Свинцевий дріб: шкода чи роззброєння?

Провідний контрольний орган REACH (реєстрації, оцінки, дозволу і обмеження хімічних речовин) Європейського хімічного агентства (ECHA) не підтримав пропозицію Європейської комісії про заборону свинцю в боєприпасах.

Комісія виступає за заборону зберігання і використання свинцевих боєприпасів для гладкоствольної зброї на водно-болотних угіддях і в 300-метрових зонах навколо них.

На думку REACH, до пропозиції Єврокомісії є багато питань:

Визначення водно-болотних угідь настільки розмито, що воно включає будь-яку видиму поверхню води або струмок чи калюжу.

Є юридична невизначеність, коли власник боєприпасів не може знати, чи знаходиться він в зоні захисту водно-болотних угідь і таким чином ризикує втратити дозвіл на зброю.

Заборона на зберігання свинцевих боєприпасів буде застосовуватися до більш ніж 25% території країни.

Немає об’єктивних, науково обґрунтованих причин для такої великої площі заборони.

Альтернатив свинцевих боєприпасів до дробовика не існує. Сталевий набій має меншу вагу і, отже, меншу кінетичну силу, що означає більше підранків і страждань пораненої дичини.

Європейська комісія вдруге не змогла заборонити свинцеві боєприпаси на водно-болотних угіддях.

Комісія показала, що вона не прагне матеріально вирішувати існуючі екологічні проблеми і загрози здоров’ю споживачів диких тварин. Більше всього це робиться для того, щоб роззброїти законних власників зброї.

Словацька мисливська палата разом з партнерськими організаціями Legis Telum, Чесько-Моравським мисливським союзом, LIGA LIBE, LEX і іншими впродовж тривалого часу виступають проти пропозицій про заборону свинцю в тісній співпраці з міністерством сільського господарства.

“Лісовий і мисливський журнал”

One Reply to “Свинцевий дріб: шкода чи роззброєння?”

  1. Коли мисливець за день полювання в європі розстрілює ящик патронів-6.5 кг свинцю і так в одних і тих ре місцях з дня в день, з року в рік-це одна справа, а коли в наших реаліях , при низькій щільності дичини, -дай Бог щоб хоч сотню за сезон розстріляти- це зовсім інша ситуація….В наших умовах шкоди від заборони свинцю буде значно більше ніж переваг… І не треба натягувати на себе чужі штанці….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top