Імідж мисливців

Американських мисливців у США вважають охоронцями природи і носіями своїх культурних традицій.

Міжнародний Фонд оленів скелястих гір (Rocky Mountain Elk Foundation, RMEF), який працює в США, проілюстрував наочно те, як американські мисливці плекають тваринний світ. Це ілюстрація 25-ти фактів, які переконують, що мисливці, в першу чергу, охоронці природи.

Президент Фонду оленів скелястих гір (RMEF) Дейвід Аллен зазначив: «Мисливці можуть пишатись цими фактами. Ми сподіваємось, що такий список фактів допоможе всім, хто цінує дику природу зрозуміти, яке значення мисливство відіграє для її збереження. Багатство природного середовища та видів диких тварин нашої країни існує не в супереч мисливцям, а завдяки їм».

Як платники податків, мисливці фінансують службу рибальства, дикої природи та Лісову службу США.

Кількість мисливців у США зменшується, а їхні витрати на збереження дикої природи – збільшуються. Неперевершена відданість природі!

Задля підтримання позитивного іміджу мисливців США, Фонд RMEF, видав серію банерів про здобутки та роль американських мисливців у збереженні дикої природи. Банери були розповсюджені у соцмережах, в інших інтернет-ресурсах, друкованих виданнях та у громадських місцях.

25 причин чому необхідно зберегти мисливство

#1 У 1907 році у Північній Америці залишилося лише 41 тис. оленів. Завдяки значним інвестиціям та важкій роботі мисливців щодо відновлення та збереження місць мешкання оленів, сьогодні їх нараховується більше мільйона голів.

#2 У 1900 році поголів’я білохвостого оленя становило лише 500 тис. Завдяки мисливцям, сьогодні їх чисельність більше 32 млн голів.
#3 У 1900 році залишилося лише 100 тис. диких індиків. Завдяки мисливцям, сьогодні їх більше семи мільйонів голів.

#4 У 1901 році качок у Сполучених Штатах було дуже мало. Завдяки зусиллям мисливців з відновлення та збереження водно-болотних угідь, сьогодні їх налічується понад 44 мільйони.
#5 У 1950 році залишилося лише 12 тис. голів вилорогої антилопи. Завдяки мисливцям, сьогодні їх більше мільйона голів.

#6 Охорона довкілля, збереження тварин, у тому числі червонокнижних, науково-дослідна та правозахисна робота у галузі дикої природи – все це фінансується за рахунок мисливства.
#7 За рахунок реалізації держліцензії та податків, мисливці сплачують до держбюджету 796 мільйонів доларів на рік, які направляються на програми збереження природи.

#8 За рахунок добровільних пожертвувань таким фондам, як RMEF, мисливці додатково перераховують 440 млн дол. на рік для збереження природи.
#9 З 1937 року мисливці платять 11-відсотковий податок на зброю та боєприпаси у спеціальний Фонд. На рахунку цього Фонду на сьогодні понад 7,2 млрд доларів, які направляються на збереження дикої природи.

#10 11-відсотковий податок на зброю та боєприпаси приносить до Фонду збереження природи 280 млн доларів на рік.
#11 Загалом мисливці вносять понад 1,5 млрд дол. на рік до Програм зі збереження природи. Жодна спільнота, установа чи організація не відраховує більше коштів!

#12 За опитуванням три з чотирьох американців схвалюють мисливство, завдяки тому, що мисливці є найбільшою спільнотою в США, яка охороняє природу.
#13 Щоденно американські мисливці роблять вклад у збереження дикої природи у розмірі восьми млн дол.

#14 Мисливці США за рік витрачають близько 40 млрд дол., що має економічний ефект для економіки країни майже у 2,5 рази більше.
#15 Популярність мисливства серед жінок постійно зростає. Кількість жінок-мисливців за чотири роки зросла на 10%.

#16 У США мисливством захоплюється (19,3 млн осіб) більше людей, ніж тих, хто захоплюється футболом (13,7 млн осіб), тенісом (13,6 млн осіб) та баскетболом (12,1 млн осіб).
#17 Менеджмент управління дикими тваринами, за допомогою полювання, допомагає збалансувати популяції диких тварин таким чином, щоб зменшити пошкодження урожаю та скоротити спалахи хвороб.

#18 Мисливці допомагають управляти зростаючим числом хижаків, таких як пума, ведмеді, койоти та вовки. Уряд США витрачає мільйони доларів на боротьбу з хижаками та шкідниками, але поки що саме мисливці відіграють найбільшу роль у цьому регулюванні.
#19 Зіткнення з оленями вбиває 200 автомобілістів і наносить збитків на 10 мільярдів доларів на рік. Уявіть собі масштаби людських та фінансових втрат, як би популяції диких тварин не регулювали мисливці!

#20 Мисливська галузь створює 680 тис. робочих місць, це єгері, мисливствознавці, біологи, менеджери тощо.
#21 Мисливці забезпечують населення здоровою їжею. Люди, що вживають дичину – їдять найбільш органічне м’ясо у світі.

#22 Мисливці є джерелом, завдяки якому існує Фонд оленів скелястих гір (RMEF), який охороняє оленів на площі 2,7 млн га у штаті Монтана. Більше 95 відсотків членів Фонду (180 тис. осіб) є пристрасними мисливцями.
#23 Мисливець Теодор Рузвельт створив Національні заповідники лісів та полів США, захистивши назавжди 90 млн га живої природи, щоб ними насолоджувались наступні покоління.

#24 За рахунок коштів, отриманих від мисливства, RMEF допомогла відновити популяції диких оленів у семи штатах та провінціях США.
#25 У зв’язку з тим, що суспільство втрачає зв’язки з дикою природою, єдиним зв’язком з нею може залишитись тільки полювання. Збереження мисливських традицій і культури залишає надію, що наступне покоління буде так само піклуватись про природу.

Дуже хотілося б, щоб на цей досвід «загниваючого заходу», на ці цифри та на результати роботи мисливців та мисливських організацій звернули увагу наші зоозахисники та інші борці за права тварин. Можливо, вони зрозуміють, що замість боротьби з мисливською галуззю, їй треба допомогти стати на ноги, щоб вона запрацювала і почала повноцінно виконувати свої, зокрема, природоохоронні функції. Ніколи війна не призводила до процвітання, приклад цьому події на Сході нашої країни. Тільки спільними зусиллями можна досягти бажаного для всіх результату.

ФОНД ОЛЕНІВ СКЕЛЯСТИХ ГІР (Rocky Mountain Elk Foundation, RMEF)

Фонд створений у 1984 р. у штаті Монтана, США, і є найпотужнішою Міжнародною організацією із захисту природи.

Місія Фонду – захищати оленів, інших диких тварин, їх місця існування та зберегти для нащадків мисливську спадщину.

RMEF виступає з природоохоронними ініціативами щодо охорони довкілля на площі більше 2,5 мільйона га, яка більша, ніж площа разом взятих національних парків Yellowstone, Great Smoky Mountains, Grand Canyon, Glacier, Yosemite and Rocky Mountain national parks.

RMEF також має впливовий голос та підтримує мисливців з питань охорони дикої природи та політики її збереження. Членами RMEF є партнери та волонтери, які працюють разом як Команда «Team Elk», роблячи велику справу для своєї країни та всього світу.

Сторінка Фонду в Фейсбуці (www.facebook.com/RMEF1) має більше 500 тис. підписчиків. Промо-ролик Фонду можна переглянути на Ютуб-каналі: youtube.com/watch?v=VXhmVHZ-g0Q

Іван РОМАНІВ,
“Лісовий і мисливський журнал”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top