Вагомі відповіді професіоналів

Захищають лісову галузь.

Всеукраїнський конкурс-змагання вальників лісу відбувся 30 серпня 2019 року на теренах ДП «Тетерівське ЛГ» Київського обласного та по місту Києву УЛМГ.

24 команди (32 учасники разом із юніорами) представляли 21 область та спонсорів: «Мотор Січ», Husqvarnaта STIHL. Організатори конкурсу – Державне агентство лісових ресурсів України та Товариство лісівників України.

Довершена техніка медитації перед вправою допомагає юніору Євгену Краснікову виборювати перші місця

Відкриваючи захід, очільник лісової галузі України Володимир Бондар зауважив:«Конкурс проводиться в час, коли до лісового господарства є багато питань. Представники однієї із найавторитетніших професій серед лісівників своєю майстерністю, яка є результатом постійної важкої праці, дають вагомі відповіді тим, хто зазіхає на лісову галузь».

Лісове керівництво на Всеукраїнських змаганнях вальників лісу присутнє завжди (зліва направо): Юрій Марчук – Голова Товариства лісівників України, Володимир Бондар – заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України, Олександр Матусевич –народний депутат України (був обраний з посади директора ДП «Вигодське ЛГ»), Олексій Бойко – начальник Київського ОУЛМГ, Дмитро Гоцуляк – директор ДП «Тетерівське ЛГ»

Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук у своєму слові наголосив: «Від професійності вальників лісу залежить фінансова спроможність лісгоспів, адже вони збирають врожай, який вирощувало не одне покоління лісівників. А нам усім треба узгоджено, наполегливо попрацювати, щоб у громадській свідомості вивищити лісоруба до рівня шахтаря та комбайнера».

В Україні професійно займаються лісозаготівельними роботами близько 40 тисяч чоловік. Робота травмонебезпечна, така, як у вугільній промисловості.

У цьому році Сергій Домашкін отримав золото у гострій конкуренції

На спортивних майданчиках та стендах професіонали демонструють для загалу навички та досвід від щоденної праці у лісі. Ті виробничі завдання, рухи із лісозаготівельним інструментом повторюються у конкурсних дисциплінах. Їх було п’ять: звалювання дерева, заміна ланцюга бензопили, комбіноване і точне розпилювання колод, обрізування гілок.

Над 56 кварталом Тетерівського лісництва клекочуть людські емоції та рокіт бензопил.Майже незворушні судді вимірюють секунди та міліметри, упорядковують сотні цифр – нарешті, після багатогодинних перегонів, оголошують переможців 2019 року:

Серед професіоналів:

І місце – Сергій Домашкін (АТ «Мотор Січ»);
ІІ місце – Олександр Сидоренко (ТОВ «Хускварна»);
ІІІ місце – Віталій Слюсарчук (ТОВ «Андреас Штіль»);
IV місце – Володимир Кухта (ДП «Радехівський лісгосп», Львівське ОУЛМГ);
V місце – Сергій Шуліпенко (ДП «Холминський лісгосп», Чернігівське ОУЛМГ).

Серед юніорів:

І місце – Євген Красніков (ДП «Тростянецький лісгосп», Сумське ОУЛМГ);
ІІ місце – Василь Рибак (ДП «Сколівський лісгосп», Львівське ОУЛМГ);
ІІІ місце – Олександр Лозко (ДП «Лугинський лісгосп», Житомирське ОУЛМГ);
IV місце – Володимир Рибак (ДП «Сколівський лісгосп», Львівське ОУЛМГ);
V місце – Ярослав Овсянніков (ДП «Сумський лісгосп», Сумське ОУЛМГ).

Українські лісоруби й на міжнародному рівні приносять славу Україні. Так, головний суддя змагань Володимир Каленіченко поділився враженнями: «На чемпіонатах світу вальників лісу у Польщі та Норвегії – Україна набула певного престижу, адже здобула 2 та 3 місця в індивідуальних розрядах та 2 й 3 місця у команді по «валці». З нами почали рахуватися та поважати».

З переможців нинішніх змагань буде сформована збірна національна команда, яка у 2020 році поїде на Чемпіонат світу серед лісорубів у Сербію.

Віктор ПОДЕНКО,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top