Просвітницький осередок

Музей лісу у Тростянці відчиняє двері для відвідувачів.

Визначна подія відбулася в Тростянці, на державному підприємстві «Тростянецьке лісове господарство». З нагоди ювілейної дати – 70-річчя утворення Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, там відкрився просвітницький осередок, у якому зібрана вся історія становлення і розвитку лісової галузі на Сумщині – обласний Музей лісу. Про це повідомила Тростянецька міська рада.

Оновлена територія підприємства «Тростянецьке лісове господарство» приємно вразила своєю красою та бездоганністю поважних гостей, а прибуло їх на свято доволі багато. Це керівники та кращі працівники лісової галузі Сумщини, ветерани лісогосподарської справи.

У заході взяли участь керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький, голова райдержадміністрації Олег Сипко, заступник міського голови Юрій Заяц, голова районної ради Андрій Корж.

Для створення обласного Музею лісу наш Тростянецький лісгосп, директором якого є Віктор Зубко, обраний не випадково. Підприємство є одним із кращих в області за головними економічними показниками, створює нові робочі місця, наповнює місцевий бюджет. За успішне розведення лісових порід на великих площах тростянецьких лісівників постійно відзначають на обласному та державному рівнях. Про це, зокрема, говорили у своїх виступах голова Товариства лісівників України Юрій Марчук, начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, заслужений працівник сільського господарства України Віктор Чигринець.

«Упевнена, що музей буде родзинкою не лише Тростянця, а й всієї Сумщини, та стане обов’язковою зупинкою на туристичній мапі», – зазначила заступник голови обласної ради Тетяна Головко.

Начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець зазначив, що в історії лісництва 70 років – знакова дата, адже саме через стільки років лісівники можуть збирати перший урожай деревини.

Святкові події на території лісгоспу відбувалися в різних локаціях. До кожної з них долучилися юні лісівники – вихованці шкільного лісництва міської школи № 2. Вони були екскурсоводами в новому музеї, разом із гостями побували на уроці в Лісовій школі та посадили деревця в новому дендропарку, закладеному з нагоди ювілейної дати! Очолює шкільне лісництво «Нескучанське» вчитель Катерина Солоха.

Ближче ознайомитися з результатами роботи лісового господарства можна було на екскурсії оновленою екологічною стежкою «Заповідними куточками Нескучного», що прокладена в лісовому урочищі «Нескучне». Захоплює своїми досягненнями й одна з кращих в Україні наукова база в Краснотростянецькій лісовій науково-дослідній станції, де також побували всі присутні.

«Ми пишаємося вашою роботою і дякуємо за збереження лісів, збільшення їх площ та за активну роботу з молоддю, результати чого ми маємо змогу сьогодні бачити», – відзначила Тетяна Головко.

Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top