«Зоозахисники» намагаються вплинути на СІТЕС

Громадські організації захисту прав тварин хочуть вплинути на представників Генеральної Асамблеї СІТЕС (англ. Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora, CITES). Вони стверджують, що полювання сприяє зникненню жирафів в Африці. Мисливці в особі CIC (Міжнародна рада з полювання і охорони тваринного світу) чітко дають зрозуміти, що все зовсім навпаки, і в країнах, де полювання на жирафа регулюється – його поголів’я зростає.

«Зоозахисники» заявляють у ЗМІ, що чисельність жирафа скорочується по всій Африці саме через полювання. Цю помилкову інформацію спростовує CIC: «В африканських країнах, де дозволене полювання, чисельність деяких підвидів жирафа майже потроїлася за 40 років.

Однак у більшості країн, де діє заборона на полювання, жирафів і справді стає все менше. Це стосується і слонів, і носорогів», – каже Ханнес Сігу, член Ради CIC Німеччини. Полювання на жирафів дозволено тільки в Намібії, Південній Африці, Зімбабве і деяких частинах Замбії. Чисельність двох основних підвидів жирафа там збільшилась з 1970-х років до 195 відсотків.
Нігерія, де полювання на жирафа заборонено і де його чисельність постійно скорочується, вимагає від СІТЕС більшого захисту. «Причини зниження популяцій жирафа: браконьєрство, громадянські війни і знищення середовища проживання жирафа», – говорить Джуліан Феннессі, фахівець із жирафів Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів МСОП (IUCN).

«Список СІТЕС – не означає автоматично вищий рівень охорони, але він може поставити під загрозу успішні проекти зі збереження тварин, екологічний та економічний добробут місцевого населення. Гучні заяви і заборона на полювання не допомагають жирафам – це доведено», – говорить доктор Дірк-Хеннер Веллер Гофф, член ради Німецької асоціації мисливців (DJV).

“Лісовий і мисливський журнал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top