Саморобний слідомір

Як самостійно зробити вимірювач широких кроків дичини, який допоможе знайти підранка.

Коли ви полюєте на копитних, наприклад, на козулю чи оленя, і уразили дичину не в життєво важливі органи, вона не впаде і буде тікати, долаючи повільно великі відстані й залишаючи іноді ледь помітний кров’яний слід. Подолавши певну відстань, підранок може лягти відпочити. Як його відшукати?

Розуміючи, що полювання на копитних потребує особливих навичок, пропонуємо один з найкращих методів для пошуку підранків – «палка широких кроків» – це тонка, 120-сантиметрова дерев’яна палиця з надягнутим на неї широким гумовим кільцем. Розроблена прикордонниками США для відстеження людей у кам’янистих місцевостях, ця палиця знайшла своє застосування при полюванні на копитних завдяки єгерю у відставці з Флориди лейтенанту Бобу Х. Лі, відомому інструктору з відстеження тварин. Як пояснює Боб Лі, ця палиця працює тільки тоді, коли тварина рухається, причому коли вона поранена.

Навчіться вимірювати

Щоб використовувати – «палку широких кроків», ви повинні спочатку визначити, де передні, а де задні сліди копит. Встановіть передній кінець палиці на слід передніх копит тварини і встановіть гумове кільце в положенні на задньому боці задніх копит. Палиця тепер вимірює нормальний крок тварини, і гумове кільце є «точкою опори», за допомогою якої ви можете знайти наступні сліди. Площа розмаху від «точки опори» до кінця бруса показує вам точне місце, де шукати наступні сліди. Основна превага цього «палкоміра» в тому, що він усуває візуальний безлад і фокусує погляд мисливця на тому місці, де потрібно шукати наступні сліди. Іноді важко визначити сліди, тому що земля може бути достатньо твердою або вологою і вони не залишаються, але «палкомір» допоможе вам визначити їх будь-коли. Хитрість полягає у тому, щоб знайти хоча б якість сліди, а потім наступні можна визначати за допомогою цього пристрою. Наявність кров’яних слідів допоможе ще швидше знайти підранка.

Зробіть свій «палкомір»

Не думайте про те, в якому господарському магазині купити таку палицю. Просто виріжте її з дерева і вирівняйте кінці, зробіть зарубку на одному кінці палиці замість використання гумового кільця. Цей простий засіб допоможе вам знайти сліди підранка і повернути свій трофей.

Кріс КРІСТІАН,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top