Стежками «Медового кола»

Рівненщина вибудовує стратегію туризму.

Рівненщина – однією з перших серед областей України розпочала впровадження світової практики розвитку Зелених шляхів. Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації розробило власну стратегію розвитку туризму на 2018–2020 роки під назвою «Медове коло». Його маршрут пролягає через населені пункти Рівне, Пересопницю, Клевань, Олександрію, Деражне, Злазне, Базальтове, Березне, Хотин, Бистричі, Соснове, Великі Межирічі, Гощу, Тучин та Гориньград. Головне кільце шляху має протяжність понад 250 кілометрів, але, крім цього, передбачає ще й цілу мережу локальних відтинків, на яких туристам також пропонується оглянути пам’ятки природи, садово-паркового мистецтва, заказники, дендрологічні парки, а також архітектурні, історичні, культурні та інші природні й антропогенні визначні об’єкти.

Чому ж обраний маршрут рівняни назвали саме «Медовим колом» та звідки оте загадкове коло отримало таку оксюморонну назву? Справа в тім, що саме на цьому шляху з давнини було розвинуте лісове бджільництво, і до наших часів дійшли розповіді від тутешніх старожилів про те, як хтось із їх далеких предків мав пригоди не тільки з божими комахами, а й інколи навіть із ведмедями, які вибирали мед із прапрадідівських бортей. Таким чином не тільки доводячи, що бортництво в нашому краї було споконвічним промислом, а ще й підтверджуючи, що тут колись водилися ведмеді. Подорожуючи, «Медовим колом» по Гощанському району, туристи побувають у Гощанському парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення площею 7 гектарів у смт Гоща, який заснував наприкінці ХVIII ст. граф Станіслав Костка Сенкевич, де зростають майже 60 видів дерев та чагарників, що походять із різних частин світу, а також місцевих, 27 видів з яких уже пересягнули столітній вік, а екземпляри ясена звичайного, клена гостролистого, гіркокаштанів звичайного і восьмитичинкового, ялини європейської та інших порід приблизно мають уже по 200 років. До речі, тут проростає і рідкісне дерево – гінкго дволопатеве.

На цьому ж маршруті розташований і відомий Музей лісу в місті Костопіль, де зможете отримати чимало нової інформації про зелені насадження Рівненщини.

Уже сьогодні можна з певністю стверджувати, що «Медове коло» все більше приваблює туристів не тільки можливістю гарного відпочинку, а й нагодою глибше пізнати природні багатства цього краю та його історію.

Петро ВЕЛЕСИК,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top