Асоціація набирає обертів

Про діяльність Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь.

Пройшов рік від дня заснування Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь». Над чим весь цей час працювала організація? Відповідь у нашій статті.

Нагадаємо, що біля витоків створення Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» стоять – Олег Рафальський, вчений із багатим досвідом адміністративного управління, якого було обрано президентом Асоціації, екс-голова Держкомлісгоспу Віктор Червоний, перший віце-президент Асоціації, та Анатолій Шостак, віце-президент Асоціації, який працював на вищих адміністративних посадах у державних структурах. Дещо пізніше до роботи в Асоціації долучився і ваш покірний слуга, який мав практичний досвід роботи у мисливському господарстві, у державних органах контролю та у найбільшій громадській мисливській організації України. Потім у Асоціації став активно працювати відомий громадський діяч, вчений у галузі екології, сільського господарства та мисливської галузі, доктор наук Василь Новицький.

Асоціація почала свою робо­ту зі зустрічей з мисливця­ми та користувачами мислив­ських угідь в областях, де ро­з’яснювалися мета та завдання створення Асоціації, а також чим наша Асоціація відрізняється від тих, що уже були створені на теренах нашої країни.

Віктор Червоний разом із Анатолієм Шостаком об’їхали фактично всі області країни, зустрілися з багатьма користувачами мисливських угідь та пересічними мисливцями, спілкувалися, пояснювали, яка мета створення Асоціації та вислухали проблеми, з якими стикаються на місцях люди та мисливські господарства. Це дало результат – до лав Асоціації почали вступати мисливці та користувачі мисливських угідь з усієї України з надією, що Асоціація допоможе здолати негаразди та проблеми, які постали перед мисливською галуззю.

Зауваження мисливців та користувачів мисливських угідь показали необхідність розробки нової редакції Статуту та проведення З’їзду для легітимізації керівних органів Асоціації.

На початку діяльності Асоціації деякі вже існуючі на той час організації побачили в ній конкурента, спробували завадити її роботі, але всі ці дії та весь супротив було зупинено та запропоновано перенести відносини в іншу площину, співпрацювати разом задля однієї мети, витрачати сили та фінанси лише на розвиток та покращення мисливського господарства та полювання в Україні. Нам немає що ділити, але нам є що удосконалювати!

Разом з цим, першим віце-президентом Асоціації Віктором Червоним були ухвалені та підписані Меморандуми про співпрацю із керівниками Все­української ради УТМР, Федерації мисливського собаківництва України та Товариства лісівників України.

У червні 2019 року, за активної підтримки та допомоги президента Асоціації Олега Рафальського, був проведений Перший З’їзд Асоціації, в якому взяло участь майже 200 делегатів-мисливців та користувачів мисливських угідь – членів Асоціації, а також запрошених до участі у З’їзді керівників дотичних структур та відомств, пов’язаних із мисливською галуззю. Делегати З’їзду звернулися до новообраних Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України зі сподіванням на взаєморозуміння та допомогу у вирішенні проблем мисливської галузі.

З часом, використовуючи лобі у Верховній Раді, Асоціація не дозволила прийняти законопроекти, на яких наполягали «псевдоекологи», очолювані «славнозвісним» паном В. Борейком, які могли зашкодити мисливському господарству. Також була надана допомога всім, хто її потребував стосовно оформлення Наказів про відкриття мисливського сезону, надавались консультації з підготовки та затвердження щодо створення та відкриття окремих ділянок для натаскування, муштри, польових випробувань і змагань мисливських собак. Надавались консультації стосовно роботи єгерів із оформлення протоколів про адміністративні правопорушення у сфері боротьби із порушеннями правил полювання.

За ініціативи Асоціації при Держлісагентстві було створено Робочу групу з працівників відомства, профільних вчених, працівників Асоціації. Основні її завдання – розробка проекту Концепції розвитку мисливського господарства на 2020–2021 роки, затвердження її Кабінетом Міністрів, а також робота над вирішенням інших проблем галузі, у першу чергу – модифікація та удосконалення мисливського законодавства. З цією ж метою в Асоціації було створено Науково-технічну Раду, яку очолив Василь Новицький. До її складу було запрошено фахових вчених – Володимира Вовченка, Анатолія Волоха, Валерія Лисенка, Сергія Катиша, Олександра Курдюка та інших.

Асоціація брала участь у різних заходах у регіонах на кшталт мисливського Форуму МСК «Сокіл» на Рівненщині, а також у відповідних заходах у Львівській та Чернігівській областях.

Нині у державі відбувається трансформація влади, яка впли­нула і на роботу Асоціації. На жаль, весь цей реформаторський процес дещо загальмував практичну діяльність, але зараз Асоціація намагається надолужити час, втрачений через організаційні проблеми у Асоціації та реорганізацію у державі.

Нині Асоціація працює над формуванням свого лобі у Верховній Раді України. До профільного Комітету Верховної Ради консультантом на громадських засадах відрекомендовано першого віце-президента Асоціації, робота у цьому напрямку продовжується. Сподіваємося, що це допоможе тримати руку на законодавчому пульсі, конт­ролювати та впливати на нові законопроекти і зміни до існуючих законів, щоб не проґавити якихось загроз та допомагати набирати чинності необхідним для розвитку мисливської галузі законам.

Нещодавно Асоціацією підготовлено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством)», у якому пропонуються зміни до законів України «Про мисливське господарство та полювання», «Про тваринний світ», «Про природно-заповідний фонд України», «Про захист тварин від жорстокого поводження», Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення. З цим Законопроектом необхідно попрацювати у Верховній Раді, потрібно переконати депутатів нового скликання щодо необхідності цих змін. Асоціація працює у відповідному напрямку і на місцях.

Окрім того, не забуваючи, що діти – це наше майбутнє, нещодавно Асоціація взяла участь у природо-пізнавальному заході «У гостях у лісового Діда», який організував член нашої організації, єгер Криворізької міжрайонної організації УТМР, блогер Андрій Абін.

У мальовничому куточку Кривого Рогу Андрій, за освітою педагог, зібрав діточок молодшого віку з батьками, яким розповів, як прадавні люди виживали у далекі часи, як на їхнє життя впливало вміння добувати собі їжу. На захід були запрошені місцеві ЗМІ, які висвітлювали цю подію. Наступного дня для місцевих журналістів було проведено майстер-клас про полювання на пернату дичину. Основний акцент було покладено на законодавчу складову полювання. Хто цікавиться, то сюжети про ці заходи можна подивитися на сторінці Асоціації у Фейсбук.

Асоціація починає долучатися і до міжнародного мисливського руху. Зараз вирішується питання щодо вступу до однієї із міжнародних мисливських спілок. Окрім того, у Асоціації створено підрозділ жінок-мисливиць, яку очолила Євгенія Яніш. У листопаді цього року Євгенія поїде до Польщі для участі від Асоціації у Міжнародній конференції жінок (WaSH), яку організовують Polish Hunting Association та CIC.

Асоціація буде робити все, щоб заходи, які вона проводить, були більш вагомими, буде намагатися ставати активнішою і впливовішою, щоб зробити мисливську галузь України потужною, дієвішою, такою, що розвивається разом із мисливськими господарствами, мисливцями, суспільством і всією країною.

Володимир ЯКОВЛЄВ,
ГС «Всеукраїнська асоціація
мисливців та користувачів
мисливських угідь»,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top