Мисливці-воїни

Мисливець, підготовлений правильним полюванням, найкращий захисник своєї країни.

Вдосконалення мисливської справи, мисливського господарства та законодавства про полювання в Україні, передача контролю за розвитком мисливської справи в державні органи – це запорука ефективної підготовки майбутніх захисників нашої Вітчизни.

Відомий письменник Генрі Девід Торо писав у своєму творі «Уолден»: «Я відчуваю, як і більшість людей, прагнення до вищого, духовного життя і одночасно мене тягне до первісного, і я шаную обидва ці прагнення… Можливо, саме рибальству та полюванню я зобов’язаний своїм зближенням з природою… Рибалки, мисливці, лісівники та інші люди, які проводять частину життя у полях і лісах, відчувають природу набагато більше, ніж філософи та поети. Мисливці – це «кращі люди», як їх називають у племенах Алгонквін. Можна тільки пожаліти хлопчика, якому жодного разу не довелося вистрілити; він не став від цього людяніше; це просто пробіл у його розвитку… ».

Також для розуміння полювання необхідно навести слова класика Ернеста Хемінгуея: «Я думаю, всі вони … створені для того, щоб на них полювали, для чого ж тоді у них цей шум крил, який хвилює більше, ніж любов? … Для чого ж тоді каравайці цей голос і хто придумав стогін кулика, який замінює шум крил і викликає в людині катарсис? Я думаю, все це створено для полювання… ».

Також необхідно відзначити, що людина, підготовлена правильним полюванням, більшою мірою підготовлена до захисту своєї країни. Це підтверджується такими фактами:

1. Відомий воєначальник К.Є. Ворошилов говорив: «Грамотний мисливець – підготовлений воїн».

2. Португальська військова влада в Мозамбіку небезуспішно експериментувала з використанням місцевих мисливців для боротьби із партизанським рухом ФРЕЛІМО. Особливо прославився легендарний білий мисливець з Ньяси, неперевершений знавець джунглів Франсишку Рошу, спецзагін якого носив назву «Вогняна колона» (90 осіб), знищив більше заколотників, ніж увесь португальський корпус, що нараховував 60 тис. солдатів.

3. Командування сухопутних військ Родезії у 1980 р. сформувало підрозділ бойових слідопитів із службовців мисливського департаменту Родезії. Із кількох десятків людей було відібрано 12 чудових знавців африканського буша, які були влучними стрільцями і мали за плечима стаж служби в армії чи поліції. Так з’явився на світ підрозділ бойових слідопитів сил безпеки.

4. Підрозділ бойових слідопитів перебуває ніби в тіні таких славних родезійських частин як «Грей Скаутс» і «Чорні дияволи», легка піхота і «Селус Скаутс», африканські стрілки і САС.

Однак ніхто з розкиданих по всьому світу справжніх родезійців не забуває, що їх країна довго, але успішно протистояла жорстоким і підступним партизанам із ЗАНУ і ЗАПУ завдяки командуванню сухопутних військ Родезії і великому професіоналізму випускників школи бойових слідопитів – школи військового та мисливського мистецтва.

Людські якості, що розвиваються у мисливців під час полювання і можуть у подальшому застосовуватись на війні, достатньо проілюструвати такими цитатами:

«Вдень ми спали, а з настанням ночі брали свої карабіни і приціли, і, як робітники нічної зміни, йшли на роботу… З тих, на кого полюють, ми перетворювалися на мисливців, які переховуються у хащах, як привиди, знищували живу силу супротивника і при цьому залишалися невидимими…». (Молодший капрал морської піхоти США Крейд Роберті. В’єтнам, 1965 р.).

«Корейці, щоб розгледіти наші підрозділи і вогневі позиції, змушені були злегка підводитися над своїми траншеями, відкриваючи себе. Це було все, що нам потрібно…». (Капрал армії США Чет Гамільтон. Корея, 1952 р.).

«Це самотній вовк поля бою. Він полює не зі зграєю. Поодинці або з одним напарником він шукає укриття поблизу бою. Іноді він ховається за руїнами стін зруйнованої колиби далеко від бойових позицій своїх товаришів. Глибокої ночі він йде на понівечене війною поле і заривається глибоко в сиру землю… Його гра полягає не в тому, щоб обрушити град вогню на групу супротивника, суть його гри в тому, щоб ліквідувати ворога по черзі, один за одним, швидкими і точними пострілами…». (Генерал корпусу морської піхоти армії США Георг О. Ван Орден).

