Життя без застуди

Про види запалення дихальних шляхів у собак, лікування та запобігання хворобі.

Чи буває у тварин нежить, ГРВІ, грип, ангіна та запалення легень? Так, буває, і заразитися тварина може від людини, точніше – хазяїна. З часів одомашнення собаки захисний бар’єр здоров’я тварини значно погіршився. Тепер приказка «заживе, як на собаці» спрацьовує тільки у тварин, які живуть надворі.

Змінилися часи, за інтенсивною роботою ми не те що забуваємо про тих, кого приручили, а й самі про себе. Скільки часу ми витрачаємо на прогулянку, якщо взагалі гуляємо. Якщо навіть з’являється цей час, то як ми його проводимо: у ліжку, на дивані, біля телевізора… Звісно, якщо навіть для себе ми не можемо знайти часинку для здорового відпочинку, то годі вже казати про наше ставлення до тварин. Та коли ми заводимо собаку, то зобов’язані забезпечувати йому повноцінний добовий моціон, мінімум 4 години на добу.

Так, це складно, але згодом розумієте, яка від прогулянок користь. З часом ви маєте результат: сон поліпшується, дратівливість зникає, з’являються нові враження від баченого, дистонія відступає, зміцнюється здоров’я. Від прогулянок виграють усі – і ви і ваш улюбленець, адже чим більше прогулянок, тим краще почувається і ваш собака. Навіть якщо тварина утримується у вольєрі – їй необхідні прогулянки пішки, плавання, біг та стрибки.

Але від застуди не застрахований ніхто, зокрема ваш собака.

Які ж ознаки застуди у собак? Симптоми такі самі, як і в людей: пригнічення, підвищення температури, риніт (нежить), біль у горлі. Це можна помітити, коли собака їсть або п’є: він починає робити це дуже повільно й обережно.

Якщо ваш улюбленець захворів, не треба поспішати давати йому антибіотики. До речі, не рекомендуємо поспішати з цим і під час лікування людей. Найкраще лікування – це трави, похідні інтерферону та пробіотики. Бо антибіотики пригнічують захисні сили (імунітет) організму, їх бажано використовувати у крайньому разі.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що проти вірусів антибіотики не діють! Їх призначають для пригнічення супутньої бактеріальної флори, що активізується після негативної дії вірусу на організм. Саме через це спочатку треба знищити вірус, а потім, як допоміжний засіб, застосувати антибіотики. У разі повторення застуди бажано змінити групу антибіотика. А якщо почали застосовувати, то витримайте від 7 до 10 днів, бо інакше антибіотик неефективний і може виникнути рецидив хвороби.

Які ліки можна рекомендувати при застуді? Отже, будемо керуватися симптоматикою.

Кон’юнктивіт – лікується водним розчином меду (1 чайна ложка на склянки теплої води). Якщо є алергія на мед, можна застосувати цукровий сироп, заварку чаю, краплі «золотий вус» (кімнатна рослина), розведений 1:3 з водою. Для кожного ока застосовуйте окремий тампон.

Нежить – водний розчин морської солі (1:1), розчин «золотого вуса», водний розчин каланхое (1:3).

Запалення горла – тепла вода і їжа, у жодному разі не ГАРЯЧА!

Кашель. Він може з’явитися при бронхіті, трахеїті, запаленні легень, інвазії глистами. Останній варіант лікується відразу шляхом застосування антигельмінтних препаратів. Якщо після цього заходу кашель не припиняється, то треба лікувати застуду.

Головне – уникнути аденовірозу. Це захворювання спричиняється групою ДНК-вмісних вірусів і через це дуже важко лікується та має тяжкий перебіг. Обов’язково для встановлення діагнозу проконсультуйтеся з лікарем ветеринарної медицини, адже вірусних захворювань безліч: парагрип, аденовірус, чумка і всі вони супроводжуються вищезазначеними ознаками. Чим саме захворів ваш собака, може визначити тільки фахівець. Головне – своєчасно звернутися по допомогу, оскільки запобігати хворобі легше, ніж усувати ускладнення.

Лікування хворого включає застосування противірусних препаратів у поєднанні з серцевими та гомеопатичними ліками.

Необхідно також посилити вітамінний склад харчування. Саме в зимово-весняний сезон собака потребує корму, повноцінного за складом вітамінів, мікро­елементів і клітковини. Для цього використовують збалансовані сухі корми та консерви. Якщо ви самі готуєте корм для вашого улюбленця, то до нього варто додавати дерть, м’ясо-кісткове борошно та вітаміни, які продаються в аптеці. Але будьте уважні – вітаміни без мікроелементів повністю не засвоюються!

Звичайно, під час недуги треба обмежити навантаження та переохолодження тварини, особливо, якщо утримуєте її у вольєрі. Хоча саме собаки з вольєрів мають міцніше здоров’я.

Майте на увазі, що у здорових хазяїв – здоровий собака. Приділяйте прогулянкам з вашим улюб­ленцем достатньо часу. Намагайтеся додержуватися розпорядку, залучайте до нього свою сім’ю – і ви, і ваша родина, і ваш чотирилапий друг відчуєте себе бадьоріше і здоровіше.

Не хворійте і майте завжди гарний настрій. Ваш настрій впливає не тільки на людей, що вас оточують, а й на тварин. Будьте здорові!

Уляна ЯНЕНКО,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top