Передові практики північного сусіда

Українські лісівники приймали делегацію колег з Фінляндії.

Делегація Міністерства сільського та лісового господарства Фінляндської Республіки відвідала ряд українських установ і підприємств.

3 грудня фіни побували на Київській лісовій науково-дослідній станції, де обговорили з українськими лісівниками та науковцями питання обміну інформацією стосовно організації та проведення наукових досліджень.

В Тетерівському лісгоспі фінські фахівці ознайомилася з практикою ведення лісового господарства.

4 грудня в Держлісагентстві відбувся круглий стіл за участю фінських і українських фахівців лісової галузі.

У засіданні, зокрема, взяли участь т.в.о. Голови Держлісагентства Віталій Дудка, фахівці відомства, представники наукової та громадської спільноти, Офісу ефективного регулювання BRDO, Європейської бізнес асоціації та інші.

Мар’я Кокконен, радник з лісового господарства Міністерства сільського та лісового господарства Фінляндії розповіла про ліси та лісове господарство Фінляндії.

Радник з лісового господарства Міністерства сільського та лісового господарства Фінляндії Санна Паанукоскі поінформувала про охорону лісів від шкідників, хвороб, пожеж, адаптацію до зміни клімату.

Керівник комунікаційного відділу державної лісової компанії Metsahallitus Терхі Койпіярві зробила огляд ведення лісового господарства в державних лісах Фінляндії.

У свою чергу, завідувач Сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Держліс­агентства Любов Полякова поінформувала фінських колег про основні виклики лісового господарства України.

Генеральний директор державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства Віктор Мельниченко розповів про основні досягнення та перспективи електрон­ного обліку деревини в Україні.

Т.в.о. Голови Держлісагентства Віталій Дудка обговорив з фінською делегацією можливі напрямки співпраці, зокрема:

аналіз сценаріїв та прогноз розвитку лісового господарства, включаючи вплив зміни клімату;
впровадження природоохоронних методологій, включаючи семінари, навчання та тренінги для українських фахівців;
активізація наукової співпраці, проведення спільних досліджень, включаючи можливість використання фінської лабораторії для проведення досліджень;
інформаційні технології для ведення лісового господарства та захисту лісів.

Також було обговорено питання підписання Меморандуму про спів­працю між науковими установами двох держав.

Візитна картка:

Ліси Фінляндії займають дві третини площі країни. Від лісового господарства держава отримує 20% ВВП.

Століття тому Фінляндія була бідною сільськогосподарською країною. Після створення в 1920 році організації, відповідальної за ліси, почалося впровадження передових практик лісогосподарювання. Зараз Фінляндія передова країна у використанні лісопродукції. Фіни дивляться у майбутнє і в доповнення до традиційного застосування деревини й целюлози, розробляють нові екологічні продукти на заміну невідновних матеріалів.

Лісові запаси значно зросли після того, як з 1970-х років держава почала надавати підтримку власникам лісів.

За структурою власності 60% лісів у країні – приватні (понад 7000 власників), 26% – державні, 9% – власність компаній, 5% – інших власників, зокрема, муніципальні.

Лісовим господарством Фінляндії опікується Міністерство сільського і лісового господарства. Також є державна компанія Фінський лісовий центр, що провадить державну лісову політику, сприяє кращому застосуванню лісопродуктів, контролює лісозаготівлю, розподіляє фінансову підтримку приватним власникам.

Інвентаризацією лісів і збором статистичної інформації займається наукова організація –Інститут природних ресурсів Фінляндії Luke.

Лісова стратегія держави розроблена до 2025 року.

Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top