Хочете у навколосвітню подорож? Тоді вам – до Львова

У Зоологічному музеї зберігається понад 180 тисяч експонатів з усього світу.

Йдеться про екскурсію у Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка, який належить до числа найстаріших університетських музеїв Європи. Заснований як Кабінет натуральної історії 234 роки тому – 1784-го. За словами завідувача установи – доцента ЛНУ Ігоря Шидловського, фонди музею представляють тваринний світ усіх континентів та всіх акваторій земної кулі.

У збірці – понад 180 тисяч експонатів, з яких близько 10 тисяч – у постійній експозиції. Дотепер вхід до музею – безкоштовний, то чому б не привести туди свою дитину? Та й дорослому, поза сумнівом, буде не менш цікаво.

– Експозиція та окремі експонати музею використовуються у проведенні малих практикумів із зоології безхребетних та хребетних тварин, великого практикуму із зоології, спецпрактикуму та спецкурсів: орнітологія, теріологія, етологія, зоогеографія, екологія, – розповідає завідувач установи, доцент ЛНУ Ігор Шидловський. – Крім того, всю музейну експозицію використовують для проведення занять і тематичних екскурсій школярів загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів з усієї України. Наймолодші відвідувачі – це діти з садочків міста. На основі музейних колекцій учні Львова й області готуються до олімпіад із біології та екології всіх рівнів, а в залах музею щорічно проводиться навчальна практика Львівського коледжу декоративного та прикладного мистецтва ім. Івана Труша. А загалом упродовж року до нас приходять до 8 тисяч відвідувачів.

Також Ігор Шидловський розповідає про те, що співробітники музею взяли участь у складанні міжнародного анотованого списку решток морської корови Hydrodamalis gigas (збір очолив доктор Стефано Маттіолі з Університету в Сієні, Італія) – зниклого виду ссавців.

У світі налічується 27 повних скелетів цієї тварини та понад 550 кісток, які зберігаються у 51 музеї в 42 містах, – зазначає директор музею. – З них скелет і понад 100 кісток – у Зоологічному музеї Львівського університету.

Серед напрямків роботи музею, а їх насправді багато – консультування членів Малої академії наук, екологічне та естетичне виховання молоді. Адреса музею: вул. Грушевського, 4, Біологічний факультет ЛНУ.

Тетяна КОЗИРЄВА,
фото Йосипа МАРУХНЯКА,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top