ЛІСОВА ГАЛУЗЬ ДИНАМІЧНО РОЗВИВАЄТЬСЯ

Голова Держлісагентства Валерій Черняков на брифінгу в Укрінформі розповів про підсумки роботи галузі у I півріччі 2014 року та плани на 2015 рік
Лісове господарство України, не зважаючи на складну економічну ситуацію в державі, залишається однією з економічно ефективних галузей народного господарства, що динамічно розвиваються.
За I півріччя 2014 року спостерігається зростання господарсько-фінансових показників діяльності підприємств Держлісагентства.
Реалізація продукції покращилася на 20% порівняно з відповідним періодом минулого року і становить 3245 млн грн. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників у цілому по галузі підвищилась на 11% й становить 3173 грн. Сплачено платежів до бюджетів усіх рівнів та Єдиного соціального внеску в сумі 820 млн грн (що майже на 15% більше відповідного періоду минулого року).
При лісозаготівлі, у середньому по Держлісагентству України зросла ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини і становить 465 грн. В усіх управліннях лісового господарства цей показник зріс у порівнянні з минулим роком.
У лісовому господарстві підприємства галузі забезпечили виконання всіх запланованих завдань з відтворення лісів. Висівання і садіння на землях лісогосподарського призначення виконано на площі 30,7 тис. гектарів, зокрема, створено нових лісів 4,9 тис. га. Заходи із формування рубок молодняків проведені на площі 18,5 тис. га (115% до завдання). Під час проведення рубок головного користування заготовлено 3,8 млн куб. м ліквідної деревини,
У деревообробному секторі перероблено близько 605 тис. куб. м деревини, що на 2%, менше, ніж за відповідний період 2013 року. Випуск продукції переробки становить 371,6 млн грн. Виробіток на одного працюючого збільшився на 13,6 тис. грн у порівнянні з І півріччям 2013 року і становить близько 95 тис. грн.
Працівниками галузі здійснено весь необхідний комплекс заходів щодо збереження лісових масивів. З метою запобігання лісовим пожежам підприємствами облаштовано 82 км протипожежних розривів та 38 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 125 тис. км.
Для розвитку лісової інфраструктури лісівниками побудовано 297 км лісових автомобільних доріг та облаштовано дорожнім одягом більше 111 км.
Задля розширення та збереження лісового фонду держави, забезпечення сталого розвитку лісового господарства Держлісагентство планує наступні напрямки роботи:
♦ Впровадження принципів невиснажливого лісокористування.
♦ Забезпечення охорони лісів від пожеж, зменшення їх кількості та мінімізація наслідків, насамперед, збереження природних екосистем та ресурсного потенціалу лісів.
♦ Забезпечення охорони лісів від незаконних рубок та інших порушень лісового законодавства.
♦ Розвиток лісової транспортної інфраструктури.
♦ Вдосконалення нормативного регулювання екологічно орієнтованого та комплексного використання лісових ресурсів.
♦ Забезпечення розширеного відтворення лісів з метою збільшення площі лісів країни до оптимального рівня.
♦ Здійснення передачі лісів, що перебувають у державній власності, крім тих, що безпосередньо використовуються для потреб оборони, до сфери управління Держлісгоспу для ведення лісового господарства.
♦ Вдосконалення системи лісовпорядкування, інвентаризації і моніторингу стану лісів на основі ґеоінформаційних технологій.
♦ Вдосконалення системи лісокористування (вік, види, способи рубок та їх планування), зменшення обсягів суцільних рубок, заміна їх на поступові й вибіркові. 
 
Тетяна ЯСЮК,
© “Природа і суспільство”
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top