Читайте Конституцію!

Останнім часом топ-темою стала земельна реформа, яка безпосередньо зачіпає інтереси кожного громадянина України.

Як завжди, за кожним діянням влади, за кожним законопроектом, за кожним публічним виступом Президента чи когось із його найближчого оточення криється одвічне запитання «кому вигідно?». Можна безпомилково стверджувати, що весь ажіотаж навколо запровадження так званого ринку землі затіяний купкою тих людей, які до цього часу вже, м’яко кажучи, сформували собі земельні банки, причому величезні, та ще й незавжди «по-білому». Спробуйте лишень знайти в Європі конкурентів українським підприємцям, які вже володіють земельними площами в 200, 300, 500 тисяч гектарів і не відмовляться прикупити ще земельки! Ось і тужаться новоявлені Калитки, щоб легалізувати свої статки, бо що там далі буде – одному Богу відомо. «Відмити» ж свої земельні оборудки легше в умовах ринку.

А щоб дрібні й середні фермери та приватні землевласники менше думали, що буде, коли землю (тобто територію України) скуплять свої чи чужі олігархи, а потім продадуть її вже як свою власність кому захочуть – хоч би й ворогам, селян закликають на різного роду сумнівні політичні акції, причому якраз у той час, коли пора сіяти. Аутсайдери виборчих перегонів і політичні повії ніяк не затямлять, що хліб не росте на барикадах.

Різного роду «експерти», разом із ними заангажовані журналісти-грантоїди підняли неймовірний галас навколо законопроекту про обіг землі. Складається враження, що їм однаково, яка тема піднімається: мова, земля, томос, вибори, формула Штайнмайєра, закон про обіг зброї – галасуватимуть про що завгодно, аби лише не про головне. А головне – переконати людей не піддаватися на заклики й облесливі обіцянки різного роду й масті козлів-провокаторів, берегти свою землю, свою країну. Ще й року не минуло з того пам’ятного виступу Петра Порошенка на зустрічі з бізнесом (великим – авт.), коли він заявив, що без запровадження ринку землі Україна не зробить стрибок уперед. А сьогодні вже інша риторика. Що поробиш, політики – люди гнучкі…

Якщо хтось забув про наші найвищі цінності, нагадати варто. Це наша мова і наша територія, тобто земля України. Ці два чинники є визначальними для нації, вони повинні бути неподільними. Рекомендуємо кожному носити з собою Конституцію України і щодня 3–4 рази читати її – не всю, лише дві статті, а саме:

статтю 13 – «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу»;

статтю 14 – «Земля оголошена основним національним багатством українського народу» – і це незалежно від того, хто на сьогодні є її власником.

Сьогодні селяни знову на розпутті. За ким вони підуть, кому віддадуть свою землю – кожен має вирішувати сам. Але в ділових розмовах із представниками влади та підписанні будь-яких документів необхідно бути мудрими й обережними, а головне – юридично захищеними. Якщо важко самому розібратися в законах чи підзаконних актах, краще витратити певну суму на адвоката, ніж потім викласти вдесятеро чи навіть більше.

Підготував
Володимир ЯРОШЕНКО,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top