Перші кроки на конструкторській ниві

Студентська практика у відомого виробника.

Що може бути для початкуючих конструкторів найпривабливішим? Навіть не початкуючих, а неофітів? Правильно, знайомство з новітніми розробками інженерної думки. А саме такий варіант навчально-ознайомчої практики обрали для першокурсників Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства і факультету конструювання та дизайну (які опановують спеціальність «Галузеве машинобудування»): заключний етап практики вони пройшли у центральному офісі фірми Штіль.

– Штіль – безумовний лідер на ринку України у своєму сегменті, який постачає сюди обладнання для заготівлі і первинної обробки деревини, – розповідає керівник практики професор Володимир Гриб. – Маючи 14 підприємств по всій планеті, зокрема, США, Бразилії, Китаї, він дбає і про якість техніки, яку виробляє, і престиж своєї торгової марки.

– Раніше я думав, що Штіль – це бензо- і електропили, зрештою, все, що потрібно для роботи в лісі, – ділиться враженнями від побаченого і почутого староста групи Богдан Оксімчук. – Це дійсно правда, але не вся. Ми побачили такий звабливий ряд продукції різного призначення, що просто слів, аби висловити захоплення, не вистачає! Різноманітні аератори, подрібнювачі, техніка для садово-паркових робіт і, безумовно, різноманіття професійних пилок як по роботі з деревом, так і з бетоном.

– Особливий інтерес викликали роботизовані газонокосарки, – приєднується до розмови Олексій Іваненко. – Лежиш собі на пляжі, а вона тим часом за твоєю командою стриже газони. І все це ми змогли побачити, покрутити в руках, відчути якусь гордість за свою приналежність до конструкторського цеху.

На останню думку наштовхнули відверті слова Павла Карпова, начальника технічного відділу представництва Штіль, який спілкувався зі студентами безпосередньо: як свого часу його не спрямовували на популярне тоді (та й зараз) право, все ж обрав інженерну спеціальність. І жодного разу про це не пошкодував.

До речі, сьогодні Штіль, ділерами якої працюють чимало випускників НУБіП, стрімко розширяється і їй потрібні будуть молоді і перспективні кадри. Чому б нинішній студентській молоді університету не розпочати кар’єру саме тут? А набутий досвід із часом втілити на одному з передових українських підприємств, яких із нашим потенціалом і працьовитими людьми просто не може не бути…

Валентин ОБРАМБАЛЬСЬКИЙ,
Газета “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top