Риболовля Hi-Tech

Корисні гаджети для сучасного рибалки.

Нові технології з великою швидкістю інтегруються у риболовлю. Гаджети для риболовлі дозволяють «розглядати» рельєф дна, «сканувати» водні глибини і, нарешті, відчути себе рибалкою третього тисячоліття.

Для кого риболовля – хобі, а для кого робота, але у будь-якому випадку – це азарт, який виникає у процесі пошуку риби та при її вивудженні. Вивудити спійману рибу, це справа техніки, а от знайти її – завдання не з легких. Тим більше сьогодні, коли рибні запаси виснажені і рибу важко знайти вдень з вогнем.

Однак зараз в еру новітніх технологій з’явились гаджети, які полегшують життя рибалкам.

У суспільстві склалось враження, що рибалки-аматори – це пенсіонери, але статистика свідчить про інше. Зараз все більше молодих людей готові присвятити свій вільний час риболовлі. У результаті багато технологічних компаній почали займатись розробкою нових пристроїв для результативнішого та комфортнішого лову риби.

З появою доступних смартфонів, які мають можливість зв’язуватись з іншими гаджетами, класична риболовля змінила свою суть. Тепер немає особливої потреби купувати ехолоти та інші риболовні вартісні пристрої. Досить просто мати під рукою смартфон або планшет.

Крім того, гаджети з року в рік стають все мобільнішими, і тепер у рибалки є можливість закинути не гусяче перо, а інтелектуальний поплавок з камерою.

Хочемо запропонувати вам для ознайомлення найцікавіші гаджети, якими хотів би володіти кожний завзятий рибалка.

Bluetooth-воблери

Як каже винахідник технології EBS Роберт Кастанеда: «Ми відкриваємо двері для таких можливостей, про які рибалки усього світу раніше хіба що могли тільки мріяти». Важко сумніватися у словах людини з таким прізвищем, особливо коли мова йде про нові можливості. Раніше технологія EBS MultiTouch дозволяла перемикатися між трьома звуками, характерними в основному для американських прибережних риб і тихим режимом.

У новій версії воблерів підтримується більше 30 звуків (здебільшого, орієнтованих на ловлю окуня), але що найголовніше – їх можна змінювати он-лайн за допомогою Bluetooth смартфона.

Ще одна цікава функція blue­tooth-воблерів – це новий додаток для Android та iOS, який дозволить записувати детальну інформацію про риболовлю, таку як GPS-координати, час дня, температуру води, тиск, установки звуків EBS і глибину проводки. Імовірно, ці дані будуть вводитися вручну або на підставі даних зі смартфона, оскільки вартість воблера, оснащеного всіма необхідними датчиками, однозначно перевищила б вартість смартфона.

Кастанеда продовжує: «Ми будуємо інформаційну екосистему, яка відкриє нову еру в риболовлі».

Найімовірніше, так і буде.
Вартість Bluetooth-воблерів ∼ 500 грн.

AquaDrone

Спеціально для рибалок-фанатів, яким не вистачає новомодних технологічних «примочок», розроблений помічник-квадрокоптер AquaDrone з вологозахищеним корпусом. Дрон має три змінних модулі, які допоможуть зробити риболовлю захоплюючою і продуктивною.

Перший модуль оснащений екшн-камерою, другий розроб­лений спеціально для віддаленого скидання приманки в потрібному місці, третій модуль забезпечений сонаром, що дозволяє виявити зграї риби, а також визначити глибину водойми та рельєф дна. Управляється AquaDrone за допомогою мобільного додатку смартфона, завдяки вбудованим Wi-Fi та GPS-передавачів. Дальність дії – до 100 метрів. За твердженням розробників, дрон допоможе вистежити зграї риби як з повітря за допомогою камери, так і з водної поверхні за допомогою сонара.
Вартість AquaDrone за попереднім замовленням ∼ 10 250 грн.

Сигналізатори

Для рибалок комплект з трьох дистанційних сигналізаторів клювання риби не дозволить нудно сидіти на місці в очікуванні покльовки.

Сигналізатори клювання своєчасно повідомлять вам про зацікавлення рибою вашою наживкою. Розрізняють декілька видів електричних сигналізаторів, їх завдання полягає в оповіщенні рибалки під час клювання (натягу волосіні), при цьому починає працювати звукова та світлова сигналізація, що позбавляє від необхідності уважно стежити за вудками. До того ж рибалки часто використовують не одну, а кілька вудок, які розташовані на деякій відстані одна від одної і одній людині встежити за всіма – досить складно. Саме тут вам і допоможуть сигналізатори. Для стеження за сигналізаторами на пульті-приймачі розташований монохромний екранчик, який покаже номер сигналізатора, що спрацював. Завдяки цьому, цей комплект сигналізаторів клювання дозволяє ловити на три вудки одночасно, налаштувавши їх на різну тональність сигналу або навіть на різну гучність. Сам блок сигналізатора має вбудовані елементи живлення і кнопки управління: чутливість, регулювання гучності, включення вимикання, а також два світлодіоди оповіщення працездатності.

З’єднання пуль­та з сигналізаторами виконується за допомогою радіоканалу (тобто бездротовим шляхом) на відстань до 100–150 метрів у залежності від зашумленності.
Ціна ∼ 2000 грн.

Кораблик RC Fishing Boat

Кожен маленький хлопчик мріяв у дитинстві про машини, гвинтокрили та про кораблики з дистанційним управлінням. Ставши дорослими, чоловіки намагаються надати цим бажаннями практичний сенс. Приміром, перетворити кораблик у засіб, який допомагає ловити рибу.

Кораблик RC Fishing Boat вміє плавати, вивчаючи температуру води і рух зграй риб на глибині. Він може відпливати на кілька сотень метрів від стартової точки, передаючи інформацію не на мобільний телефон, а на спеціальний пульт управління, оснащений чорно-білим дисплеєм.

Також є відсік, за допомогою якого доставляється вантаж (приманка).
Ціна ∼ 7 700 грн.

Камера FishSpy

Цей гаджет працює за наступним принципом: камера, що розташована у водонепроникному корпус-поплавці, транслює відео у режимі реального часу на планшет або смартфон. Радіус дії поплавця становить 100 м, передача даних здійснюється по Wi-Fi мережі.

При цьому камера має вбудовану пам’ять для запису матеріалу, якої вистачає на сім годину зйомок, а батарея камери розрахована на три години безперервного використання. Камера налаштована для роботи в умовах низької освітленості й глибинах до 10 м.

Незважаючи на її позитивну плавучість, камеру можна опустити майже до дна, як можна ближче до наживки. Вага камери – 96 г, довжина – 21 см. Для FishSpy доступні різні аксесуари, наприклад, маркери різного кольору (жовтого і чорного), а в комплект включено помаранчевий маркер і кільце зі спіненого матеріалу для додавання плавучості камері.
Ціна ∼ 9 990 грн.

Підготував
Денис ХВИЛЯ,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top