Техніка зайвою не буває

На Житомирщині покращують логістику, зменшують затрати.

Важку ручну працю в лісовому господарстві нині поступово витісняє сучасна техніка, причому лісівники озброюються як потужною «тягловою» силою, так і малими, маневреними технічними засобами як: електропилки і сучкорізи. Чим потужніший технічний парк у лісгоспі, тим менше місця залишається ручним, трудоємким процесам. Та дуже часто лісівники самі стають ініціаторами запровадження досконаліших і зручніших технічних новинок, що значно полегшують їх працю, оптимізують витрати і час на проведення роботи в лісі. Наприклад, у Білокоровицькому держлісгоспі, що на Житомирщині, місцеві винахідники радикально вдосконалили систему навантаження двометрових колод, обладнавши 8 окремих мобільних пунктів, де всі навантажувально-розвантажувальні роботи вже проводяться без фізичних зусиль лісівників. У народі їх чомусь прозвали «площадками».

– Це своєрідний «технологічний прорив» місцевого рівня, – пояснює головний інженер ДП «Білокоровицьке лісове господарство» Микола Лаховець. – Тепер вантажити лісоматеріали стало не лише зручно, але й вдвічі-втричі швидше. Отож 8 «площадок» нам вже мало, будемо обладнувати ще декілька, адже потреба в них постійно зростає. І взагалі, техніка в лісі зайвою не буває. Ми щороку закуповуємо потужні трактори і автомобілі для роботи на суцільних рубках, а на вибіркових – потрібна мала, але маневрена техніка. Щоправда, незавжди є фінансові можливості її багато закупити.

За місяць нам треба вивезти із лісу приблизно 16 тисяч кубометрів деревини. Наявної техніки для цього вистачає, але хотілося б придбати й більш новіше обладнання, зокрема, сучасні маніпулятори європейського рівня.

Ми хочемо вдосконалити всю внутрішню логістику перевезень, радикально зменшити зайві витрати і звести до нуля важку працю лісівників. І тут нам без сучасних технологій ніяк не обійтись, – резюмує Микола Лаховець.

З іншого боку, є ще в лісовій сфері роботи, де поки що присутня ручна праця. Скажімо, на прорідженнях, де треба всохлі дерева прибрати з рядів. На деяких вибіркових рубках також потрібна «ювелірна» робота лісорубів. Але й на ці незначні «осередки» з участю фізичних зусиль, пилки і сокири, прийде невдовзі сучасна техніка.

Володимир ВАСИЛЬЧУК,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top