Відкритий лист

2 жовтня 2019 року відбулося засідання Громадської ради при Держлісагентстві. У зв’язку з ситуацією, що склалась зараз у лісовій галузі, Громадська рада звернулась з листом до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Шановний Олексію Валерійовичу!

Призначення в останні 10 років керівниками лісової галузі за партійним квотним принципом призвело до ряду критичних ситуацій:

– Упродовж двох з половиною років не призначено Голову Держлісагентства та Першого заступника Держлісагентства.

– Єдиний заступник Голови, який мав право підпису, звільнений рішенням Уряду.

– Через ліквідацію Мінагрополітики головний розпорядник бюджетних коштів не виконує свої функції.

В зв’язку з цим заблоковано фінансування з державного бюджету зарплат лісівникам Півдня та Сходу країни, де є великі ризики виникнення лісових пожеж та вже повин­ні бути розпочатими роботи з відновлення лісів. Держлісагентство позбавлене права внесення пропозицій на рівні Міністерств та Кабінету Міністрів України. В той же час у лісовому господарстві накопичилося ряд проблем, які потребують термінового вирішення:

– Три роки не фінансується з державного бюджету лісове господарство Півдня та Сходу України, де звільнилось уже половина працю­ючих, які зараз шукають кращої долі в лісовому господарства Польщі та Німеччини.

– Законодавчі обмеження та відсутність нормативно-правової бази на ринку деревини призвели до цілого ряду конфліктів у державі та зовнішніх ринках, що призвело до спаду реалізації деревини, економічних збитків державних лісогосподарських, деревообробних, меблевих підприємств та держави в цілому.

З огляду на це, громадські організації, які пов’язані зі сферою лісового і мисливського господарства, деревообробного, меблевого виробництва, виробництва лісового та деревообробного обладнання та Громадська рада при Держлісагентстві звертаються до Уряду України з наступним проханням:

1. Внести зміни в кваліфікаційні вимоги до проведення конкурсу на призначення на посаду Голови Держлісагентства та його заступників виключно за професійними лісівничими якостями, достатнім досвідом роботи в лісовому господарстві, у тому числі, на керівних посадах, наявність вищої лісогосподарської освіти.

2. Терміново оголосити конкурс на посади Голови Держлісагентства та Першого заступника. Запропонувати кандидатам на зазначені посади презентувати свої бачення та програми на засіданні Громадської ради при Держлісагентстві.

3. До проведення конкурсу призначити тимчасово виконуючого обов’язки з правом підпису фінансових документів для розблокування фінансування галузі фахівця, який би відповідав вимогам, зазначеним у пункті 1.

Лист підписали голова та учасники Громадської ради, представники галузевої профспілки та інших громадських організацій

Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top