Інформаційні війни

Як мисливці європейських країн реагують на наклепи псевдоекологів.

Якщо проаналізувати українські ЗМІ, особливо новини центральних телеканалів стосовно мисливської та лісогосподарської тематики, то вималюється картинка, що мисливці – знищили всіх тварин, а лісівники вирубали всі ліси.

Звичайно, в Україні, як і в усій Європі, існує верховенство демократії і свободи слова, але такої кількості особистих образ, безпідставних звинувачень, наклепів, підроблених і не перевірених фактів, які формують, м’яко кажучи, негативний імідж лісового та мисливського господарства не отримує жодна галузь. Але найприкріше те, що більшість цього «компромату» не відповідає дійсності, це звичайнісінька брехня. А за це, якщо хтось не знає, статтею 151 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачене покарання як адміністративне, так і кримінальне – до двох років позбавлення волі.

Але на це ніхто не звертає уваги. Хто тільки не заробляв «дивіденди» і не піарився на «негативному іміджі» лісівників і мисливців, роблячи його ще гіршим. Натомість ми не пам’ятаємо, щоб, бодай, хтось поніс за це хоч якусь відповідальність. Безперечно, що певна вина у цьому лежить і на самих представниках цих галузей, які вважають, що образам та наклепам не варто приділяти належної уваги. А даремно.

От до прикладу, як поводяться польські мисливці, імідж яких набагато кращий за імідж наших мисливців.

Що трапилось? У середині серпня на польському телеканалі TVN вийшов сюжет про відкриття полювання на водоплавну дичину – качок, у якому мисливців було звинувачено у тому, що полювання на птахів є невиправданим, завдає шкоди їхній популяції, м’ясо птахів шкідливе для людей, а мисливці стріляють по птахах, як по тарілочках, при цьому не в змозі відрізнити мисливських птахів від тих, що перебувають під охороною.

На думку Польського Союзу Мисливців, цей сюжет чорнить добре ім’я їхньої організації і членів їхнього Товариства, тому вони відразу ж відреагували на нього та направили листа Президенту Правління TVN, Міністру екології, Національній раді з телерадіомовлення, Раді з медіа-етики та Асоціації польських журналістів, які, на думку мисливців, не протидіють цій ганебній практиці у ЗМІ.

Союз Мисливців наголосив у листі, що в ефірі телеканалу TVN псевдоекологам надається прайм-тайм, де вони висловлюють заздалегідь неправдиву інформацію, а сюжет, про який йдеться, безумовно, свідчить про відсутність професіоналізму та перевірки дотримання істини. Як наслідок, особисті права Польського Союзу Мисливців та його 126 тисяч членів, порушені, а гідність заплямована.

Таким чином, порушуючи принцип істини та неупередженості, як не повинні працювати справжні журналісти, редактори, продюсери та ведучі, було зроблено все можливе, щоб спотворити інформацію, представлену в ефірі каналу в неправдивому контексті. Ці «журналісти» порушують принципи толерантності й права громадянина Польщі щодо його вільного вибору. Польські мисливці мають право самі вирішувати, чи їсти їм м’ясо і яке саме: чи нашпиговане хімією, чи здорове, органічне м’ясо дичини.

Робота журналіста полягає у висвітлюванні надійної та неупередженої інформації, наданні думок різних сторін, забезпеченні громадських дебатів з того чи іншого проблемного питання, а не в лобіюванні, як у цьому випадку, псевдоекологічних організацій. Матеріал, про який йдеться, суперечить всім перерахованим вище принципам.

Польський Союз Мисливців аргументуючи та посилаючись на відповідальність за неправдиву інформацію, передбачену законодавством, висунула до телеканалу вимоги про наступне:

1. Дати в ефірі зазначеного телеканалу впродовж 10 днів програму з інформацією про реальний стан речей у мисливському господарстві та про саме полювання, зокрема, на мисливських птахів. Розповісти глядачам про дослідження і правдиві дані щодо стану їхньої популяції. Дати інформацію про те, що добування польськими мисливцями птахів коливається у межах науково обґрунтованої норми і не несе жодної загрози;

2. Підготувати програму за участю представників Польського Союзу Мисливців про використання мисливських качок та інших видів птахів;

3. Надати інформацію про редактора програми Марзену Зелінску (Marzanna Zielinska). Чи є вона активістом антимисливської організації, зокрема, порушити питання, чи бере ця журналістка участь у заходах псевдоекологічного руху «Люди проти мисливців»? Чи отримує вона від цієї діяльності будь-які заоохочення та винагороди і чи не задіяна вона в антипольському русі?

Ось так відреагували польські мисливці на невеличкий сюжет спотвореної інформації. І це не захисна реакція їхнього організму, це не виправдовування – це необхідна і навіть обов’язкова поведінка в сучасному інформаційному світі людини чи організації, яка себе поважає. Тільки реагуючи на будь-яку негативну, викривлену інформацію, можна зберегти своє ім’я та позитивне відношення суспільства, тобто забезпечити своє існування та розвиток.

Тож лісівникам та мисливцям треба відкинути упередження та залучити всі можливі сили і ресурси, щоб відповідати на всі звинувачення «природолюбів», «зоозахисників» та псевдоекологів, доносячи суспільству правдиву інформацію про те, чим займаються люди, які працюють у цих галузях і скільки користі вони приносять для збереження природи своєї країни.

Роман НОВІКОВ,
“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top