ДЕНЬ ЛІСУ ПРОЙШОВ КРАЇНОЮ

У рамках відкриття Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу  у твоїх руках» у Клавдієвському лісгоспі посадили три гектари сосни і дуба

21 березня, в Міжнародний дінь лісу, у Клавдієвському лісогоспі (Київське обласне управління лісового та мисливського господарства) стартувала 10-та ювілейна Всеукраїнська акція Державного лісового агентства України «Майбутнє лісу у твоїх руках». У ній взяли участь більше 100 учасників – від малих дітей до пенсіонерів: перші особи Мін­агрополітики й Держлісагентства, а також працівники відомств, фахівці Дібровського лісництва, вихованці шкільного лісництва, жителі Клавдієвого, громадські активісти та журналісти.

– Лісівник – це професія складна. Лісівники роблять надзвичайно важливу справу для всієї держави, частина якої – збільшувати лісистість України. Я дуже вдячний нашим лісівникам за таку копітку працю. В цьому році в нас буде посаджено 40 тисяч гектарів лісу. Це на три тисячі більше, ніж буде вирубано, – сказав під час відкриття акції міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Акція – ювілейна, їй вже 10 років, проводиться Держлісагентством і закінчиться 21 квітня в Міжнародний день довкілля. Уже на сьогодні, за словами заступника Голови Держлісагентства Віталія Атаманчука, в Україні посадили 60% саджанців від запланованих.

– Головне покликання кожного лісівника – вирощувати ліс, і кожен, хто це робив у своєму житті, скаже, що така робота дає справжню насолоду. Як правило, в нашій акції щороку беруть участь десятки тисяч осіб. Ми побачили, що якщо людина один раз взяла участь у акції, на наступний рік вона обов’язково долучиться, тим більше, що ми їх проводимо на всіх рівнях. Серед нас – представники лісництва і молоде покоління юних лісівників, яке ми плекаємо. Ми б дуже хотіли, щоб саме це покоління замінило нас на наших місцях – це наша надія на майбутнє. І саме вони доглядатимуть той ліс, який ми зараз створюємо, – наголосив Віталій Атаманчук. 

Учасникам акції видали відро із саджанцями, рукавиці та основний реманент для цього – меч Колєсова (спеціальне знаряддя для посадки). Як розповів головний лісничий Клавдієвського лісгоспу Микола М’ясоїд,  винаходу понад 100 років: це стальна лопата, яку в 1883 році вперше застосував директор Харківського землевпорядного училища. Найкраще садити саджанці в парі. Людина  робить мечем заглиблення на 25–30 см, а напарник опускає в землю коріння рослини. Основне – щоб не загнувся корінь, особливо сосни, тому що в такому випадку, як правило,  саджанець загине. 

Ділянка, на якій учасники акції посадили три гектари сосни і дуба, належить до Ботанічної пам’ятки загальнодержавного значення урочище «Бабка». Це мішане лісове насадження віком 120–150 років з багатим підліском та грунтовим покривом. Тут є рослини, занесені до Червоної книги, а загальна площа природної пам’ятки – 87 га. Жителі села Клавдієве, які вийшли саджати ліс, кажуть, що ліс для них – це і повітря, і захист, і гриби-ягоди, і їхня душа.

– Мій батько 30 років пропрацював лісівником у нашому лісництві. З дитинства я їздила з ним на роботу, тому без лісу не уявляю свого життя: люблю садити дерева, доглядати їх. Це ж – пам’ятка природи, тому дуже хотілося б її зберегти, – розповіла жителька Клавдієвого Вікторія Решетник (батько-лісівник – Григорій Козленко, – авт). – На цю акцію  люди легко відгукуються, тому що все це ми робимо для наших дітей, для України. А проблем із вирощуванням лісу – предостатньо, адже він зараз дуже псується через відсутність води, розмноження шкідників. Більше хотілося б дуба, тому що сосна теж дає багато кисню, але забирає багато вологи. 

Аби виросли і стали «дорослими» саджанці, посаджені на акції, потрібно мінімум 80 років (сосна), для дуба – 100 років. За ними вже доглядатиме молоде покоління. За словами Віталія Атаманчука, також сьогодні лісорозведення проводиться на тих ділянках, які непридатні для іншого використання. Там лісівники повинні посадити ще до шести тисяч саджанців. Засаджуються всі регіони України – 24 області, навіть території, які знаходяться недалеко від зони проведення АТО (там, де проведено розмінування площ).

 Оксана МИКОЛЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top