Подорож чотирилапих

Правила перевезення тварин.

Щоб допомогти розібратися в усіх правилах транспортування, підготуватися до перевезення домашніх тварин як юридично, так і психологічно та не забути перед подорожжю нічого важливого, – пропонуємо ознайомитися з цією статтею.

Багато хто стикався із ситуацією, коли треба було подорожувати зі своїм чотирилапим товаришем і вас відразу охоплювала легка паніка лише при одній думці про це.

Раптово виникають проблеми – прострочені документи, не дійсні щеплення, немає намордника, повідка, контейнера для транспортування тощо.

Добре, коли ви подорожуєте власним транспортом і не залежите від обставин. Але якщо подорож планується громадським транспортом (потягом, літаком), то, в першу чергу, необхідно отримати квиток «багаж на руках», а для цього треба підготувати купу речей.

Будь-яка подорож на виставку, змагання, в’язку, візит до лікаря або просто гостини вимагають упорядкування як паспорта, так і «амуніції» вашого собаки.

Для тварин переїзд, а особливо на великі відстані – стрес! Хоча, бувають і виключення і деяким чотирилапим це подобається. З ними все просто, але як поводитись з іншими?

Захитування

Одне з головних, перед поїздкою не годуйте тварину, можна лише дати води. Якщо тварину у дорозі захитує, то слід їй дати відповідні ліки. Під час поїздки треба час від часу розминатись і пити воду.
У деяких тварин через відвідування лікарів, подорожі в транспорті асоціюються з неприємними процедурами. Однак, якщо власник бере тварину з собою і на відпочинок, то негатив від поїздок у тварин швидко минає.

Що стосується собак, то чи властиве їм захитування? Так, але згодом ця проблема проходить і здолати її дуже легко, треба починати з невеличких поїздок, а потім збільшувати відстань.

Транспортування

Дрібні собаки, за останніми муніципальними вимогами, мають бути в спеціалізованих контейнерах для транспортування, а дорослі – на короткому повідку, в наморднику і перебувати у місці салону з малою концентрацією пасажирів.

Безпечний притулок для собак на час поїздки – пластиковий бокс, сумка для перевезення.

До контейнера можна покласти улюблену іграшку або ласощі, щоб тварина самостійно зайшла до неї і вийшла. Тварину слід привчати до транспортування у контейнері, кілька разів завабити у контейнер, але не зачиняти дверцята, покласти улюблену підстилку.

В автомобілі замкнений простір, тому бажано при подорожі з тваринами не застосовувати ароматизаторів, не користуватися парфумами та не курити. Під час руху не забувайте, що в салоні перебуває чотирилапий друг, намагайтеся їхати м’яко й плавно, не перевищуючи швидкість.

Перед далеким транспортуванням тварина повинна пройти обстеження у ветеринарного лікаря для того, щоб підтвердити можливість перевезення. З хворими тваринами, яким потрібна ветеринарна допомога, подорожувати не можна.

Перш за все, тварина повин­на бути вакцинована від сказу, це підтверджує відповідний аналіз та відмітка у документі. Після цього собаці вводять під шкіру мікрочіп з ідентифікатором. Цю процедуру проводять у ветлікарні. Чіпи виготовляють з біосумісного скла. Вони зовсім маленькі й містять унікальний індивідуальний номер. Це необхідно для того, щоб підтвердити внесені до ветеринарного паспорта персональні дані та для допомоги пошуку тварини, якщо вона загубилася.

У випадку, якщо тварина відноситься до рідкісної породи, на кордоні необхідно надати дозвіл (сертифікат) на її вивезення і ввезення відповідно до вимог міжнародної конвенції.

Список
необхідних документів для вивозу собак за кордон:

1. Ветеринарний паспорт (фото собаки, віком від одного року).

2. Вакцинація проти сказу. Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії щеплення залежить від використаної вакцини і не може перевищувати один рік. Щеплення проводять тваринам віком від трьох місяців і не пізніше, ніж за один місяць до виїзду. Якщо ви хочете провезти за кордон тварину віком до трьох місяців, треба з’ясувати, чи це дозволено в цій країні.

