Просто, як черепиця!

Дах, що виробляє електрику – вже доступна реальність.

Сонячні електричні панелі на даху набувають все більшої популярності – енергетика від глобального змінює свій формат на індивідуальний. Один недолік – псують архітектурний вигляд.

Німецька компанія вирішила поєднати естетичність звичайної черепиці з електричними якостями кремнієвих панелей.

Німці з 2015 року виробляють плитки для покрівлі, які не тільки здатні стати прикрасою будинку, а й виробляти електроенергію і тепло. Термін служби цієї «черепиці» не менше 50 років, а вартість – як звичайного даху.

«Сьогодні відносно легко і недорого на 90% відмовитися від викопного палива. На мій погляд, є два перспективних джерела «зеленої» енергії: перший – сонячна енергія, другий – енергія вітру. Компанія SolteQ спеціалізується на розробці і виробництві екологічно чистих енергетичних продуктів, тому, на додаток до інноваційних рішень у галузі вітроенергетики, ми розробили високоефективні сонячні дахи SolteQ, які генерують до 36% більше енергії, ніж звичайні сонячні електростанції, – каже засновник компанії SolteQ Берк Байєр. – Завдяки багаторічному досвіду роботи в промисловому секторі, ми розробили дахове покриття, яке на 100% відповідає будівельним нормам Німеччини, а всі панелі поставляються з уже інтегрованими в них системами безпеки».

За словами виробника, його сонячні дахи – дуже прості в установці і обслуговуванні системи, а покрівельники можуть працювати з ними так, як і зі звичайною черепицею. Як і звичайна черепиця, плитки від SolteQ випускаються різноманітної форми і кольорів. Якість відповідно – теж німецька.

Електричними елементами обладнуються південні (сонячні) сторони дахів, а на північні (затінені) йде покриття, яке не має вбудованих фотоелементів, але зовні виглядає так само. Крім того, за словами виробника, покрівля SolteQ генерує не лише електрику, а й теплову енергію: на додаток до фотоелектричної системи вся площа даху використовується як великий тепловий колектор.

«Ми не пропонуємо китайські демпінгові товари, ми пропонуємо відмінні продукти, що виробляють максимум електроенергії за розумною ціною, які доступні для кожного, хто може дозволити собі новий дах з установкою на ній сонячних батарей», – пояснює глава компанії.

Компанія сподівається, що в майбутньому кожен будинок зможе самостійно покривати власні енергетичні потреби або, як мінімум, більшу їх частину. А оскільки сонячна черепиця SolteQ легко монтується і має низьку ціну, вона має істотні переваги перед традиційними даховими фотоелектричними системами.

Максим ЗЕЛЕНИЙ,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top