Срібляста тирса з-під огнистих пил

Або – обрізання сучків.

30 серпня можна було спостерігати захопливу і небезпечну роботу лісівників – на базі ДП «Тетерівське ЛГ» пройшов 22 Всеукраїнський конкурс-змагання вальників лісу. Організатори – Держлісагентство та Товариство лісівників України.

В спортивних перегонах взяли участь 24 команди – переможці з 21 області та три команди спонсорів – «Мотор Січ», Husqvarna, STIHL – разом із юніорами (лісоруби до 24 років) – 32 чоловіки. Виборювали першість у таких дисциплінах: заміна ланцюга бензопили, комбінованому і точному розпилюванні колод, обрізуванні гілок, звалюванні дерева.

На заході були присутні Володимир Бондар – заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України та керівники державних підприємств й громадських об’єднань, профспілок лісової галузі та місцевої адміністрації, представники медіа. З їхніх виступів, інтерв’ю та в живому спілкуванні можна було дізнатися, як лісова галузь долає виклики сьогодення.

Вправа – обрізування гілок та сучків – має певну метафоричність. Скільки лісовій галузі треба обрізати сучків, щоб досягти «товарного» результату? Як там у 200-літнього ювіляра Пантелеймона Куліша:

«Я не поет і не історик, ні!
Я піонер з сокирою важкою:
Терен колючий в рідній стороні,
Вирубую трудящою рукою».

40 тисяч трудящих працюють на заготівлі лісу в аграрних, військових, лісопаркових та приватних підприємствах України. Серед них 20 тисяч підпорядковані Держлісагентству. Робота відповідальна й травмонебезпечна. Щоб з вирощеної деревини отримати найвищу економічну користь – потрібна майстерність, досвід, дисципліна. Коли ж ці якості публічно вимірюються секундоміром та лінійкою – адреналін зростає, це, як по колоді побігати на висоті п’ять метрів.

Спортивні пристрасті, щільність результатів тримали у напрузі всіх учасників змагань до самого фінішу, на якому розігралася головна драма.

Домашкін-Сидоренко-Слюсар­чук-Кухта: найменша похибка, неточність впливала на розподіл місць. Як виявилось, золото переможця мало вагу в 1608 балів, срібло – 1593, бронза – 1581, четверте місце – 1571.

Переможець змагань серед юніорів Євген Красніков «за роботою»

Ця щільність результатів дає надію керівникові збірної України вальників лісу Володимиру Каленіченку перед чемпіонатом світу в Сербії (2020 рік). Є зміна – учорашній юніор Домашкін Ілля Сергійович (син переможця) посів сьоме місце (1479 балів). Євген Красніков у своїй групі юніорів – перший. Серед дорослих із своїми балами (1531) був би п’ятим. А по сумі двох видів «валка та ланцюг» має найкращий результат серед усіх учасників.

Рейтинг переможців

Серед професіоналів:
І місце – Сергій Домашкін (АТ «Мотор Січ»);
ІІ місце – Олександр Сидоренко (ТОВ «Хускварна»);
ІІІ місце – Віталій Слюсарчук (ТОВ «Андреас Штіль»);
IV місце – Володимир Кухта(ДП «Радехівський лісгосп», Львівське ОУЛМГ);
V місце – Сергій Шуліпенко (ДП «Холминський лісгосп», Чернігівське ОУЛМГ).

Серед юніорів:
І місце – Євген Красніков (ДП «Тростянецький лісгосп», Сумське ОУЛМГ);
ІІ місце – Василь Рибак (ДП«Сколівський лісгосп», Львівське ОУЛМГ);
ІІІ місце – Олександр Лозко (ДП «Лугинський лісгосп», Житомирське ОУЛМГ);
IV місце – Володимир Рибак (ДП «Сколівський лісгосп», Львівське ОУЛМГ);
V місце – Ярослав Овсянніков (ДП «Сумський лісгосп», Сумське ОУЛМГ).

ПРЯМА МОВА

Володимир Бондар, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України:

– Лісова галузь повинна не тільки оборонятися, а й проводити наступ демонстрацією і пропагандою свого професіоналізму, формувати власну політику через «лісових» представників у Верховній Раді України, у виконавчих органах державної влади, в усіх структурах, де є лісівники.

 

Олександр Матусевич, народний депутат України (екс-директор ДП «Вигодське ЛГ»):

– Попри сотні мільйонів гривень сплати податків державі та ефективність у роботі, – лісова галузь потерпає від маніпуляцій. На жаль, в останні роки почалась інформаційна війна щодо лісівників. Нас чекає наполеглива діяльність – мусимо донести до всіх правду про нелегку працю десятків тисяч лісівників.

Юрій Марчук, Голова Товариства лісівників України:

– Від 1998 року, коли тут, у Тетерівському лісгоспі, відбулися перші змагання, професіоналізм учасників набагато зріс, краща екіпіровка, лісозаготівельний інвентар – але натура, душа лісівника така ж сама – любов до лісу та відповідальність до своєї праці. Про це повинні знати та поважати лісівників найширші верстви суспільства.

Віктор ПОДЕНКО,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top