Мисливські об’єднання Угорщини

Мисливські організації Угорщини – дотримання і примноження традицій.

В Угорщині зараз працює два найбільших мисливських об’єднання – Національне Товариство Мисливців Угорщини (Orszagos Magyar Vadaszati Vedegylet) та Національна Мисливська Комора Угорщини (Orszagos Magyar Vadeszkamara).

Найдавніше і найповажніше об’єднання мисливців – це Національне Товариство Мисливців Угорщини (НТМУ), воно було засновано 24 травня 1881 року графом Ференцом Надасді (Ferenc Nаdasdy), який створив соціальну та ідеологічну основу організації.

Метою створення організації було об’єднати та захистити мисливців та полювання, ініціювати законодавчі зміни, досліджувати, обліковувати та розводити дичину, стримувати поширення браконьєрства, розвивати мисливську науку, захищати диких тварин, що перебувають під загрозою зникнення.

На емблемі організації було зображено оленя Святого Губерта, це зображення залишається на логотипі організації й донині.

Після Другої світової війни з’явилися неформальні мисливські об’єднання, які були незадоволені політикою НТМУ і вони розділили Товариство, створивши Національну Асоціацію Угорських Мисливців (НАУМ). Вони спочатку з ідеологічних причин не вважали себе наступниками НТМУ.

Але згодом, у 1989 році, в Угорщині відбулись політичні та соціальні зміни, які призвели до ліквідації Асоціації, і всіх мисливців Угорщини знову об’єднало Національне Товариство Мисливців Угорщини, яке залишалося духовним спадкоємцем мисливських традицій.

Сьогодні Національне Товариство Мисливців Угорщини не є політичною і не є прибутковою організацію, вона захищає членів Товариства та інших мисливців.

Товариство захищає інтере­си не тільки окремих мисливців, а й мисливські колективи, господарську діяльність та полювання у цілому. Також Товариство дбає про власників землі, в угіддях яких проводиться полювання, здійснює екологічні та природоохоронні заходи з охорони дикої природу, сприяє розвитку науки щодо мисливського господарства та полювання, зберігає та культивує мисливські традиції та культуру, займається підвищенням професійних навичок мисливців, розвиває міжнародну співпрацю.

Національне Товариство Мисливців Угорщини займається проведенням курсів для експертів з оцінки мисливських трофеїв та готує кандидатів у мисливці для складання ними іспитів для отримання державного посвідчення мисливця.

Курси для майбутніх мисливців складаються із теоретичних і практичних занять. Проводять їх 10 інструкторів-фахівців, а загальна кількість лекцій становить 100 годин. Під час курсів кандидатів знайомлять з вогнепальною зброєю (балістика, оптика, використання зброї, зберігання, техніка безпеки, законодавство), правилами полювання (законодавство), культурою полювання (історія мисливства та видатні діячі), мисливська етика (соціальні правила поведінки мисливця), мисливське собаківництво (породи, корми, навчання, вправи, захворювання), мисливське господарство (умови для сталого управління мисливським господарством, сучасний стан та перспективи), охорона природи, дрібна та велика дичина (види, життєвий цикл, сезон полювання), способи полювання, дика природа і здоров’я людини.

Але повернемось до історії. У 90-х роках Угорщину охопили великі реформи і у 1996 році це торкнулось і мисливського господарства – було ухвалено Закон «Про мисливське господарство та полювання». На національних мисливських зборах було ухвалено рішення про заснування нового об’єднання мисливців – Націо­нальної Мисливської Комори Угорщини (НМКУ). Вона була створена з метою об’єднання людей та організацій, які займаються мисливством на професійній та спортивній основі, які мають державну чи недержавну форму власності.

Головним завданням Комори було представляти та захищати інтереси мисливських професійних, спортивних організацій та простих мисливців у державних інстанціях, громадських об’єднаннях та на міжнародній арені.

Національна Мисливська Комора Угорщини забезпечує проведення мисливських іспитів для отримання мисливського державного посвідчення, після того, як кандидат пройшов курси НТМУ.

