Тепер це Forestry Quest

Як студенти, граючись, відновлюють лісівничі традиції.

На навчально-виробничій базі Національного університету біоресурсів і природокористування України та його Боярської лісової дослідної станції за участі 15 команд відбулися Всеукраїнські спортивно-інтелектуальні змагання професійного спрямування «Forestry Quest», що мають за мету підвищення якості професійної підготовки та популяризація професії лісівника. Стартували вони у лабораторії під відкритим небом (саме так називають еко-клас ботанічного саду НУБіП України), де учасників вітали ректор Станіслав Ніколаєнко та директор ННІ лісового і садово-паркового господарства Петро Лакида.

Вперше про всеукраїнські лісові багатоборства серед студентів технікумів заговорили більш ніж піввіку тому. Змагалися Сторожинецький, Шацький, Кременецький, Чугуєвобобчанський, Малинський, Лубенський та Великоанадольський (який, до речі, святкуватиме своє 200-річчя) технікуми. Та з часом про ці змагання якось призабули. І ось, через 50 років знову вся Україна бореться за звання найкмітливіших і найспритніших студентів-лісівників. Тільки цього разу до учасників долучилися і команди університетів.

Цьогоріч обов’язковим елементом програми було відвідування перлини Голосієва і столиці – ботанічного саду університету, де зібрана численна колекція рослин з усього світу: ідентифікація частини з них чекала на учасників під час вирішення конкурсних завдань. А презентація таксаційного майданчика допомогла освіжити знання конкурсантів з інструментальної таксації та розширити знання про ліси України.

У Боярській ЛДС, яка була основним спонсором проведення змагань, начальник наукової частини Олександр Мельник представив напрямки роботи станції, завдання і потужності, а також запропонував відвідати найцікавіші об’єкти – науково-дослідну лабораторію біотехнології рослин, пожежну станцію та лінію переробки деревини.

Майстер-клас від компанії Stihl розігрів учасників перед початком конкурсної частини «Forestry Quest». Представники компанії надали цікаву і корисну інформацію та можливість власноруч випробувати новинки лісогосподарської техніки.

Перший етап «Forestry Quest» полягав у двох конкурсах: заміна ланцюга бензомоторної пили та механізоване розкряжування колоди. У першому перемогу святкував Ярослав Федчик з НУБіП України, у другому – Микола Янченко з Малинського лісотехнічного коледжу.

Другий етап був доволі виснажливим: учасники подолали маршрут майже в 9 кілометрів, протягом якого мали визначити понад 55 зразків. Для цього знадобилася неабияка фізична підготовка, навички з лісової таксації та знання з профільних дисциплін – ботаніки, дендрології, біології лісових звірів і птахів, лісового товарознавства, фітопатології та ентомології. «Тиграм» з ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України на подолання всього маршруту знадобилися всього одна година 22 хвилини, а найбільш обізнаною виявилася «Лісова пісня» Шацького лісового коледжу.

Третій етап «Forestry Quest» – інструментальна таксація лісового насадження. Трійку кращих склали команди «Житомирський стандарт» із Житомирського національного агроекологічного університету, «Тигри» із НУБіП України та «Форест-Львів» із Національного лісотехнічного університету.

У загальному підсумку перемогу розділили «Тигри» зі столичного Голосієва (Крістіна Тосунова, Олександр Горицький, Максим Фесюк та Ярослав Федчик) та «Лісова пісня» зі Шацька.

Валентин
ОБРАМБАЛЬСЬКИЙ,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top