Шлях від хобі до галузі

Всеукраїнська мисливська спілка закликає до змін у мисливському господарстві.

Усвідомивши, що мисливство в Україні вже не хобі, але ще й не галузь, ми, як Всеукраїнська мисливська спілка, хочемо підштовхнути владу до проведення реформ у мисливській галузі. Наша організація взяла за мету – ініціювати і брати активну участь в удосконаленні мисливського законодавства.

Продовжуючи справу Асоціації користувачів мисливських та рибальських господарств, Мисливська спілка систематично аналізує ситуацію у мисливському господарстві країни й виокремила чинники, що заважають його розвитку. Складається враження, що про проблеми і їх причини у нас воліють говорити в тісному колі однодумців. Мовляв, навіщо давати черговий привід «зеленим» покритикувати мисливців. Тож будемо відвертими, якщо проблему не визнати, вирішувати її ніхто не буде. Зупинимось на головних проблемних питаннях і запропонуємо варіанти їх вирішення. Але, звісно, вирішальне слово за мисливською спільнотою, бо очевидно, що кожен має свою думку з того чи іншого приводу, але лише в процесі обміну своїми поглядами можна дійти компромісу і правильного рішення.

Варто зазначити, що найбільш бурхливу реакцію мисливців викликають питання державного управління галуззю і реорганізації УТМР. Кожен бажаючий може знайти їх на нашому сайті (www.gsvms.org.ua, «Як схрестити вужа з їжаком» і «Пора декомунізувати мисливського монополіста»). Констатуємо: є суспільний запит на публічне і відкрите обговорювання ситуації, що склалась у мисливській галузі.

В Україні переважає «суспільний резонанс», навіть якщо він немає нічого спільного зі здоровим глуздом. Тому необхідно активно працювати над розвінчанням міфів щодо мисливства і викриттям справжньої суті анти-мисливців. Зокрема, продовжуючи нашу традицію публікувати інформацію щодо отриманих «зеленими» закордонних грантів, ми розповіли і про фінансову вмотивованість антихутряних ГО, які вирішили стати експертами у питаннях захисту лося – «Єдиної планети» та «Відкритих кліток».

До речі, лося у біді ми не полишили. Тож читачам «Лісового і мисливського журналу», які стежать за долею сохатого, повідомляємо – касаційна скарга до Вищого адміністративного суду з наміром скасувати Наказ про внесення лося до Червоної книги подана. Ми підтримуємо позивача, в тому числі, і посприявши його юридичному супроводу. Та з сумом констатуємо, що Мін­агрополітики, яке мало б захищати права та інтереси мисливської галузі, в суді змінило свою позицію, і цілковито підтримує Мінприроди. Водночас сподіваємось, що в зв’язку з анонсованою зміною Уряду, «політична воля» О. Семерака вже не буде впливати на судовий процес.

За останні півроку з нашого боку були і нові законодавчі антимисливські ініціативи. Наше завдання – не просто оперативно знайомити мисливську громаду з ними, а й аргументовано реагувати щодо відкликання таких «законопроектів». Ми розуміємо, що ті противники полювання, для яких його знищення – отримання прибутків, ніколи не перейдуть на наш бік, тому ми боремось за свідомість тих, хто вагається, ми демонструємо владі, що з мисливцями варто рахуватись.

Безперечно, реформа мисливського господарства – не оборотний процес і для найкращого результату необхідно скористатись міжнародним досвідом, але непросто «копіювати», а наблизити до українських реалій.

На шляху міжнародної спів­праці Всеукраїнською мисливською спілкою було налагоджено діалог з FACE – Європейською Федерацією полювання та охорони природи. FACE – захищає права та інтереси близько семи мільйонів мисливців Євросоюзу, веде активну роботу з просування полювання як інструменту збереження природи, в тому числі, і співпрацюючи з владою ЄС. Зокрема з генеральним секретарем Федерації ми обговорили стан справ у мисливській галузі України і те, як аналогічні проблеми вирішуються у Європі. Мисливська Україна була презентована і на засіданні Правління FACE. Можемо констатувати, що це був значимий крок у пропаганді нашої держави за кордоном, оскільки, на наше здивування, у FACE про мисливську Україну досі не чули.

Ще один важливий напрямок обміну досвідом – мисливський туризм. В Європі йому приділяється досить значна увага. За статистикою близько 20–30% європейських мисливців виїжджають за межі своєї країни на полювання. У першу чергу, це дозволяє обмінюватися досвідом ведення мисливського господарства, проведення полювань та її культурою. Не в останню чергу – це економічна складова економіки держави.

З метою розвитку мисливського туризму, Всеукраїнською мисливською спілкою була укладена партнерська угода з єдиною міжнародною он-лайн-платформою Book Your Hunt. Україна стала 52 країною на он-лайн-платформі. В першу чергу, це популяризація мисливської України як туристичного напрямку для ширшого кола мисливців з усього світу. Також, це можливість розвитку вітчизняних мисливських господарств, залучення нових клієнтів як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Приємно відзначити, що першим українським господарством на карті Book Your Hunt став прогресивний МСК «Сокіл», який є організатором мисливського Форуму. Ми впевнені, що його розвинена система надання якісних послуг буде мотивувати і колег ставати кращими. Крім того, це зручний спосіб відвідання полювань за кордоном, звідки можна привести новий досвід і започаткувати його вдома. Цей сервіс доступний нашим мисливцям вже зараз і деякі з них вже встигли скористатись цією платформою.

Отже, Всеукраїнська мисливська спілка продовжує активно працювати над реалізацією своєї мети, над захистом прав та інтересів користувачів мисливських угідь та мисливців і запрошує усіх до співпраці.

Сергій АНДРОСЮК,
Всеукраїнська
мисливська спілка,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top