3. Електронна ідентифікація. Імплантований під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандарту ISO 11784, ISO 11785.

4. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл необхідна між четвертим і дванадцятим місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії, а зміст нейтралізуючих антитіл має становити не менше 0,5 МО/мл.

5. Дегельмінтизація та обробка собаки проти ектопаразитів з відміткою лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті. Лікування від глистів та кліщів має бути проведено за 24–48 годин до виїзду.

6. Форма № 1. Це ветеринарний документ, що видається державною службою ветеринарної медицини не раніше, ніж за три дні до виїзду тварини за кордон або по регіону.

7. Довідка про племінну цінність тварини із зазначенням її оціночної вартості або що тварина не представляє племінної цінності. (Довідку видає кінологічний клуб).

8. Ліцензований контейнер для транспортування тварини, який надійно замикається IATA (Міжнародна Асоціація Авіаперевізників), є світовим стандартом для транспортування тварин через комерційні авіакомпанії. Мета стандарту – переконатися в тому, що всі тварини перевозяться згідно з встановленими вимогами безпеки і під час транспортування з ними обходяться гуманно. Контейнер повинен бути розміром, що дозволяє тварині ставати на всі чотири лапи.

9. Ветеринарний сертифікат для некомерційного переміщення собак, котів чи домашніх тхорів до країн Європейського Союзу з третіх країн (останнім часом вимагають і Японія та США). Документ являє собою сукупність даних про виконані вище перераховані заходи, заповнену на міжнародній мові або мовою країни прибуття (www.vetcontrol.org).

Кабінет Міністрів України постановою № 1402 від 16 листопада 2011 р. також затвердив правила транспортування тварин, що встановлюють вимоги до перевезення тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортами.

Постановою заборонено перевезення цілого ряду тварин, зокрема тих, які під час руху відчувають біль або не можуть пересуватися самостійно, мають важке відкрите поранення або випадання органів, новонароджених з незагоєною пуповиною, собак і котів віком до 56 днів, крім випадків перевезення їх з матір’ю.

Хворих або травмованих тварин можна перевозити тільки з метою лікування та діагностики, якщо вони мають незначні пошкодження або хворобу, що не додає їм додаткових страждань під час перевезення (в будь-якому випадку питання перевезення хворої тварини повинно вирішуватися за рекомендацією ветеринара).

Великих собак у потягах дозволено перевозити в тамбурі вагона (причому не більше однієї собаки в тамбурі) в наморднику або викупивши все купе. Собаки малих порід можуть перевозитися на руках або «під сидінням власника».

В авіатранспорті в пасажирському салоні можна перевозити дрібних тварин, що мають вагу разом із засобом перевезення не більше восьми кілограмів, службових собак (у супроводі кінолога) і собак-поводирів, які супроводжують сліпих і глухих пасажирів.

Тварини вагою понад вісім кг (разом із засобом перевезення) перевозяться в багажно-вантажних відсіках повітряного судна. Для перевезення їх міжнародними авіарейсами необхідний міжнародний ветеринарний сертифікат і дозвіл на ввезення (вивезення).

В автотранспорті перевозити тварин дозволяється тільки за умови, що вони не забруднять салон і речі пасажирів, що розміщуються поруч на підлозі. У таксі тварин можна перевозити на сидінні, але тільки за наявності підстилки.

Правила містять детальні вимоги щодо пристроїв і оснащення транспортних засобів, призначених спеціально й виключно для перевезення тварин, а також особливості перевезення сільськогосподарських, диких тварин, риби та інших гідробіонтів (тобто тих, які живуть у водному середовищі).

Підготовка та транспортування домашніх тварин дуже копітка справа, яка вимагає ретельного і скрупульозного підходу, дотримання всіх заходів безпеки. Витрачені зусилля виправдаються радісним крутихвостиком і відданим поглядом вашого вихованця.

Вимоги складні, але їх необхідно виконувати. Бажаємо приємних подорожей разом з домашніми улюбленцями. Будьте здорові!

Уляна ЯНЕНКО,
лікар ветеринарної медицини,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top