Тайга на Житомирщині

Заповідність територій державних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства становить близько 14%. Площа територій та об’єктів природно-заповідного фонду – 112 тис. га.

На півночі області у межиріччі Уборті та Болотниці розташований Поліський природний заповідник, загальною площею понад 20 тисяч гектарів. Це справжній острівець дикої, місцями незайманої, природи з унікальним рослинним та тваринним світом.

Природа цього краю цікава і неповторна, багато у чому вона нагадує тайгу. Територія заповідника повністю вкрита сосновими лісами підтайгового типу, яких немає більше ніде в Україні. Тут є річки з мальовничими берегами, лісові озера, величезна кількість дрібних струмків, непрохідні болота. В заповіднику збереглося багато природних ландшафтів, які згідно з Бернською конвенцією входять до територій спеціального збереження Смарагдової мережі Європи – березові та хвойні заболочені ліси, верхові болота, водно-болотні угруповання.

Крім того, лісгоспи області мають у господарстві 2 дендрологічних парки, 141 заказник, 12 пам’яток природи, 2 пам’ятки садово-паркового мистецтва. Усього таких об’єктів 158.

Щороку площа природно-заповідного фонду збільшується за рахунок виявлення на тій чи іншій території рідкісних та червонокнижних представників флори і фауни.

Законодавством України ПЗФ охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

Загалом на території України діє 4 біосферних та 19 природних заповідників. Також для туристів відкриті більш 40 національних і 45 ландшафтних парків, 3000 пам’яток природи, 616 ботанічних садів, дендропарків та подібних об’єктів. Понад 8000 територій охороняються фондом. Їх загальна площа становить 6% від усієї території України.

Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top