Жива окраса довкілля

Нові сорти зеленого декору мають попит у покупців.

Декоративні рослини набувають все більшої популярності, тепер вони часто присутні там, де цінуються краса, неповторний природний дизайн і затишок. Не лише у парках і скверах, а й у квартирах, офісах, на прибудинкових територіях частіше можна побачити пухнасті туї, самшит і ялівець.

І стає зрозуміло, чому в лісових розсадниках все більші площі займають саджанці декоративних рослин. Наші довколишні території більше озеленюються, а лісівники намагаються адекватно реагувати на потреби ринку.

Скажімо, у ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство», що на Житомирщині, вирощенням живого «декору» займаються майже в усіх лісництвах. Зокрема у Малоцвілянському лісництві декоративний розсадник з’явився ще у 2001 році, там були посаджені перші живці для укорінення.

– Тоді ми вирощували молодняк, здебільшого, для власних потреб, – пригадує лісничий Малоцвілянського лісництва Віктор Демчук. – Але з часом утворився окремий напрямок діяльності, тому що потреба у сіянцях самшиту і ялівцю щороку зростала. Спочатку купували по 10–20 пагонів, а тепер вже й по 200. У лісгоспі є сайт, на якому вміщено інформацію щодо пропозицій і ціни. Реалізація стала стабільною. Ясна річ, що під попит підлаштовуємо й асортимент, адже нині популярними стали ще й саджанці модрини і ялини. Ми розширили площу розсадника майже до гектара.

Час від часу в нас з’являються нові сорти декоративних рослин. Наприклад, туя має тепер з десяток видів: західна звичайна, смарагдова, японська, колоноподібна. Є декілька видів ялівцю, самшиту і модрини, а нещодавно вперше виростили кипарисові. Детально вивчаємо попит, потреби ринку і відповідно формуємо асортиментний ряд декоративного поля, – пояснює Віктор Миколайович.

У сусідньому Курчицькому лісництві, окрім традиційного «декору», вирощують ще й гірську сосну. Тут декоративний розсадник займає понад гектар.

Помічник лісничого Курчицького лісництва Надія Павлюк підтверджує, що попит на декоративний садивний матеріал є.

Головний лісничий держлісомисгоспу Григорій Юзвінський зазначив, що торік лісогосподарство реалізувало більше 1700 сіянців декоративних рослин, отримавши майже 100 тисяч гривень. Зростає й асортимент, адже стають популярними в покупців тис, гібіскус, рододендрон, барбарис тощо. Місцевим школам, дитячим садочкам, центрам творчості (де підростають юні натуралісти) певну кількість садивного «декору» лісгосп надає на безоплатній основі.

Володимир ВАСИЛЬЧУК,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top