Клуб сильних духом жінок

Клуб Діани Польської мисливської асоціації (Klub Dian Polski Zwiazek Lowiecki) було створено в березні 2014 року з метою покращення іміджу мисливців, обміну досвідом і розроблення освітніх заходів. Нині в його лавах 141 член, тобто майже 3% від загального числа активних жінок, які захоплюються мисливством у Польщі (на даний час в цій країні 3244 жінки-мисливці). На жаль, в Україні така статистика відсутня.

Члени Клубу Діани беруть участь у змаганнях зі стрільби і випробуваннях мисливських собак, а також проводять освітні заходи в школах. Жінки-мисливці грають важливу роль у мисливстві, беруть участь у процесах управління економічними аспектами полювання, наприклад, оцінюють збитки, які завдає дичина.

Крім того, Клуб Діани також організовує щорічні семінари і бере участь у мисливській ярмарці «Хубертус».

Аліша Мілевська, журналістка, яка стала мисливцем у 38 років, є засновником і президентом клубу Підляське Білостоцького району, а також є членом Регіональної ради з полювання в Білостоці. Вона організовує майстер-класи, виставки, семінари, кінопокази та зустрічі про культуру та традиції полювання, орієнтовані на дітей і підлітків. Аліша, вважає, що полювання – це контакт із природою, вона написала книгу «Діана – богиня полювання» про роль жінки-мисливця впродовж століть. Ось фрагмент її книги: «Те, що жінки завжди полювали, у нас є незліченна кількість незаперечних доказів, один із них – наскальні малюнки, що знайдені у Франції та Іспанії, які відносяться до періоду епіпалеоліту і неоліту. На одному з них зображена пара людей, що полює на оленів – чоловік із луком і жінка, що тримає його за руку, що можна вважати символом єдності й рівності».

Олександра Дзенціол-Гесіарц, 35-річна жінка-мисливиця з Сосновця, працює в Польській асоціації мисливців. Вона є членом Катовіцького району Клубу Діани, де викладає етику полювання і охорони природи для дітей і підлітків у школах. Олександра розповідає: «Я мисливець, тому що це частина моєї сімейної традиції. Я також знаюсь на управлінні популяціями тварин – це один із способів захисту природи».

Моніка Галвей з Ченстохови, 39-річна вчителька, яка полює останні 20 років. Вона каже: «Природа – це моя пристрасть. Мені дуже подобається спостерігати за життям тварин у природі». Вона ходить на полювання один раз на місяць зі своїми дітьми і собакою та бере участь в освітніх заходах Клубу Діани.

Ханна Козея Маленьчік, пенсіонерка і член Клубу Діани також зазначає: «Участь жінок у полюванні значно зросло. Жінки-мисливці психічно сильніші за чоловіків, креативніші й можуть працювати у різних областях мисливського господарства: виховання підростаючого покоління, розведення та навчання мисливських собак тощо». Ханна займається мисливством із трьох причин: бути в тісному контакті з природою, впливати на збереження дичини та мати здорове харчування.

“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top