І стругане, і тесане

Від професіоналів деревообробки.

Кінець вересня – в Києві відбулася Міжнародна виставка машин, обладнання для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості LISDEREVMASH 2019. Вже 18-та – традиції додають оптимізму у вирішенні проблем вітчизняної деревообробки.

У Східній Європі це найбільший профільний захід. У цьому році до нього залучилися понад 130 компаній з 16 країн, які представляли 220 відомих брендів обладнання та інструменту для галузі.

В церемонії відкриття виставки взяли участь керівники лісової галузі минулих років Микола Колісниченко та Віктор Червоний, представник Держлісагентства Руслан Крикун, ректор НУБіПу Станіслав Ніколаєнко.

Віктор Червоний зауважив, що перед новою владою є виклики стосовно лісової галузі та деревообробки. Останні роки лісгоспи Півдня і Сходу, попри кліматичні негативні зміни, не мали достатньої державної підтримки – та потерпають від недофінансування. Належного ринку деревини в країні зараз немає. Лісгоспи обмежені застарілими законами та інструкціями в реалізації деревини.

Руслан Крикун наголосив, що стале ведення лісового господарства можливе лише у спільній роботі лісівників та деревообробників. Лісова галузь не повинна критично залежати від експорту деревини. Ми повинні використати всі ресурси для поглибленої переробки на віт­чизняних підприємствах.

Станіслав Ніколаєнко – Хто, як не ми – науковці, освітяни, фахівці лісової галузі та деревообробки повинні донести до очільників держави як оптимально використати наші ресурси, які потрібні закони, щоб професіонали працювали найефективніше. Сподіваюсь, що цей форум буде ще одним кроком до вирішення наших проблем, до формування розумної, зваженої та науково обґрунтованої політики.

Жоден інтернет-портал, телесюжет чи газета не надасть тої інформації, яка можлива у живому спілкуванні. Фахівець досвідченим оком побачить нюанси, вловить тенденції у своїй царині, визначить незаповнені лакуни на ринку. Ділові люди знають – здавалось, незначні деталі, часто перетворюються на великі гроші. А поспілкуватися, подивитися в очі потенційному бізнес-партнеру – корисно, годі й казати. Є цікаві цифри з минулорічної виставки-2018. Так, відсоток відвідувачів у ранзі керівників та провідних спеціалістів становив – 38 відсотків.

На виставці, звичайно, був стенд Державного агентства лісових ресурсів України, де представники галузі надавали саме фахові відповіді стосовно лісу. З активними відві­дувачами сперечалися та намагалися розвіяти міфи та придумки «заклятих друзів» галузі.

Виробники лісової техніки представляли трактори, скідери, форвардери. Промислове ланцюгове обладнання для торцювання та різання деревини тощо.

Великий китайський виробник пропонував свої верстати: чотиристоронній поздовжньо-фрезерний, багатопильний, двосторонній шипорізний та рейсмусовий.

Цікаві напрацювання вперше на виставці представила одна шведська компанія (мають 40 патентів) – системи для захисту від пожеж і пилових вибухів для деревообробних, плитних виробництв, заводів з випуску біопалива.

Для присутніх на виставці студентів Малинського та Лубенського лісотехнічних коледжів, Вищедубичанського професійного училища і юнаків та юнок із шкільних лісництв був проведений профорієнтаційний захід – «Кадри вирішують все: реалії, перспективи». За участю Станіслава Ніколаєнка (ректор НУБіПу), Петра Лакиди (директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового інституту), Олени Пінчевської (завідувачка кафедри технологій та дизайну виробів з деревини НУБіПу), Ігоря Мельника (генеральний директор АККО-Інтернешнл).

Петро Лакида поінформував молодь, що в очолюваному ним інституті кожен викладач має наукову ступінь доктора або кандидата наук. У студентському кампусі є всі умови, щоб випускники на ринку праці були у лідерах.

Викладачка Малинського коледжу Таміла Пернарівська доповнила, що за їхніми випускниками (а це тільки середньо-спеціальна освіта) вже зараз є черга роботодавців.

Я своїми питаннями вирішив також добитися якогось пафосу від Валентина Якименка, студент 3-го курсу Малинського коледжу (спеціальність «Обробка деревини») – цього не сталося. Він дивувався моїй наполегливості та відповідав, що просто подобається працювати з деревом, що любить ліс.

Що ж – любов врятує світ, любов та цивілізований ринок, адекватні закони, професійні кадри врятують лісову галузь та деревообробку.

Віктор ПОДЕНКО,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top