ЗИМА ТРИВОГИ НАШОЇ

Недофінансування на тлі проголошеного реформування

10 лютого за ініціативи Голови Державного агентства лісових ресурсів України Олександра Ковальчука та його Першого заступника Христини Юшкевич відбулася зустріч з представниками Президії ЦК Профспілки працівників лісового господарства України.

Керівництво галузі на цій зустрічі запевнило профспілкових лідерів у тому, що налаштоване на збереження трудових колективів та разом з Профспілкою готове відстоювати інтереси галузі напередодні внесення змін до головного державного кошторису країни.

Голова Держлісагентства поінформував присутніх про підсумки роботи галузі за минулий рік. Сукупний прибуток підприємств галузі торік виріс удвічі – 752 млн грн, зросла рентабельність виробництва, а середня заробітна плата досягла рівня майже п’яти тисяч гривень. Разом з тим, Олександр Ковальчук переконаний, що з точки зору менеджменту, нинішня модель функціонування галузі є застарілою і для акумуляції її ресурсів доцільно утворити єдине підприємство, про що, до речі, йшлося й у Коаліційній угоді парламентських сил, які перемогли на останніх виборах. Він зауважив, що сподівається на надійну систему народного контролю над майбутнім утвореним підприємством з боку профспілок та громадських рад. 

Профспілкові лідери категорично не сприймають запропонованих реформ, до того ж в очі не бачили концепції реформування галузі. Проте керівник Державного агентства лісових ресурсів запевнив присутніх, що невдовзі кожен з них отримає цей документ. Більш того, одна із наступних зустрічей з Президією Профспілки саме й буде присвячена обговоренню проекту цієї концепції. В ідеалі галузь має вийти на відмову від державних асигнувань, проте Олександр Ковальчук попросив присутніх не виривати з контексту його попередніх слів, тим паче не екстраполювати їх на мізерний бюджет саме цього року, який затвердив парламент наприкінці минулого року. Будь-яка реформа передбачає перехідний період, а нам цього року, особливо для робіт у першому півріччі, конче необхідно щонайменше 400 млн грн коштів. Тож керівник галузі закликав лідерів Профспілки знайти спільний з агентством консенсус у питанні відстоювання інтересів лісівників країни, для чого запропонував їм тісніше співпрацювати з законодавцями, особливо з тими народними депутатами, які обрані за мажоритарними округами. 

В ході спілкування з профспілковими лідерами Олександр Ковальчук відповів на низку інших запитань, зокрема, щодо нового порядку реалізації деревини, який запроваджується з березня, особливостей проведення кадрових конкурсів, які, на думку профспілкового активу, знищують кращі керівні кадри у галузі. 

З боку Профспілки була висловлена стурбованість щодо підготовки та підписання з Держлісагентством Галузевої угоди на наступний період. Окрім того, члени Президії констатували, що жодна із вимог Профспілки щодо підходів до реформування, професійності керівництва галузі, забезпечення бюджетним фінансуванням лісогосподарських заходів та інші, до цього часу як Держлісагентством, так і Міністерством аграрної політики та продовольства України не виконана. 

З огляду на це, учасники зібрання зазначили, якщо ситуація у галузі не покращиться, а питання з бюджетним фінансуванням не вирішиться, вони, у рамках чинного законодавства, готові вдатися до масових акцій протесту. В ході засідання обговорили питання підготовки та проведення цих акцій.

Лесь ІВАНІВ

© “Природа і суспільство”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top