Це цитати снайперів, а якщо звернутися до статистики ефективності бойових дій, то можна побачити, що для ураження супротивника на полі бою під час Другої світової війни солдати армій союзників СРСР витрачали по 25 тис. патронів на кожного солдата вермахту. Під час бойових дій у Кореї миротворчі сили ООН для смертельного ураження одного супротивника витрачали по 50 тис. патронів. У В’єтнамі солдати армії США, що мали на озброєнні гвинтівки M-14 і М-16S, витрачали більше двох мільйонів патронів на ураження одного солдата супротивника.

Статистика бойових дій свідчить, що підготовлені бійці, які володіють гострим зором, необхідним терпінням і мають високі навички в маскуванні й відчувають себе у лісі, як риба у воді, мають найвищу ефективність ураження цілі й на полі бою уражають супротивника одиночними, точно спрямованими пострілами. Як свідчить практика бойових дій, снайпер керується філософією мисливця, один патрон, який коштує кілька центів, при ретельно виконаному пострілі завдає більшої шкоди, ніж тисячокілограмова бомба, скинута безприцільно.

Статистика свідчить і про те, що досвідченому снайперу, щоб уразити супротивника, необхідно 1,3 патрона.

Ця обставина підтверджується словами генерала армії США Георга О. Ван Ордена: «Він – гедзь великої війни. Він повинен жалити ворога… Він повинен безжально бити по нервах ворога всіх звань; постріли його гвинтівки і його напарників повинні створювати небезпеку і викликати у ворога страх більший, ніж вереск артилерійських снарядів та град вибухів від мінометів. Їх кулі повинні прилітати нізвідкіля».

Загальновідомо, що кращі снайпери виростають із мисливців. Підтвердженням цьому є спогади відомого військового снайпера Василя Зайцева:

«У моїй пам’яті постійно спливають слова діда Андрія, який, взявши мене перший раз на полювання, вручив лука із саморобними стрілами і сказав: «Тепер ти вже не дитина. Стріляй влучно». У дванадцять років дід подарував мені рушницю – одноствольну берданку двадцятого калібру. Справжню рушницю з бойовими патронами в патронташі, з кулями, картеччю і дробом на рябчиків.

Коли я став майже дорослим, точніше самостійним мисливцем, батько, згадавши службу у Брусилова, сказав: «Витрачай патрони економно, вчись стріляти без промаху. Це вміння може стати в нагоді тобі не тільки на полюванні за чотириногими…».

Він ніби знав або передбачав, що мені доведеться виконувати цей наказ у вогні самого жорстокого бою під Сталінградом.

Разом з рушницею я перейняв від діда грамоту тайгової мудрості, любов до природи і житейський досвід. Так з дитинства я непомітно перейшов у юність із рушницею, навчився мистецтву слідопита по звіриних стежках. Потім все це мені дуже знадобилося у боротьбі з двоногими хижаками, що прийшли непроханими на нашу землю».

Також досвід мисливців використовували у радянсько-фінській війні 1939–1940 рр.

Фінські мисливці використовують нарізну мисливську вогнепальну зброю при стрільбі по качках, щоб не зіпсувати цінне пір’я. А під час війни вони із засідок атакували колони радянських військ, зупиняючи таким чином наступ.

Також необхідно відзначити, що засідки – один з найефективніших способів партизанської війни, військові запозичили їх з одного із способів «полювання на пернату дичину із засідок».

Комбінування засідок партизанського типу з використанням снайперської техніки і тактики призводить до створення ефективної протидії противника в умовах конфліктів низької інтенсивності та партизанської війни.

Прикладами такого виду бойових дій є результати засідок снайперів Корпусу морської піхоти США в роки війни у В’єтнамі – коли снайперська пара, використовуючи тактику засідок, знищувала роту північно-в’єтнамських солдатів.

Вищевикладене є підставою для вдосконалення мисливської справи, мисливського господарства та законодавства про полювання в Україні і передачу контролю за розвитком мисливства в державні органи управління для підвищення ефективності мисливської справи та ефективної підготовки захисників нашої Батьківщини.

Вадим БОЛЬШАКОВ,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top