Діани в часи інтернету

V Міжнародна мисливська конференція «Жінки та раціональне полювання».

Впродовж трьох погожих осінніх днів, а саме 7–10 листопада, у мальовничому польському місті Бидгощ відбулася V Міжнародна мисливська конференція «Жінки та раціональне полювання» (Women and Sustainable Hunting,WaSH). Кожен рік, починаючи з 2012 року, жінки мисливиці з різних куточків світу збираються разом, щоб обговорити важливі проблеми у сфері збереження біорізноманіття, полювання та ролі жінки в цьому. Очевидним та беззаперечним є той факт, що участь жінок у мисливських організаціях багатьох країн постійно зростає. Тільки у Фінляндії їх налічується понад 22 тис., а в Польщі перевищує 4000 і стрімко зростає. Мабуть, це стало однією з причин проведення конференції саме в Бидгощі.

Дещо про історію зібрань жіночих громадських мисливських об’єднань. По всьому світу жінки, які мають пристрасть до полювання, гуртуються у різноманітні клуби та асоціації. Це не тільки з бажання спілкуватися з однодумцями та проводити спільні полювання. Жінки переймаються збереженням традицій та культурою полювання, захистом прав жінок мисливиць, вихованням молодих мисливців, просвітницькою роботою серед дітей, показуючи їм на практиці, що являє собою дика природа та навколишнє середовище.

А ще віртуозно, не «по-чоловічому» володіють різними видами зброї, читають звірині сліди та працюють із мисливськими собаками. Клуб Словацьких полювальниць, Хорватський жіночий мисливський клуб DAMA DAMA, Іспанська асоціація «Жінки для полювання», Естонське жіноче мисливське товариство, Клуб «Польські Діани», Національна Асоціація жінок мисливців Франції, жіноча мисливська асоціація в Канаді, ось далеко не повний перелік цих об’єднань у світі.

У 2012 році Словацький жіночий мисливський клуб влаштував першу конференцію WaSH у Братиславі. Це було початком традиційних зборів жінок мисливиць з різних країн. Друга конференція відбулася в Bechyne Castle, Чехія, у 2014 році. Третя у 2016 році у Ваагенінгені в Нідерландах. Четверта конференція 2018 року в Іломанці, Фінляндія, була найчисельніша і зібрала понад 70 жінок мисливиць з усього світу. На північ Європи прибули делегатки з десяти країн. Крім традиційних Нідерландів, Словаччини, Угорщини та Чехії, цього разу долучились «амазонки» з Хорватії та Польщі. Об’єднав жінок мисливиць з 11 країн світу міжнародний Клуб Артеміди, створений на базі Міжнародної ради з полювання та охороні тваринного світу (СІС).

Цього року польське місто Бидгощ привітно приймало представниць 8 країн, серед яких дебютували українки (на такому рівні українські мисливиці представили себе вперше): Ольга Хмільовська (Львів), Ольга Джочка (Львів) та Євгенія Яніш (Київ). Темами для висвітлення і обговорення були кібер боулінг (навмисна образа, погроза в соцмережах), протиріччя у сприйманні мисливства, а саме: жінок мисливиць у суспільстві, подання себе як жінки мисливиці в інтернет мережах, нематеріальна спадщина мисливства. Детально, прагматично, на професійному рівні обговорювалися проблеми сучасного стану мисливства в світі, та варіантів розвитку цієї галузі в країнах, які представляли доповідачки.

Представники Української делегації зробили дві доповіді. Одна з яких отримала подяку як найкраща. Як на сьогодні Україна має безліч проблем в цій галузі. Є загроза самого існування полювання в нашій країні. Тому досвід європейських країн, де полювання, захист та відтворення довкілля на дуже високому рівні, неоціненно важливий. По-європейськи, демократично, без оглядин на статуси, минулі заслуги та визнання відбулося спілкування делегованих жінок мисливиць. Окрім спілкування та доповідей, гостям була надана можливість відвідати службу в костьолі на честь Святого Губерта, прослухати концерт мисливської музики, позмагатися зі стрільби з різних зразків зброї. В цьому заслуга організаторів конференції: Міжнародної мисливської організації CIC, Польського мисливського товариства PZL, Польського жіночого Клубу «Діани» та головного представника ГО Мисливський Клуб – Hunter Lviv – у Польщі Krzysztof Kowalewski. А як яскравий фінал свята та ділової зустрічі – гала-вечір у національних костюмах та з дичиною.

Для сьогодення, враховуючи те, в якому стані перебуває справа полювання в Україні, ця подія непересічна. І мене чомусь не дивує, що саме жінки, а у нас це буває доволі часто, взялися за вирішення проблем мисливства.

Ігор ТЮТЬКАЛО,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top