась риба реагує на гучні звуки завмираючи, інша, навпаки, від переляку починає активно рухатися і втікати. З іншого боку, коли по воді постійно їздить багато моторних човнів – риба адаптується і починає ігнорувати шум.

ФАКТИ

Професор Дуг Хеннон (США), який займався дослідженням окуня, провів багато часу, вивчаючи поведінку цієї риби. Він провів найкраще дослідження щодо впливу звуків моторного човна на рибу. Хоча існує думка, що риба не може чути високочастотні хвилі, доктор Хеннон вважає, що риба може відчувати частоту гідро­акустичних хвиль.

Науковці-біологи спостерігали за окунями, на яких ставили мітки. «Ми наловили окунів біля нашого човна і позначили їх, – згадує один з науковців. – Після того, як ми їх позначили і відпустили, вони почали втікати і не тільки від нашого човна, а й від інших човнів із моторами різної потужності».

Режисер підводних зйомок на озері Мічиган Глен Лау був свідком, як впливають на рибу потужні гідроакустичні хвилі: «…ті рибалки, які припливли на моторних човнах на озеро зранку і були одні з перших, ловили до 30 рибин лосося за 30 хвилин. Але як тільки зібралося більше човнів із потужнішими моторами, весь лосось пішов на глибину і занурився на 30–40 метрів».

Хоча необхідно зробити ще багато досліджень на цю тему, але те, що риба реагує на звук, – це факт. Отож робіть висновки, коли рибалитимете.

“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top