Бродівські династії

Люди праці завжди мали шану в суспільстві.

Трудові династії є запорукою стабільності, єдності й успішності будь-якого підприємства. Характерна особливість трудових династій – відповідальність та професіоналізм, які з давніх-давен передавалися від батька до сина, доньці від матері… Працівники, поєднані родинними зв’язками, зазвичай, ставляться до своїх виробничих обов’язків сумлінніше й відповідальніше, – аби гідно тримати сімейну «марку».

Правда, нині, в умовах занепаду чималої кількості державних та комунальних підприємств, рідкістю стали й трудові династії. В умовах розквіту корупції все частіше чуємо хіба що про сімейні клани. Але, тим не менше, династії існують.

Наочним прикладом з цього огляду є Бродівський лісгосп на Львівщині, де трудяться 34 династії. Загалом, вони налічують понад вісімдесят працівників, з яких понад пів сотні й нині в строю – заготовляють деревину, вирощують саджанці, поновлюють вирубані лісові площі.

Звісно, кожна має якусь свою «родзинку». Так, скажімо, династії Михайла Сірого і Ярослава Степана подолали півстолітній рубіж.

Щодо Михайла Зіновійовича, то він пройшов у лісовій галузі всі щаблі – від робітника до керівника лісгоспу, начальника обласного управління лісового та мисливського господарства. Надзвичайно авторитетний фахівець, з високим реноме не лише на рівні області, досконало до нюансів знає галузь, весь виробничий лісовий цикл… Залишити після себе кращий ліс, ніж він був до нас – головне кредо його трудової біографії.

А на долю інженера Ярослава Степана випала честь відбудовувати лісозавод, який нині є гордістю підприємства.

Ніхто не сумнівається, що дуже скоро пів столітній стаж подолає й династія Теслюків, якій за один рік зараховується – п’ять! Саме так, бо разом із майстром Лешнівського лісництва Василем Теслюком працює троє його синів та ще внук Василь – лісорубом!

А у водія автоколони Ярослава Гавришківа у лісгоспі працює донька й двоє внуків.

Лісничий Підкаміньського лісництва Олександр Волянюк час від часу може погомоніти з батьком-пенсіонером про теперішні справи в лісі та послухати про те, як то було колись. Григорій Волянюк понад сорок літ віддав лісові. Чувся при здоров’ї і лише після 75 років пішов, як мовиться, на заслужений відпочинок… Отже, один одного розуміють з пів слова.

Майстрові Берлинського лісництва Ігореві Микитюкові – важче. Його батько – лісник Степан Микитюк – відійшов у засвіти.

Той самий сум відчуває й Леся Коб’ялковська. Тепер замість матері – Ірини Гузюк – на розсадниках чаклує вона. Так само старанно вирощує сіянці, доглядає за молодим лісом…

Майстром Підкаміньського лісництва працював свого часу Михайло Франкович Преснер, понад сорок років. Нині ту саму роботу виконує його син Петро… Династія Преснерів теж чимала. В лісовій галузі працювали Богдан із сином Юрієм, а нині – Володимир та його син Михайло.

Тридцять чотири династії на підприємстві, на якому загалом працює до пів тисячі осіб. Очевидно, що тут має місце й ландшафтний чинник. Ліс – робочі місця, гідна заробітна платня, соціальний захист…

Але простежується й зворотний зв’язок: династії – це серйозне й відповідальне ставлення до праці, а відповідно й високі виробничі показники і якість продукції.

Цього року в лісгоспі посаджено 31 гектар лісу, проведено сприяння природному поновленню (117,5 гектара), доповнення лісових культур (198 гектарів), на 919 гектарах проведено догляди за ними. Догляди здійснюються й за молодняками – на площі 91 га. Заготовлено 26 668 куб. метрів деревини від рубок після догляду за лісом.

Обсяг реалізації продукції за 8 місяців становить 94 157,6 тис. гривень, зокрема, сума експорту 41 124 тис. гривень. Заготовлено деревини від всіх видів рубок – 65 588 куб. метрів, випуск пилопродукції становить – 17 545 куб. метрів. Випуск товарної продукції переробки становить 57 798,1 тис. гривень.

Бродівський лісгосп тісно спів­працює з молоддю. Учні мають змогу брати участь у різних акціях. Так, шкільне учнівське лісництво Бродівської ЗОШ № 4 здобуло ІІ місце в конкурсі на краще шкільне лісництво області, а Берлинське шкільне лісництво стало третім.

Чимала увага на підприємстві приділяється безпеці праці, яка є основною гарантією стабільності та якості будь-якого виробництва. Досить сказати, що на Першій Міжнародній конференції «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві» у Києві лісівники на чолі з керівником лісгоспу Орестом Ониськівим завоювали «срібло».

Ігор ТАБІНСЬКИЙ,
фото автора,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top