Сірий лихоманець

Полювання на вовків, які підходять до передмістя або околиці села.

Вовки поширюються по всій країні, як вежі мобільних операторів. Ця ситуація і Закон про полювання дають можливість полювати майже скрізь і майже протягом усього року. Оскільки цих хижаків багато і вони стрімко поширюються, то вполювати вовка набагато простіше, ніж 20–30 років тому. Знайти вовка зараз набагато простіше, ніж, наприклад, лося чи зубра. Використовуючи інформацію місцевих жителів, провівши невелику розвідку місцевості, знаючи поведінку вовка та маючи транспорт, можна досить швидко знайти сіроманця, особливо на околицях населених пунктів.

Сільська місцевість

Коли кормова база вовка в мисливських угіддях зменшується, то хижаки впритул наближаються до приватних садиб і фермерських господарств. Поголів’я вовка нині різко збільшилось, а копитних – навпаки, тому шанси зустріти вовка біля доріг населених пунктів, а також на невеликих лісових ділянках недалеко від сільських осель та ферм зросли. Однак де не полювали б вовки, вони завжди повертаються у свої лігва. Розвідайте яри під чагарниками, старі садиби і зарослі ділянки в передмісті, де вовки можуть знайти прихисток і поживу.

Парки за межами міста

Ви можете знайти свіжі сліди вовків ще й у районах парків та заповідників. Шукайте вовків біля другорядних доріг, сільськогосподарських смуг і трас, якими рідко їздять. Це саме ті місця, де вовки можуть відпочивати і де вони починають і закінчують свою нічну активність. Хоча вовки вже звикли до людської діяльності й шуму, але ваше авто може їх злякати, тому не вмикайте голосно радіо і не грюкайте две­рцятами.

Місця вистежування

Якщо вовк дуже голодний, він прийде на вабило незалежно від вашого місця розташування, але важливо знати основні місця, де вовки можуть перебувати. Якщо ви полюєте зранку, шукайте вовків біля їх лігв, якщо ввечері – полюйте там, де зазвичай вовки шукають здобич.

Обережність і тиша

Застосовуйте при полюванні на вовків вабило. Писк або вереск тварини (зайця, поросяти) – саме те, що вам треба. Намагайтесь стояти в засідці так, щоб вовки не відчували вашого запаху. Навчіться чекати й удача вам усміхнеться.

Марк Кайзер,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top