Мисливське свято

У Суську відбувся мисливський фестиваль.

Вже втретє мисливсько-спортивний клуб «Сокіл», що на Рівненщині, організував на своїй базі фестиваль – Всеукраїнський мисливський Форум. Це захід, який завжди поєднує однодумців та поціновувачів світу полювання, спорту та активного відпочинку.

Мисливський Форум для багатьох уже став традицією, яку із величезним задоволенням підтримують організатори, учасники та відвідувачі заходу, а це не тільки мисливці з усієї країни, а й іноземні гості та прості українські родини. Завітала на це дійство і делегація Держлісагентства на чолі з заступником Голови Володимиром Бондарем. Взагалі Форум відвідало багато представників лісової галузі, а Виноградівський лісгосп із Закарпаття, привіз цілу експозицію трофеїв з усього світу та дивував відвідувачів справжнім бограчем та різними мисливськими стравами.

Не обійшли стороною Форум і всім відомі науковці: Іван Делеган старший зі своїм сином Іваном, Віталій Смаголь, Василь Новицький, Євгенія Яніш, Валерій Домніч та Володимир Вовченко із Запорізького національного університету. А також представники мисливських об’єднань: Всеукраїнської мисливської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, Українського товариства мисливців і рибалок, Всеукраїнської мисливської спілки, клубів, мисливських господарств.

Така велика увага до мисливського Форуму недаремна, адже це було справжнє мисливське свято, насичене подіями та цікавинками. На цьому заході проходили вже традиційні змагання «Мисливські стрільби» на Кубок Сокола, показові виступи позашляховиків, кулінарні змагання на найкращі страви з дичини тощо. Відбувся ряд цікавих майстер-класів: з дресури лабрадорів та ретриверів, натаски лягавих собак, із знерухомлення копитних.

У цьому році всі охочі могли взяти участь в особливих змаганнях на випробування мужності, командного духу, дружньої спортивної конкуренції та вибуху позитивних емоцій – «Єгерських багатоборствах».

На головній сцені МСК «Сокіл» можна було спостерігати за чемпіонами Європи, майстрами з імітації реву оленів, що символізує поведінку тварини в природних ситуаціях. Учасники Форуму з Житомирщини та Закарпаття інсценізували справжній батл конкурентів самців-оленів. Побачити виступи художніх колективів та почути ансамбль автентичної мисливської музики «Лісові сурми».

Саме на цьому третьому мисливському Форумі вперше стартувало захоплююче ток-шоу. Це новий прогресивний формат обговорення ключових питань у мисливській галузі, на який було запрошено багато цікавих гостей.

Відвідувачів чекали мисливські такседермічні експозиції, сувеніри, роботи фотографів-анімалістів та художників. Наприклад, Валерія Сюрхи – художника, який відомий своїми роботами на мисливську тематику не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Тож організатори Третього мисливського форуму – 2019, зробили все, щоб його відвідувачам не було сумно і щоб вони зарядилися позитивною мисливською енергією, але головне, що вдалось зробити – це посприяти створенню позитивного ставлення суспільства до мисливства, культури полювання, його традицій, розумінню важливої теми – розвитку мисливської галузі та розумного ставлення до природних ресурсів нашої країни.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар:

– Організаторів мисливського Форуму, його учасників та звичайних відвідувачів поєднує одне – любов до природи і захоплення мисливством. Цей захід – започаткування мисливських традицій, їх популяризація, адже мисливське господарство нині, як ніколи, потребує цього, щоб суспільство розуміло роль мисливської галузі в Україні. На мою думку, такі заходи, як цей Форум, створюють публічний резонанс, привертають увагу до мисливських традицій та культури не тільки самих мисливців, але й суспільства загалом. Нам треба розповідати і показувати людям, що мисливство – це не просто розвага чи захоплення, це галузь, де працюють тисячі людей, в яку вони вкладають сотні мільйонів гривень, зокрема, на охорону мисливських тварин.

Таких заходів в Україні з кожним роком почало з’являтись все більше і більше. Це і Закарпатський мисливський фестиваль – «День мисливця», і «Мисливська ватра» у Львові, вже за пару тижнів планується подібний захід на Київщині.

Проведення таких фестивалів в Україні – це черговий крок до розуміння суспільством необхідності ведення мисливського господарства, розвитку культури мисливства.

Звичайно, одними мисливськими фестивалями складно створити позитивний імідж мисливства, тому ми повинні систематично займатись іншими просвітницькими заходами, працювати з суспільством, пояснювати, показувати нашу роботу, щоб люди розуміли, які функції виконує мисливське господарство, наскільки воно необхідне для збереження біорізноманіття. Над цим треба працювати, в першу чергу, і коли суспільство почне розуміти і підтримувати мисливство, тоді й мисливські фестивалі наберуть більшої популярності, як це відбувається у наших сусідів: поляків, угорців, словаків.

Віце-президент Всеукраїнської мисливської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктор Червоний:

– Полювання, перш за все, – це спілкування з друзями, можливість побачити диких тварин, чим більше ти їх зустрічаєш в угіддях, тим більше задоволення отримуєш. Полювання – це і культура. Мисливство має тисячолітню історію. З прадавніх часів воно супроводжувалося різними ритуалами, традиціями. Ця культура зберігалася народами в різних куточках світу і нині отримала відродження й у нас – в Україні. Сподіваюсь, що ця культура і саме полювання стане більш зрозумілішим суспільству, яке почне толерантніше ставитись до нього і до самих мисливців, як це відбувається у наших сусідів. На жаль, Україна нині програє як у цьому питанні, так і у веденні самого мисливського господарства. Але є величезний потенціал та бажання зробити так, щоб наша країна мала стабільну економіку та високу культуру, у тому числі, завдяки мисливській галузі.

Роман НОВІКОВ,
Газета “Природа і суспільство”

« 1 of 3 »

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top