Бережи свою спину

Завантажуй велику дичину до кузова автомобіля безпечно, без сторонньої допомоги, використовуючи саморобну систему «пуск-шківа».

Єдине, що я ненавиджу більше, ніж звертатись за допомогою до своїх знайомих, так це нести самому щось важке на своїй власній спині. Щоб покласти тушу добутої великої дичини до кузова автомобіля, вам або доведеться шукати сторонньої допомоги, або спробувати завантажити дичину самостійно, ризикуючи зашкодити власному здоров’ю.

Є кращий, третій варіант, і він спирається на науку – сили фізики і простий механізм – шків і пару міцних мотузок. Відтворіть цю схему, і ви будете в змозі завантажити будь-яку важку річ до кузова авто самостійно з мінімальними зусиллями. А якщо ви дійсно хочете покликати своїх друзів на допомогу, то покличте їх потім допомогти вам смакувати печеною олениною.

Єдиний недолік цієї системи, це те, що, як тільки ви її налагодите, то відразу з’являться ваші друзі, щоб просити вас допомогти і їм відвести оленя з місця полювання.

Перед тим, як їхати на велику дичину, зберіть всі необхідні матеріали, які вам знадобляться і обладнайте авто, як зазначено у Кроці 1.

Ось що вам знадобиться: металевий шків (блок, наприклад, діаметром 10 см із закритою системою, але підійде будь-який, навіть 5 см та більше), пару синтетичних мотузок, одну – 2-метрову, другу 10-метрову та лист фанери або дві дошки, довжиною 2 метри. Вони будуть слугувати пандусом для ковзання вашої здобичі під час завантаження.

КРОК 1. Протягніть першу мотузку (2 м) через вушко шківа та прив’яжіть її якомога міцніше між двома бортами у середині кузова свого автомобіля, а потім встановіть шків посередині. Маєте зробити це задовго до полювання. Насправді, я прикріплюю цю систему в моєму автомобілі на початку сезону, і він залишається там до його завершення.

КРОК 2. Покладіть лист фанери або дошки та другу мотузку до своєї автівки і рушайте полювати. Коли ви добудете, наприклад оленя, підженіть автомобіль заднім боком до найближчого товстого дерева, стовпа тощо. Ви будете використовувати цю вертикальну опору як пасивного партнера. В ідеалі, задня частина автівки повинна бути за 1–2 метри від туші і, можливо, за 3-4 метри від опори. Потім дістаньте фанеру чи дошки з кузова і розташуйте їх так під кутом, щоб один кінець лежав на кузові, а другий на землі. Важливо, щоб близько третини довжини дощок були над кузовом.

КРОК 3. Пропустить другу мотузку через шків так, щоб вона була під прямим кутом до першої мотузки. Перенесіть мотузку над верхньою частиною рампи, а потім зав’яжіть один кінець другої мотузки, наприклад, до рогів вашого оленя (або до передніх ніг, якщо немає рогів) та протягніть мотузку через шків та натягніть її, потім прив’яжіть вільний кінець до опори.

ПОТЯГНУЛИ. Після того, як ви впевнитесь, що всі ваші вузли затягнуті, а роги або ноги не будуть застрягати, проїдьте автівкою дуже повільно вперед. Мотузки, прив’язані до вашого оленя, повинні тягнути його вгору по трапу в кузов. Коли верхні кінці дощок будуть знаходиться на одному рівні з кузовом і олень буде майже на верхній частині дошки, можна вважати, що олень на борту. Зупиніться, розв’яжіть мотузку, прикріплену до опори і оленя та затягніть решту туші оленя до своєї автівки.

Ендрю МАККІН,
Outdoor Life,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top