МИКОЛАЙ – СВЯТИЙ, ЯЛИНКА – ЖИВА

Столиця розпочинає новий рік з оновлення новорічних традицій і символів 

Святий Миколай відкрив резиденцію у Києві, на Софійській площі. Поряд з нею встановили й Головну ялинку країни. 

 

Цьогоріч на Софійській площі у Києві поставили не штучну каркасну споруду, а справжню живу ялинку. Деревце, заввишки 23 метри, відшукали в селі Вишеньки Надвірнянського району. Доставити і встановити ялинку допомогли івано-франківські комунальники. Її прикрасили трьома тисячами іграшок, а головним символом цьогорічної новорічної ялинки стали білі голуби. Вартість зеленої красуні нібито 60 тисяч гривень, що не йде у порівняння з залізно-пластиковими імітаціями за кілька мільйонів.

Цього року зазнав змін і сценарій Новорічних свят. На Софійській площі, поруч з однією з найдавніших пам’яток України, вперше за десятки років, під час святкувань Нового року та Різдва буде лунати лише українська пісня. Організатори прагнуть відновити давні традиції святкувань та започаткувати справжній «Український Новий Рік».

На новорічній сцені виступатимуть українські виконавці під супровід Національного Симфонічного Оркестру «Київ Класік». Під відкритим небом буде представлений ярмарок за участю майстрів народної творчості з усіх куточків України. 

Традиційний новорічний феєрверк буде замінено піснею. Є задум, щороку створювати новорічну пісню. Започаткує традицію переможниця параду вишиванок з Дніпропетровська Дарина Акулова виконанням свого твору.

Ще одна інтрига – куди подівся Дід Мороз? У сценарії його немає. Ігор Добруцький, президент компанії Folk Ukraine, що займається організацією свята, пояснив причину зміни символів: «Святий Миколай – це мотивація для дітей. Робиш добрі справи – отримуєш подарунок, ні – різочку. Добро, яке спонукає вчитися, працювати і заробляти… – все це йде від Святого Миколая».

Ялинка буде прикрашати Софійську площу до Водохреща, 19 січня.

Після свят Головна ялинка виконає ще один не менш важливий обов’язок! Стовбур ялинки планується розпиляти на кружала товщиною 5–7см, які можна буде покрити лаком чи фарбою та використати у декорі, як підставку, чи виготовити якусь прикрасу для дому. Та головне, що усі плашки після новорічних свят будуть представлені на благодійному аукціоні. 

Виручені кошти від лотів будуть перераховані в дитячі будинки. Кожен, хто придбає зріз, зможе сам обрати дитячий будинок, куди підуть гроші, а також перевірити їх надходження!

Огляд Максима ЗЕЛЕНОГО,
© “Природа і суспільство” 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top