Сучасні гаджети і деревообробка

Чим сматфон допоможе столяру?

У кожного столяра як професіонала, так і аматора, є певний набір інструментів, що дозволяють йому працювати з деревиною. Завдяки досягненням у галузі інтернет-технологій, немало деревообробних компаній включають в інструментарій своїх працівників ще кілька «інструментів» – смартфони, планшети та ноутбуки, що дає змогу працювати з деревом швидше і продуктивніше. Як за допомогою спеціальних програм ці гаджети «допомагають» обробляти деревину?

Мобільні помічники

З моменту появи смартфонів та інших мобільних пристроїв людство просунулося у їх використанні практично в усіх сферах життєдіяльності і економіки. Сьогодні «розумні» гаджети не лише єднають нас із довкіллям, але й змінюють багато аспектів життя і праці на краще.

Як показує світова практика, застосування інноваційних IT-технологій та сучасних пристроїв у галузі обробки деревини дозволяє не лише прискорити робочий ритм, поліпшити якість готового продукту, але й підходити до роботи творчо. Традиційний набір інструментів столяра, за допомогою яких він може пиляти, різати, свердлити, надавати форму деревині, в останні роки поповнюється і доволі незвичними, на перший погляд, «помічниками» – смартфонами, планшетними комп’ютерами та ноутбуками. Сьогодні такий звичний усім смартфон може стати в нагоді і при обробці деревини. І це не дивно, оскільки обчислювальна потужність і функціональність цих гаджетів продовжує розширюватися з кожною новою моделлю. Останні з них працюють не лише як телефони, але й компактні цифрові камери, сканери, GPS-навігатори тощо. Роздільна здатність їх сенсорних екранів і веб-браузери, які відображають стандартні веб-сторінки, дозволяють використовувати безліч корисних та достатньо простих мобільних додатків, оптимізованих для мобільних пристроїв.

Так, як показали дослідження, 65% американських столярів вважають використання гаджетів у своїй роботі виробничою необхідністю. За їх допомогою вони отримують найрізноманітнішу інформацію про дерево і можливості його обробки. Ось лише кілька простих прикладів того, яку користь, на їх думку, можуть принести смартфони і планшетні пристрої як професійним теслям, так і любителям:

– можливість сфотографувати «портфоліо» для клієнта, тобто зробити знімки «до і після», які демонструють цінність їх роботи;
– можливість сфотографувати зламані деталі (наприклад, меблів), або незвичайні умови ремонту і відправити їх по електронній пошті замовнику для консультації, або постачальникам для замовлення деталі, що дає змогу зекономити, як мінімум, на поїздці;
– підготовка і відправлення презентації для клієнтів, які є інтерактивними, візуально привабливими та доступні для спільного використання;
– використання веб-інструментів для управління робочим процесом (відстеження часу, дотримання строків тощо);
– використання гаджету у якості калькулятора та джерела довідкової інформації щодо роботи з деревиною.

Є навіть додаток, який дозволяє використовувати смартфони в якості рівня, буквально перетворюючи його в інструмент для деревообробки. Є також додатки, які надають плани проектів, інструменти дизайну і відео-бібліотеки, здійснюють математичні розрахунки тощо.

Додатки на всі випадки

Однією з цінних функцій смартфонів і планшетних комп’ютерів є можливість використання різноманітних корисних програм. Є багато додатків, які були розроблені для вирішення різних завдань та зручної роботи деревообробників.

За деякими даними, сьогодні їх налічується понад півмільйона, багато з яких доступні безкоштовно або за доступною ціною. Розглянемо деякі з них як функціонально складні, так і доволі прості, але які вже добре зарекомендували себе у сфері деревообробки.

— – це додаток із калькулятором рівноважного вмісту вологи, який працює як на iPhone, так і на Android. Він пропонує різні інструменти та ресурси для деревообробників, монтажників дерев’яних виробів тощо. Додаток забезпечує швидкий і простий розрахунок температури і відносної вологості для визначення рівня, при якому деревина не вбирає і не втрачає вологу при дії повітря. Додаток WoodH2O також надає рішення для поширених проблем, пов’язаних із вологістю деревини, зокрема, жолоблення, розривів, руйнування адгезиву, натискання і т. п. Причому пояснюються як причини того чи іншого явища, так і можливі способи усунення, з посиланням на технічні посібники.

Додаток для смартфонів Smart Thumper, що перевіряє якість пиломатеріалів за допомогою звукових хвиль і вібрацій. Він використовує звукові хвилі або вібрації для визначення жорсткості деревини та її якості. Ця розробка популярна серед столярів, підрядників, архітекторів, інженерів та персоналу лісопильних підприємств. Також додаток може допомогти в подальшій оцінці пиломатеріалів, дозволяючи потенційно оптимізувати довговічність і економічну ефективність дерев’яних конструкцій шляхом відбору більш жорстких деталей.

The Woodshop Widget – універсальний додаток, який називають абсолютним інструментом мрії для деревообробних підприємств чи приватних фахівців. Цей додаток, що складається з декількох утиліт, пов’язаних із деревиною, дозволяє максимально ефективно використовувати будь-який проект або професійну роботу з мінімальною кількістю обладнання чи аксесуарів. Зокрема за допомогою цієї програми можна:

– переглянути загальну інформацію про породу дерева;
– порівняти твердість, щільність і рухливість більше 200 порід деревини;
– оцінити рух дошки, розрахувати обсяг і перевірити квадрати на точність;
– виміряти компоненти, які потрібно змішати або розбавити шелаком.

Додаток iHandy Carpenter включає в себе кілька професійних інструментів, зокрема висок, рівнемір, транспортир і лінійку, які допоможуть столяру проводити точні вимірювання. За допомогою цього додатка можна вимірювати вертикальність стін, переконатися у рівності поверхні, правильно виміряти кути і проводити вимірювання в сантиметрах або дюймах. Це одне з кращих додатків для професійних столярів та любителів працювати з деревом.

Додаток iHandy Carpenter

Smart Measure — проста програма для вимірювання висоти, відстані і ширини будь-якого цільового об’єкта. За допомогою тригонометричних функцій вона робить це за допомогою смартфона на Android.

Basic Angle Finder — це базовий кутовий пошуковець, який має дві основні переваги: він простий у використанні і безкоштовний. Дозволяє працювати з цифровими вимірами та допомагає отримати правильні кути при роботі з деревом. Правда, цей додаток доступний тільки для систем iPad, iPhone і iPod touch.

Додаток для Android і iOS Plumb Bob допоможе перевірити об’єкт на вертикальність. Підходить для будь-яких потреб, включаючи теслярські роботи, будівництво дерев’яних конструкцій і т.п.

І це лише деякі з кращих додатків для спеціалістів із деревообробки, які здатні не лише заощадити час і сили, але й набагато спростити їх роботу. Враховуючи, що інтернет-технології змінюються з вражаючою швидкістю, цілком очевидно, що в найкоротший час з’явиться немало інших, не менш цікавих і корисних програм, створених, щоб допомогти їм виконувати свою роботу краще, швидше і продуктивніше.

Олександр КОЗКА,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top