Лукове полювання

Чому не можна, якщо не заборонено?

Мабуть, я нікого не здивую, якщо скажу, що в багатьох речах наша держава йде своїм шляхом і вона попереду, бо на цьому шляху крім нас нікого немає – ані попереду, ані позаду. В цій невеличкій статті поговоримо про полювання з луком.

До прийняття нині чинного Закону України «Про мисливське господарство та полювання» полювання в Україні регулювалося постановою Кабінету Міністрів України з майже однойменною назвою, та й сам закон писаний з неї майже під копірку. Тодішня постанова КМУ передбачала використання луків та арбалетів при здійсненні полювання, але обмежувала їх використання виключно на копитних. З прийняттям Закону слова лук та арбалет з тексту зникли, однак за комплексом прогалин у самому Законі, такі засоби добування стали фактично просто неврегульованими, тобто ані дозволеними, ані забороненими. Та ось у 2015 році знову почали з’являтися якісь законодавчі ініціативи, які почали витягати з кишень аж зараз – у 2019 році, і як завжди регулювання в нас починає зводитись до заборон.

Як людина, яка останні 4 роки присвятила луку, візьму на себе сміливість розповісти про лук як воно є, а добре лук чи погано, висновки зробіть для себе самі. Полювання з луком проводиться більше, ніж у 132 країнах світу, з них у 85 полювання з луком прописане як невід’ємне право, а в 20 країнах з розвиненим мисливством заохочується. Мисливський сезон для мисливців, які полюють з луком та арбалетом є довшим, ліцензії коштують менше, ніж для полювання із вогнепальної зброї, існують місця, де можна полювати виключно з луком. За статистикою, зокрема США, мисливець-лучник добуває в 10–15 разів дичини менше, ніж мисливець з рушницею, оскільки полювання з луком є в рази складнішим, ніж полювання з вогнепальною зброєю.

Найбільше занепокоєння в нас, як завжди, викликає те, що лук стріляє дуже тихо. Так, постріл з лука порівняно з мисливською рушницею 12 калібру майже безшумний, можливо, навіть тихіший за постріл із нарізної зброї, облаштованої саунд-модератором, ну або глушником по народному, але ось на цьому переваги і закінчуються. Основний діапазон відстаней для пострілу з лука це 15–40 метрів, у рідких випадках – 50 метрів. Такі відстані пов’язані із швидкістю польоту стріли, вона, щонайменше, втричі повільніша, ніж куля з мисливської рушниці, та особливостями її балістичної кривої.

Полювання з луком це на 90% індивідуальне полювання, оскільки в звіра, що біжить від нагоничів, ви просто не влучите. Обсяг часових витрат для навчання та тренувань у стрільбі з лука, а вона потребує гарної фізичної форми, непомірно великий порівняно з вогнепальною зброєю. Особисто я на такі тренування витрачаю не менше 4 годин на тиждень. Полювання з луком недешеве задоволення. Якісний лук із навісним обладнанням для такого полювання буде коштувати, щонайменше, 20 тис. гривень, мій лук із навісним спорядженням та комплектом стріл коштує близько 50 тис. гривень.

Постріл з метальної зброї також є більш етичним відносно тварини, оскільки на відміну від кулі при ураженні стрілою не утворюється тимчасово-пульсуюча порожнина, відсутній больовий шок – при влучному пострілі стріла проходить звіра наскрізь, і звір фактично втрачає свідомість через різке падіння тиску або внаслідок пневмотораксу.

Олександр БАХМАТСЬКИЙ,
президент ГО «Федерація
3-Д стрільби з лука»,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top