Хто кого?

Ведмідь та вовк проти людини в Румунії.

Число зареєстрованих конфліктів між бурими ведмедями, людьми і їхньою домашньою худобою в Румунії збільшується щороку. Причиною цього є провальна політика охорони природи та заборона полювання. Міжнародна організація із захисту диких тварин CIC застерігає уряди країн, де полювання на великих м’ясоїдних тварин заборонено і вони почали загрожувати людині.

Популяція бурого ведмедя в Румунії неухильно зростає. Нині вона оцінюється у 8300 голів. Бурі ведмеді там вже вбили трьох людей у цьому році. За десять років кількість зареєстрованих нападів на людей зросла в сім разів (тільки в 2018 році зафіксовано 31 випадок). Число незареєстрованих випадків набагато більше: надмірна бюрократія не дозволяє фермерам повідомляти про невеликі і середні збитки. Економічні збитки, завдані бурим ведмедем у Румунії, становлять понад півмільйона євро. Напади бурого ведмедя зростають по всій Європі.

«У сільській місцевості, що межує з місцем проживання ведмедя, і де очікується серйозна шкода від цієї тварини, квоти на її регулювання вкрай необхідні. За допомогою цього його чисельність зменшиться до оптимальної, як і контакти небезпечного звіра з людиною», – говорить доктор. Йожеф-Тамаш Фодор (Jozsef-Tamas Fodor), біолог з дикої природи і експерт з управління дикою природою з Румунії.

У спільній заяві CIC і FACE закликали уряд Румунії краще виконувати свою роль посередника і надійного партнера у справі зменшення конфліктних ситуацій між людьми і суспільством.

Натомість у Німеччині проблема з вовком, понад 470 разів вони нападали на худобу в 2017 році. Більш 1660 овець, кіз, коней та великої рогатої худоби загинули. Це на 55 відсотків більше, ніж роком раніше.

“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top