Також Комора займається розвитком мисливського собаківництва.

Комора має контролювати професійну освіту мисливців і вимагати від них професійної підготовки.

НМКУ займається розробкою єдиних, обов’язкових Правил для безпечного і етичного полювання, забезпечує проведення державних іспитів для кандидатів у мисливці на території всієї країни з єдиною системою вимог високого рівня.

Мисливська Комора зо­бо­в’я­за­на збирати дані обліків тварин, що мають надавати за законом мисливці та передавати цю інформацію до бази Національного мисливського управління, представляти інтереси мисливців-членів Комори у суді щодо незаконного полювання чи у випадку загрози чи шкоди, яка може бути нанесена мисливцю чи мисливському господарству. Щоб запобігти юридичним перипетіям, для членів Комори проводяться професійні консультації.

Ще одна важлива мета НМКУ – це сприяння розвитку мисливських традицій і культурі. Це досягається щільною співпрацею зі ЗМІ, видавництвом книг, журналів, газет та розміщенням публікацій в соціальних мережах.

Посвідчення мисливця

Ми вже говорили, що Мисливська Комора готує кандидатів у мисливці до іспитів для отримання мисливського Посвідчення. Отримати Посвідчення можна тільки у разі відсутності кримінального минулого або психічних відхилень, що підтверджується відповідними документами. Мисливський іспит для отримання Посвідчення може здавати як громадянин країни, так й іноземець, який пройшов курс навчання та досяг 17-річного віку, але складається іспит тільки угорською мовою.

Іспит складається з теоретичної (письмовий тест-іспит та усний іспит) та практичної (правила поводження зі зброєю) частин.

За умов позитивного складання іспитів, мисливець отримує Посвідчення строком на 5 років. Воно дає право не тільки на полювання, а й на придбання та володіння вогнепальною мисливською зброєю.

Але мати зброю та Посвідчення мисливця замало для того, щоб вийти на полювання. Для цього вам ще потрібен Дозвіл на зброю, дозвіл та реєстрацію у журналі користувача мисливських угідь та страховий поліс. Якщо під час поліцейської перевірки виявиться, що мисливець полює без Посвідчення та Дозволів, реєстрації чи страховки, йому загрожує не тільки адміністративне покарання, але й навіть кримінальна відповідальність та позбавлення права полювання.

Мисливські збори

Вартість мисливського Посвідчення становить 32 євро, членський внесок до Мисливської Комори – 12 євро з людини та страховий Поліс: базовий – 3 євро/рік, Premium – 6 євро/рік. Від сплати членського внеску звільняються мисливці, які досягли 70-річного віку.

Але законом передбачено, що ніхто не може змусити мисливця бути членом будь-якої організації – це його особиста справа.

Мисливська Комора і Товариство Мисливців чудово уживаються разом на мисливських теренах Угорщини. Кожна з них має свої обов’язки і виконує свої функції. Товариство Мисливців зберігає традиції, об’єднує і готує нових мисливців.

Мисливська ж Комора надає юридичну підтримку, приймає іспити та підтримує проведення культурних заходів, а їх щомісяця відбувається близько 10. Це різноманітні цікаві заходи для мисливців, їх родин та будь-кого, хто бажає приєднатись до когорти мисливської братії. Ось деякі з цих заходів: Зустріч мисливців з поліцейськими, День Національного полювання, Благодійне полювання, Бал Діани, Фестиваль фотографії природи, Міжнародна конференція по вальдшнепу, Папський АгроЕкспо, Регіональний Конкурс лісоруба, Конференція «Здоров’я диких та свійських тварин», День родини, День полювання на оленя, кулінарний конкурс, Винний фестиваль «Рибалка та природа», Виставка мисливського живопису, Міжнародний кінофестиваль «Жива природа», День захисту дітей з мисливцями, День мисливської культури, виставки трофеїв, змагання мисливських собак і хижих птахів та багато іншого.

Підготував
Іван РОМАНОВ,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top